Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

oki dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak pozmieniasz parametry i jaki bedzie efekt. 

Doczytałem na twoim profilu że masz ocieplenie 10cm to zacznij z krzywą grzewczą mieszacza 0.8-0.9

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum i zastanawiam się po co użytkownicy pieca z pogodówką i termostatem pokojowym ustawiają wysoką krzywą grzewczą a potem ustawiają obniżenie temperatury od termostatu np o10st.C. Wystarczy dobrać niską ok 0.6-0.9 i ustawic współczynnik temperatury pokojowej w zakresie od 15-25 i termostat pokojowy ztobi resztę. Polecam poczytać instrukcję w której nie jest zalecane obniżenie temperatury od termostatu w konfiguracji Zawór, Pogodówka.,Termostat pokojowy 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 12:47, snake2 napisał:

Przecież to jest układ który ma nas od czyszczenia wyręczyć.

No właśnie. Wezwałem serwis i okazało się że to była usterka, piec mi zaczął kopcić, zrobiła się mega smoła, bo układ przestał działać i się zatkało. 2 śrubki przy silniczku były nie dokręcone a 2 w ogóle nie założone (czyli fabryka albo instalator).  Na szczęście serwis przyjechał w ciągu 2 dni od zgłoszenia i wymienił te 3 turbolizatory. Miło i bez problemów. Co mnie uspokoiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał264 dzięki za uwagi spalanie się poprawiło, praca i nadzór mniej więcej przez ten sam czas co ok 20-25min przy krzywej 1.2 temperatura na ecotuch max 22.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz potestowac z przesunięciem krzywej grzewczej, ja u siebie przesunąłem krzywą o -2 stC żeby uzyskać efekt w którym termostat pokojowy  steruję temperaturą przez przesunięcie krzywej w górę aby uzyskać temperatuę zadaną. 

A i jeszcze na panelu  w ustawieniach zmień histeryzę termostatu pokojowego na 0.1stC będzie jeszcze dokładniej pilnował temperatury. Przy zadanej 22srC bedzie 22+-0.1 a teraz przy 22 masz  22.5

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podajnikowego nowicjusza do tych co użytkują kocioł 2 lub 3 sezon. To w końcu który tryb pracy jest lepszy, oszczędniejszy, FL czy MinMax. Ciężko mi naleźć jakieś istotne różnice oprócz krzywej mocy na wykresie z EcoNet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają u mnie wykresy pracy kotła. Do połowy tryb MinMax dalej FL

MMvsFL.thumb.jpg.0116fa174f603bbc0912df3911ae97b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peha napisał:

Tak wyglądają u mnie wykresy pracy kotła. Do połowy tryb MinMax dalej FL

MMvsFL.thumb.jpg.0116fa174f603bbc0912df3911ae97b0.jpg

Według technika Seko lepsza dla pieca jest praca jest FL gdyż jest stabilny nie ma skoków temeratuty jak w MinMax. A u mnie wygląda to tak że piec na FL chodzi z mocą minimalną nawet kilka godzin później nadzoru i znowu chodzi z mocą minimalną. 

Najwięcej godzin nadzoru piec osiągnął w trbie letnim. Teraz nadrabia pracą z minimalną mocą w trybie FL. 

IMG_20181119_201344.jpg

Edytowane przez Rafał264
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że jestem nowym uzytkownikiem pieca seco maxx le i nigdy nie posiadalem pieca z podajnikiem proszę o pomoc w ustawieniu parametrów. Moze ktoś mógłby fotki wysłać jak ma ustawione u siebie. Posiadam sterownik plum ecomax850 z termostatem pokojowym. 

15427362298141874409845.jpg

Edytowane przez Kowalski84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem świeżakiem w temacie kotłów- mam Seko Maxx LE 20kw, dom 200mkw, sterownik ecoMAx 850RX-2, zawór 4D, czujnik pogodowy + panel pokojowy. Piec pracuje na MIN/MAX i jest słabo - bardzo duże obniżenia raptowne temperatury kotła - nawet w dzień, gdy jest około 4 stopni i w domu nagrzane - bo na to nie narzekam (kocioł: zadana 62*, histerez 2*, temp powrotu - 50* + histereza 5*, pompa C.O. non stop na drugim biegu - środkowym, temp. załączania 45*) - wygląda to tak - kocioł pracuje na maksa (19kW) przez 20minut (w tym czasie nie ma zapotrzebowania na ciepło w domu, woda na zaworze sama obniża temp zadaną) - kocioł pracuje by odrobić straty z około 56-57* i dojść do zadanej 62*, wtedy przechodzi w nadzór, który trwa do 20minut - w tym czasie temperatura obniża się z 62 na 60 i wtedy rusza tryb Praca, ale kocioł w  tym momencie załącza nadmuch i traci jeszcze na łeb/na szyję do 56-57*, podnosi się wtedy temp wody powrotu, która jest około 53*, zrównuje się ona z temperatrą kotła i razem startują z tych 56-57* więc potem odrabia do 62* i tak w kółko, ale nie wygląda to ekonomicznie :/ (25kg na 24h - mam wrażenie, że pali żeby palić, aż takich strat nie ma w domu). Chciałbym przejść na FL - bo tak chwalicie - liczę, że nie będzie tak pracował na maksa i tak krótko siedział w nadzorze. Mam tylko problem, bo nie mam opcji sterownika przez internet, a piec jest u teściów, którzy nie są w stanie niczego mi ustawić czy sprawdzić. Także działam weekendowo.  I teraz tak się zastanawiam czy ja będę mógł zmienić na Fuzzy Logic sam klikając? Czy tam jest jakieś hasło? A może jestem zależny od serwisu? Czytałem coś o serwisancie, o przestawieniu i braku później możliwości powrotu do tego trybu standard. Boje się czy poradzę sobie na FL. Coś doradzicie? Jakieś rady dla nowicjusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie o powiadomienia o alarmach przez econet na meila, dzisiaj zablokował mi się ślimak, piec się wyłączył a ja nie dostałem żadnego powiadomienia, w ustawieniach na Econecie mam aktywny kod alarmu nr. 63.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 18:24, peha napisał:

Pytanie podajnikowego nowicjusza do tych co użytkują kocioł 2 lub 3 sezon. To w końcu który tryb pracy jest lepszy, oszczędniejszy, FL czy MinMax. Ciężko mi naleźć jakieś istotne różnice oprócz krzywej mocy na wykresie z EcoNet.

Niestety chyba nikt nie udzieli nam na to pytanie  konkretnej odpowiedzi . Ja użytkuję kocioł 3 zimę ale przez cały czas w trybie FL - praca kotła jak i ilość spalonego ekogroszku jest dla mnie ok , a nie mam zbyt dużo czasu aby kombinować z ustawieniami . Żeby to dobrze sprawdzić należy przetestować jedną i drugą opcję przez dłuższy okres czasu w podobnych warunkach pogodowych na tym samym opale i budynku przy opanowanych najlepszych ustawieniach dla danego trybu pracy - więc pole do popisu dla chętnych mogących zmieniać samemu tryby pracy i mających sporo wolnego czasu  i cierpliwość do testów.

Jedynie co mogę powiedzieć to na pewno w trybie FL  z dobrze wykonaną i wyregulowaną instalacją kocioł pracuje spokojnie  - stabilniej , nie powinien mieć raptownych skoków mocy , wielkich i szybkich spadków temperatury ,mało nadzoru i długo powinien pracować z mocą minimalną co powoduje ciągłe wygrzanie paleniska , bardziej czyste spalanie = czysty kocioł bez sadzy ale czy to także oznacza mniejsze spalanie nie wiem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kowalski84 napisał:

Witam. Jako że jestem nowym uzytkownikiem pieca seco maxx le i nigdy nie posiadalem pieca z podajnikiem proszę o pomoc w ustawieniu parametrów. Moze ktoś mógłby fotki wysłać jak ma ustawione u siebie. Posiadam sterownik plum ecomax850 z termostatem pokojowym. 

15427362298141874409845.jpg

Nasyp suchego opału , rozpal, kocioł - ma ustawione podstawowe parametry pracy fabrycznie , ustaw tylko preferowane wielkości temperatury na kotle pamiętając żeby temperatura na powrocie miała nie mniej niż 50*  wyreguluj do brze instalacje i zobacz jak będzie pracował - dopiero jak zaobserwujesz jakieś nieprawidłowości napisz co cię niepokoi wtedy ktoś z nas będzie mógł ci ewentualnie coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielos. Jeśli chodzi o EcoNet wybieramy w menu po lewej stronie "Ustawienia urządzenia", w "Inne ustawienia" zaznaczamy "Advanced user", pojawi się komunikat z prośbą o hasło, ja wpisałem 0000 i mamy dostęp do parametrów użytkownika oraz możliwość wyboru jednego z trzech trybów pracy kotła w tym FL. Zmiany trybu pracy możemy dokonywać wielokrotnie. Wg. serwisu to jest to samo co robi serwisant ze swoim tajemniczym kodem. Ponoć to jest taki bonus za zakup EcoNet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peha. Wielkie dzięki za odpowiedź. Niestety nie mam EcoNetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam econet.Ale mam mozliwosc zadania min i max mocy kotła  dla trybu fl.  Czy to oznacza ze jest aktywny bo zeczywiscie gdy przestawie na np. 50 % to kocioł idzie na 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w sterowniku w informacje - masz tam podane np. aktualną moc palnika , nadmuchu i między innymi TRYB w jakim obecnie pracuje kocioł np : FUZZY LOGIC lub MIN/MAX FUZZY LOGIC. ten pierwszy tryb pracy to płynna regulacja mocy kotła a drugi to praca kotła tylko pomiędzy minimalną a maksymalną mocą. W obu przypadkach możesz podnieść moc minimalną i zmniejszyć moc max kotła wtedy np. kocioł może pracować z mocami od 30 paru % do 50% mocy maksymalnej. Na razie radziłbym się nie przejmować akurat w jakim trybie pracuje ci kocioł tylko czy pracuje on dobrze , czy dopala węgiel , nie robią się spieki , czy trzyma temperaturę w okolicy zadanej , ile stoi w nadzorze a ile pracuje no i najważniejsze czy masz ciepło w domu a zarazem czy za mocno nie nadszarpnie budżetu przeznaczonego na zakup opału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję na już certyfikat 5 klasy i ecodizajn dla seko 17kw, na stronie producenta nie mogę znaleźć a z kotem nie dostałem, miałby ktoś do podesłać ja?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle nie uważasz że deflektor jest trochę za nisko zamontowany?, u mnie płomień go "opłata", a powinien się chyba od niego odbijać.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy chciałbym zadać być może głupie pytanie(jako nowicjusz:) ale co myślicie o pogodówce w zestawieniu z termostatem pokojowym? Czy ona faktycznie pomaga w optymalnym spalaniu(przy odpowiednio ustawionej krzywej) czy raczej jest to zbędny bajer? Mam wrażenie, że jak ustawiłem sobie harmonogram dzień/noc to piec był bardziej ekonomiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.