Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko - dopisze do listy rzeczy, które powinny być  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co Ci to na fufufu ? Przecież zdalnie węgla nie nasypiesz. Jak na stronie zobaczysz, że baniak pusty, to i tak pójdziesz do kotła.

Coś czuję, że za bardzo się związałeś z poprzednim sterem :rolleyes: Gdyby on jeszcze spalał odpowiednio, to sam bym z nim został...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest  - tak samo jak szukam teraz samochodu dla siebie chyba F30  i jak mam do wyboru silnik diesla i benzyniaka to te benzyniaki jakoś mi nie leżą i zawsze kusi diesel :)

 

No postanowiłem i cyrkulację CWU uniezależniam od sterownika kotłowego tak, że ta część funkcjonalności stera może być jaka chce.  Po prostu sterowanie cyrkulacją pozostawiam temu niezależnemu sterowniczkowi CSC 1.4  pracującemu w cyklu 3 na 6 min z tym, że nie będzie on pracował w trybie powiadamiania tylko będzie inicjowany przez czujki alarmu z trzech stref t.j. dwóch łazienek i kuchni. Całość pomoże mi właściwie podpiąć znajomy od instalacji alarmowych ( sam mógłbym w tej centralce pewnie coś sknocić) . Termin realizacji w przyszły wtorek wieczorem - to dam znać jak będzie to już hulać.

 

Na wiosnę korzystając z zaplanowanego remontu w salonie wymienię jednak 200 litrowy (9 letni)  baniak  CWU na wiszący jakiś 120 lub 100 litrów ( dwupłaszczowy tylko nie wiem jeszcze dokładnie jakiej firmy) i rurki cwu i cyrkulacje puszcze prosto do góry w ścianie kominowej to będzie krótko i być może sama grawitacja wystarczy i będzie po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy Ci się opłaca grzebać w tej cyrkulacji... jak na wiosnę puścisz rurki jak piszesz, to będzie to hulać grawitacyjnie.

Baniak to może Kospel ? Tylko nie dawaj ZZ na zasilaniu - jak będziesz już tak daleko to powiem jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc  tylko do granicy kuchni z łazienkami to od bojlera rurki CWU biegną mi na łączną długość 19,8 mb (plus dochodzi razem w łazienkach i kuchni ok 10 mb).

Te 19,8 mb to dwie rurki czyli zasilanie CWU i cyrkulacja to razem jest 39,6 mb rurki pcv którą gna ciepła woda i się wychładza. Dokonując przeróbki będzie to 4 mb czyli łącznie 8 mb rurki licząc ją pojedynczo czyli aż 31,6 mb rurki będzie mniej i tyle mniej będzie miejsca do wychładzania i to powinno być widoczne  a właściwie  odczuwalne.

Tak czy siak przeróbkę i tak robię bo tak właściwie powinno boć zrobione od początku a jak grawitacja będzie wychładzać to ZZ z pompką można włożyć a czujki alarmu już i tak będą gotowe do puszczania cyrkulacji :) Teraz tylko muszę dobrze bojler wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ta grawitację odradził. To dopiero będzie wychladzac. Pomysł z czujka uważam za dobry

 

Jak dobrze zaizoluje rurki i dołoży izolację na baniaku to będzie tyle co nic. Na pionowym dwupłaszczu grzanie to bajka - porcja wody na kąpiel z 35 stopni na 45-47 robi się w max 5 minut przy 55 na piecu. Ja mam Ermet wiszący bezanodowy. Wziąłem z grzałką 3 kW w razie awarii, ale niepotrzebnie, bo przez parę lat 1 raz użyłem, aby sprawdzić czy i jak działa, a w ubiegłym roku 2-gi raz, aby sprawdzić czy jeszcze działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak palnik wygląda dzisiaj :)

 

 

post-25873-0-89831700-1507122779_thumb.jpg

post-25873-0-27796400-1507122789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten wymiennik jest specyficzny no i nie czyściłem go od tych I zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na palniku się nie zapada (zaglądałem teraz) - jest jakby jaśniejszy odcień na wymienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aby w 100 % prawidłowo ocenić to muszę -  należy wyczyścić wymiennik a tak mi się nie chce no :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak najmniej, ale to też od kotła zależy. Ile masz ?

 

 

Zamówiłem czujnik jutro będzie robię rozeznanie

Na innym kotle sterowniku Sppv2 mam między 60 a 140

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontujesz, to się dowiemy co i jak. Już niewielki nadmiar powietrza powoduje spory przyrost temperatury spalin.

U Czesława np, w żeliwniaku, spaliny obecnie rzadko przekraczają 100st. Z kolei u mnie trzymają się w okolicy 60 - 70st.

A w kotle z ceramiką, niewiele powyżej 50st.

https://esterownik.pl/device/10804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w OEP waha się pomiędzy 60-90st ale to na Czechu i póki co mam wyjęte dwa zawirowacze.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt czasem przekracza 100 st C - ale to dlatego bo wyjąłem akumulator ceramiczny bo z nim to spaliny były na czopuchu 50 do 60 st C a mam to drugie ogniwo grzewcze i tam spaliny jeszcze się schładzały a wtedy nie miało to sensu bo woda  idąca tam z kotła ma się jeszcze dogrzewać a tak spaliny byłyby chłodniejsze od wody.

 

Jak będę grzał centralne na wyższych mocach to może jeszcze podejmę próbę z akumulatorem jak spaliny będą wyżej. Akumulator zbija mi spaliny ok 40 st C. Wniosek taki, że czasami dwa grzybki w barszcz (akumulator plus drugie ogniwo) to za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czyść, "kolory" przecież widać bez tego.

 

Ooo...andy czujnik spalin zamontował :)

ale ja czujnik spalin mam dawno przez jakiś czas wypięty bo na jego miejsce wpiąłem czujnik temp. wewnętrznej(nieświadom że ster go nie obsługuje)

jak przyszedł panel to go wpiąłem z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę grzał centralne na wyższych mocach to może jeszcze podejmę próbę z akumulatorem jak spaliny będą wyżej. Akumulator zbija mi spaliny ok 40 st C. Wniosek taki, że czasami dwa grzybki w barszcz (akumulator plus drugie ogniwo) to za dużo :)

Za dużo to ten kielar... dla niego stale lato i lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja czujnik spalin mam dawno przez jakiś czas wypięty bo na jego miejsce wpiąłem czujnik temp. wewnętrznej(nieświadom że ster go nie obsługuje)

jak przyszedł panel to go wpiąłem spowrotem

Aaa.. takie buty. Przedtem nie widziałem temp spalin, myślałem że nie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.