Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wielokrotnie kupowałem pellet z UA i raz trafiłem na pellet ze słomy - ale to widać od razu, po pierwszym paleniu.

Robią się kalafiory i stop z paleniem.

W tym roku kupiłem na próbę pellet z UA , sprzedawca twierdził, ze z drewna i faktycznie drewno było w 5mm kawałkach zmieszane z korą.

Jako przemysłowe to ok, ale nie dla mnie.

Najgorszy był z łuski słonecznika - nie chciał się zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę kupiłem 10 worków i było w miarę Ok. Niewielkie spieki się robiły, co przy tej cenie jest akceptowalne. Po zakupie 4 palet pierwsza była Ok, druga gorsza, trzecia dramat, aź się boję zacząć palić czwartą. Wszystkie palety w garażu lub pod dachem więc nie namowy o wilgoci.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja w tym roku testowałem dwa rodzaje pelletu jednego producenta. http://bio-eko.de/

 

Jeśli chodzi o pellet z normą ENplusA1 bukowo - sosnowy to totalna lipa jak dla mnie, codzienne schodzenie do kotła i czyszczenie palnika ze spieku, dużego spieku, jedyny plus to mało popiołu. Człowiek od którego go biorę również nie był z niego zadowolony. 

 

Drugi sosnowy z normą Din plus to inna bajka. Troszkę więcej popiołu, ale spieku zero. Ładnie pachnie:) , bardzo mało pyłu w workach i ogólnie najlepszy pellet jaki do tej pory miałem. Także polecam. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drugi sosnowy z normą Din plus to inna bajka. Troszkę więcej popiołu, ale spieku zero. Ładnie pachnie:) , bardzo mało pyłu w workach i ogólnie najlepszy pellet jaki do tej pory miałem. Także polecam.

Jaka cena? Jaki region?

 

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z okolic Rybnika (Śląsk), biorę go po 780zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam revo i nic się dzieje złego spieki spadaj fakt nie ma ich wiele ale człowiek który ma ten sam pellet w palniku kostrzewy musi ściągać go ręcznie bo temp podajnika rośnie. W popiele są tylko spieki nie ma niedopalonego peletu.

Palnik nie obraca się cały czas tylko co jakiś czas i tylko trochę nie mam porównania do innych ale ze spiekajacym pellletem radzi sobie dobrze.

 

Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka

 

Również posiadam revo i jak pisałem palę od roku pelletami no name i szczerze nie wiem co to są spieki. Rozmawiałem z instalatorem który składa piece na pellet z palników pellasax , kipi i innych (największy sprzedawca na allegro kotłów na pellet ). Palnik określił jako genialny tylko niekoniecznie z wymiennikiem ht .   W innym temacie   pisałem do Ciebie -palnik "inteligentny”  który raz na  tydzień lub dwa odkurzę ale tylko dla formalności i żywotności zapalarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj palnik revo karmię pelletem firmy SOLiG  z  wielkopolski,która produkuje na export do Włoch http://www.bioenergysupply.com/ cena 630 obecnie . Palnik czysty ciągle woła jeszcze o próchnicy zwanej spieki nic mi nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O quźwa a ja narzekałem....96d8a0071e333248138582698aa641a1.jpga081ec84820cb8d5bb3a74fae0d709c0.jpg6c58cd5b51683fa58962db51bdfe8dbb.jpgfebbcf9f75ddc399813c9e129e6630b2.jpg066e97d4440cf07d314abbfaa6b0e715.jpg6afdbdda7815fe18c91bc590d963bebb.jpg

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygladal moj palnik ale nie czyscilem 2 miesiace i palilem markowymi pelletami

 

Dodam jeszcze ze pelet kolorem podobny do ignisa i kupilem odrazu tone nastepny zasyp bedzie proba robilem probe z woda ale bardzo dlugo sie rozpuszcza jutro bede widzal co jest w szklaneczce

post-68603-0-49500100-1482513609_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od węgla

:-P

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damianlisek

Ten mój dziadowski co się spieka (zdjęcia kilka postów wyżej) też w dotyku jest bardzo śliski i powłokę ma szklaną aż się błyszczy, po probie ze szklanka bylo widac normalna grubszą trocine - kawałki drewna no i pylek normalnie jak byś pisał o moim dziadostwie.....tylko w worku nie było ani grama trocin, w przeciwności do tego co się dobrze palił.....szlag mnie trafia bo już 2 razy dziennie chodzę nie żeby było trzeba ale zajrzeć do palnika czy co się nie dzieje wcześniej raz dziennie czasem co 2 dni bo zapomniałem, wydaje mi się że jest więcej popiołu....

Chyba będę dzwonił do dziada żeby to zabierał

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój standard rynna z mieszając palcem jak się mocno zapycha pellas x min

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moj palnik revo karmię pelletem firmy SOLiG  z  wielkopolski,która produkuje na export do Włoch http://www.bioenergysupply.com/ cena 630 obecnie . Palnik czysty ciągle woła jeszcze o próchnicy zwanej spieki nic mi nie wiadomo.

Marku, ile spala Ci Revo tego pelletu obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm spieki , czyszczenie palnika ,przeróbki palnika ? O co chodzi ? Co to jest ? Ja mówię do swojego palnika revo "hokus pokus - oczysc się !!" i to robi . Słomą nie paliłem , piachem również  ale i Barlinka Olimpu, lavy i wszystkiego co powyżej 700 zł nie widział i raczej nie zobaczy .

 

Benton spala dużo - że nawet przestałem w te mrozy liczyć , cieszę się  że mam cieplutko za 600 z groszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.