Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skam-Pv


papasmurfek

Rekomendowane odpowiedzi

Rzuciłem okiem na Twój wykres, taka mini fala, można spróbować ją naprostować.

 

Jak Ci się dobrze wypala i nie zapada się palenisko (nie ma kratera)

 

To naciśnij guzik menu, zjedź na menu kodowe i wbij nr 0100 to menu PID-a

zmień tylko reakcję P2,0 na P1,0 i zobaczymy z 1dzien jak to wpłynie na wykresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fala jest kiedy zaczyna grzać CWU to spada i zaczyna nadganiać, wtedy przebija i spada i przebija, aż się w końcu ustabilizuje, do następnego grzania CWU. Jutro rano to zmienię, dzisiaj już nie schodzę do kotłowni. Po zmianie parametrów nadmuchu jest o wiele lepiej. U mnie jest zamontowany jednak model 70W. Dzisiaj dorzuciłem jeszcze jeden worek miału i jeden groszku ( chwałowice). Pewnie się to wypali za jakieś 3 dni i wtedy wrzucam ekogroszek chwałowice + piekary, nie wiem w jakich proporcjach, bo na składzie sami to mieszają. tego mam 3 worki, a potem zostały mi jeszcze 3 worki retopalu. Ogólnie to te chwałowice się palą dobrze i myślę, że na tę zimę zakupię właśnie to. Myślałem że będę brał z piasta retopal lub rokitę, ale strasznie podrożało. Zobaczę jak wychodzi ilościowo spalanie. Teraz dom już jest wygrzany i warunki zewnętrzne raczej podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal i rokita nieco brudzą wymiennik.

Jak trafiłeś na dobre chwałowice, cena przystępna, to wymiennik będzie mniej zachodził, ilościowo też go mniej powinno schodzić i popiołu będzie mniej

Miks piekar i chwałowic też powinien się dobrze spalać. Przy tych węglach jedyną loterią jest ich spiekalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zawirowacze są 4

2szt. w szerszych kanałach sprowadzających spaliny na dół do komory nawrotno/osadczej

2szt. w węższych prowadzących spaliny w górę i do czopucha

 

Można je całe wymontować, trzeba by wówczas położyć tylko kawałek płaskiej blaszki-zaślepki a same spaliny wzrosną o jakieś 40st.C

 

Wpływ na generowane temp. spalin ma także dane paliwo, na testach na stanowisku badawczym przy nowej dostawie paliwa spaliny zmieniły się z ok. 130-135 przy kaloryczności węgla 27MJ na 118st.C przy partii węgla o tej samej nazwie, ale z nowej dostawy, gdzie po zbadaniu próbki węgla wyszło deczko >28MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, palniki v-ej generacji

sv100 jest na bazie retorty, napowietrzenie wiercone, stała głowica spalająca, dystrybucja powietrza zależna od wykorzystania mocy/ciśnienia w palenisku

cicha praca, żeliwny korpus, ślimak odlany w nowszy sposób, żeliwne, okrągłe palenisko. Tu wybór sterowników sprawdzonych w labo sppv2,skorpion/talos i trzeci do wyboru iryd pid

 

sv200 jest palnikiem, któremu najbliżej do określenia rurowy, góra paleniska zamknięta. Obieg powietrza bardziej złożony, ten jest dedykowany pod sterowniki talos/skorpion z softem pisanym pod konstrukcje tego palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik sv-200 jest na paliwa o niższej spiekalności, najlepiej do 10RI, max.15RI

mogą to być ekogroszki, groszko-miały

 

szerszą gamę i o nieco wyższe spiekalności połknie sv-100

tutaj realnie jednorodne paliwa pod 20RI, można robić miksy np. groszku z typu węgla 33 i spiekalności pod 40RI z czymś o niskiej spiekalności np. zwykły Jaret, retopal, czeski ekogroszek, stosunek mieszanki 60%paliwa o niskiej spiekalności do 5RI i 60% paliwa o spiekalności do 40RI

tutaj ekogroszki, groszko-miały oraz miały węglowe. Dla miału węglowego patrzeć na typ węgla 31.1 lub 31.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kolego Suspenser,mógłbyś napisać kilka słów jak palnik sv200 radzi sobie podczas grzania tylko CWU (palenie naokrągło bez wygaszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Skam-pv 13 zamówiony ( szkoda, że u mnie nie ma dofinansowania :/ ). Problem z kominem jest, gdyż aktualnie mam 14/14 i firma od frezowania robi sobie jaja ( 2 razy przekładali termin ) i nie wiem czy zdążą zrobić. Czy w wyjmując zawirowacze mogę spokojnie podnieść temp spalin by komina z cegły nie rozwalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. to kolejne pytanie : czy przy tym kotle przy zaworze 4d pompę obiegową montuje się na zasilaniu czy powrocie ? Instalacja otwarta, naczynie przelewowe 4,5m nad kotłem. 

 

Czy sterownik sspv2 ma możliwość wyłączenia lub przejścia w podtrzymanie kotła w przypadku zaniku napięcia ? Do aktualnego zasypowca miałem grawitację i pompkę na ups. Sama pompka na ups pociągnie długo, ale czy kocioł nie pobierze za dużo prądu z podjanikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań ochrony powrotu jest kilka.
Odpowiedniej średnicy 4d pompa na zasilaniu i utrzymanie średnuc rur na drodze kocioł-zawór-powrót.

Można dać 3d i pompa przed zaworem aby 3d robił za rozdzielacz.

Można zrobić stałą pracę pompy cwu

Można przez wymiennik płytowy w danej instalacji...

Ja mam u siebie inverter i akumulator nieco większy bez prądu do 8h podajnik dmuchawa pompa energooszczędna, pompa klasyczna i siłownik zaworu.

Taki zestaw używam od paru sezonów:

http://www.solarsystemy.pl/product_info.php/zestaw-zasilacz-sinus-inv-600w-12v-aku-100ah-p-768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej 4d, odejście do przelewowego przed zaworem , pompa do CWU ( z zaworem zwrotnym czy bez ? ) przed 4d, pompa CO za zaworem 4d z zaworem różnicowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co pytasz

 

Mój domowy Skam-P jest bodajże z 2010r, jest prototypowy, bo górą tokonstrukcja skama, ale dołem myśleliśmy początkowo o montażu modyfikowanego tłoka, później rynny. Tymczasem była w nim duża ekoenergia, chwile mała, dojechana sezon na dużej, zmiana na palnik ardeo obrotowy azp-r na chyba 2lata, dalej na ardeo eco-burn a ostatni sezon przerobiony eco-burn na palenisko od irona...... od początku września wstawiony sv-200n

 

Dolne drzwiczki - je przejęliśmy do Skamp-PV z tego prototypu

 

Jak Ci chodzi o kolor na wymienniku, to od 2dni mam zapięty soft testowy - liniowy i jest fajnie, jak o to Ci chodziło, to wrzucam linka do filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=N-T9VvdcjbA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy te palniki typu SV nie nagrzewają sie bardziej jako całość korpus , w końcu to  bardziej zamknięty obszar żaru i płomienia .

2Dlaczego ten palnik jest taki wysoki nie może być niższy .

3.Nie myśleliście o zastosowaniu obrotu w tym palniku .

4.Da sie kupić np sam element odlewu w ktorym nastepuje spalanie paliwa  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kilka razy pisałem, tak korpus żeliwny się grzeje.

U mnie temp. podajnika ma ok 32 pod 37st.C ale samo żeliwo jwst sporo cieplejsze.

 

Czy on jest wysoki? Pasuje dokładnie pod ramkę pancerpola pps czy pps duo.

 

Ponkiego grzyba tu obrót? Wsio się spala a powietrze musi trafić przez stosowne zamki wycięte w płycie powietrze musi przechodzić w konkretny sposób aby odpowiednio też chłodzić część paleniskową, która jest zanknięta.

 

Pojęcia też nie mam czy producent by samo palenisko sprzedał, bez reszty odpowoadającej za drogę powietrza chyba to większego sensu też nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrót np jak w palniku kipi może by się sprawdziło .Niższy z myślą o tych co mogli by go zabudować do istniejacych kotów np przez drzwiczki w kotle .Palenisko na wypadek uszkodzenia wymiany no ostatecznie dla majsterkowiczów. ;)  :D Sa gdzieś jakieś materiały dostepne na temat tego palnika  jak to tam własnie wygladaja te kanały napowietrzajace chetnie bym to zobaczył  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.