Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

No to fajnie, ja kupuję po 700zł i jestem zadowolony. Jeśli miał bym palić pelletem po 1000zł to przeszedł bym na gaz.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smile Pellet z Libero. Temat poruszany wiele razy już w tym wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają cenę na stronie?  Mieszkam 15km od fabryki i biorę stamtąd. Poza tym mam już u nich rabat. @radik81 też cenę ustalal ale on ma do fabryki 100km i tam mu liczyli po 720 + 1zł za km.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa już widzę. Nie było ceny wcześniej. Zrobili to z gratisowym transportem, dlatego taka cena. W sezonie Smile kosztował 750zł, ale ja czekałem na letnie "okienko" bo sami mówili że będzie taniej, no i jest. Ja generalnie w promieniu 50km mam ze 3-4 producentów + handlarze. Jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 11:50, Daniel1 napisał:

Czy ktoś z tu obecnych używał pelletu Fabich. Mam okazje kupić go po dobrej cenie.

Pellet_fabich.png

Piszą na grupie że ten żółty Fabich jest ok. Ten ciemny nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem tym ciemnym w pierwszym sezonie, moc ok tylko więcej popiołu, dla panika samoczyszczącego to nie kłopot. 

Pozdrawiam RedEd 

Edytowane przez reded
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.06.2019 o 23:02, eliks napisał:

No to fajnie, ja kupuję po 700zł i jestem zadowolony. Jeśli miał bym palić pelletem po 1000zł to przeszedł bym na gaz.

Skąd Ty masz tą cenę. Na stronie producenta Smile jest po 950 a Happy po 1120 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał już kontakt z tym Pelletem. Jest w bardzo dobrej i produkuje go duży wytwórca. link do strony producenta https://drewexim.pl/pl/produkty/drewno-opalowe/pellet

indeks.jpg

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daniel1 napisał:

Skąd Ty masz tą cenę. Na stronie producenta Smile jest po 950 a Happy po 1120 zł

Skąd? Z fabryki,  wystarczy przedzwonic. Te ceny są podane z dostawą, czytaj dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie: czy znacie i możecie polecić dobrego producenta z Wielkopolski bo jak zapytałem teraz o cenę Lavy Stelmetu to mnie przeraziła - 1080 za paletę. Niby człowiek pali ekologicznie a ceny z kosmosu - znacznie drożej niż dobry ekogroszek workowany. Mój  znajomy to mówi że ta ekologia to mi bokiem wyjdzie i mnie zrujnuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Nie mogę podważać kontroli niezależnych organów RP. Nie miej jednak mam jak każdy swe ale. Miejmy nadzieję , że ten nalot zmusi Tych Panów do produkcji rzetelnego opału. Na pewno da im dużo do myślenia. Poza tym WIOŚ zachęcał mnie  w poprzednim piśmie do zgłoszenia  tegoż producenta  do służ skarbowych w celu  , egzekwowania od niego wystawiania faktur za sprzedany towar. 

Odpuściłem sobie tylko z tego powodu , iż to tylko towar do testów 20 worków. 

Zaś nie mogę złego słowa powiedzieć o producencie z http://pellet.dominowood.pl/kontakt/ u którego dokonaliśmy zakupu 24 ton , gdzie została wystawiona f-ra zakupu na całość towaru. Tak Trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karol989 napisał:

Witam.

Mam pytanie: czy znacie i możecie polecić dobrego producenta z Wielkopolski bo jak zapytałem teraz o cenę Lavy Stelmetu to mnie przeraziła - 1080 za paletę. Niby człowiek pali ekologicznie a ceny z kosmosu - znacznie drożej niż dobry ekogroszek workowany. Mój  znajomy to mówi że ta ekologia to mi bokiem wyjdzie i mnie zrujnuje.

Pozdrawiam

W Pile na składzie

LAVA  999 zł

Fabich 900 zł

Energy 910 zł

Drewexim 860

Myślę że wszystkie wymienione pellety są dobrej klasy

 

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ceny są już powyżej 1000 zł a niektórzy przekraczają 1100 i dalej w górę idzie. Całe to Eko powoduje że chciwi sprzedawcy chcą jak najszybciej się dorobić kolejnych domów i aut. Myślę , że ta tendencja zrobi szybki odwrót od pelletu w stronę gazu. Koszt będzie podobny a roboty przy nim zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, gaz jest ograniczony ale sieć się po woli rozwija. U mnie też nie ma ale w 2020 ma być czyli za rok a podłączenie za 2. I to będzie ten sądny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ace2

Sam rozważałem kupno kominka pelletowego dla rodziców bo tylko to wchodzi w grę,ale jak ceny tak szybują to nie wiem czy warto w coś takiego inwestować.

@pastor

Niestety jest tak jak piszesz. Do rodziców miejscowości zanim dojdzie gaz to wieki miną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie sądzą , że jak będzie dostępny gaz to jego cena będzie stała w miejscu, Daję sobie dwie ręce obciąć, że jak tylko PGNIG zobaczy wzrost popytu to i cena powędruje mocno z górę.

Przygodę z pelletem zaczynałem od 550 zł klasa A1 Din +. Wystarczyły 3 latka i popyt spowodował wzrost cen o 50 %.

Stałe ceny gazu to jak na razie na Białorusi, gdzie większość Białorusinów grzeje swe domostwa tym paliwem od wujka Putina. Ale już dobry wujek zaczyna kręcić nosem. I jak miesięcznie koszt ich ogrzewania wynosi białym paliwem około 400 zł , tak wujek już ostrzega ich , że czasy 10 lat sielanki się po mału kończą. I czas przyszedł by na  swych braciach pomału zarabiać by choć do kosztów obsługi nie dokładać za co płacił zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki cytat z portalu zajmującego się tematyką.

"Cena peletu w Niemczech pozostała na stabilnym i konkurencyjnym poziomie wobec innych źródeł. Średnia cena zakupu w 2018r. dla odbiorcy indywidualnego wyniosła 247,39 euro za tonę, co odpowiada 4,95 centa / kWh. Oznacza to wzrost o 3,15% wobec roku poprzedniego, ale o 9,3% mniej niż w 2013r."

Licząc 1€ = 4,20 zł, to wychodzi 1040 zł za tonę peletu. To co chcecie? Tyle kosztuje w Niemczech, czyli w Unii. Taniej nie będzie. Każdy polski producent, który ma dobry pelet opchnie go w tej Unii po tej cenie; - jak ma gorszy, albo wręcz marny, to w kraju i można powiedzieć z pocałowaniem ręki. Każdy kto kupił kociołek na pelet powinien sobie zdawać sprawę, że to paliwo różni się od węgla nie tylko wartością opałową, ale całym otoczeniem "polityczno- gospodarczym". Produkcja peletu nie jest w odróżnieniu od węgla gałęzią przemysłu i na pelecie nie wisi sytem energetyczny kraju. Producent peletu dziś robi pelet , a jutro z tego drewna może robić pionki szachowe, albo fujarki. Z węglem jest inaczej, jego wysoka cena dla odbiorcy indywidualnego musi mieć jednak jakieś realne odniesienie, bo kopalnia to nie interes rodzinny, a milardowy moloch, w którym jednak robi się jakieś rachunki kosztów. Reasumując, - 1 tyś zł za tonę ekogroszku, to granica cenowa, ale cena peletu nie ma takiej granicy. Niemcy sprowadzają pelet z Brazylii,  - jak myślicie - tańszy? Oczywiście, ze droższy, ale nie brakuje go za to w sklepach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.