Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Przy próbie wodnej zwróć uwagę po jakim czasie zrobi się tzw. kalafior i czy wszytko opadnie na dół. Potem to zostaw namoczone i zobacz co pojawi się w wodzie po kilku dniach.

A prawdę powie Tobie palnik, jak zrobi się choćby minimalny spiek to daruj sobie ten pellet, bo w zimie będzie męka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10min tak to wygląda - wszystko od razu opadło na dno, po chwili zaczęło puchnąć i się rozpuszczać w wodzie.

 

post-73644-0-01390300-1498108689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno węgiel ma drożeć. A tymczasem ja mam ofertę za 740 zł za tonę peletu z transportem. Testując go teraz wiosną ogrzewanie samej wody wygląda ok, spieków nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem właśnie 3 tony po 620zl w zimę był po 670zl i jestem szczęśliwy. Spakowałem w kotłownie po sam sufit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy układaniu worków z peletem trzeba pamiętać, że wrazie zalania zwiększa się jego objętość o ok 1/3 aby nie powiększyć sobie kotłowni.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wysyłką biorę stąd (Górny Ślask):

https://www.olx.pl/oferta/pellet-6mm-CID628-IDn5QXQ.html

Wożą mi po jednej tonie, bo więcej mi za bardzo do kotłowni nie wejdzie. Nie tylko wożą, ale też razem ze mną wnoszą to od razu do piwnicy i układamy na paletach.

Spiek znam tylko ze zdjęć, jakie tu wklejacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byłem zmuszony na szybko zakupić kilka worków i ratowałem się opałem z Bricomarche (na worku widnieje prod Larix Suwałki) i też dobrze bez spieków tylko cena kosmos :/

aktualnie też poszukuję sprawdzonego dostawcy - okolice Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli za 685 zł, bo 5 zł ci reszty zostawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak jest drobny to możesz mieć dużo trociny której podajnik nie zabierze ze zbiornika i trzeba będzie częściej czyścić.....

 

Mi z ubiegłego roku 2016 została jedna tona spiekającego po 580 zł za tonę to go już w tym roku przykryłem nowym od tego samego dostawcy.... wynegocjowałem z 700zl za tonę na 610zl za tonę + 200zl transport ale biorę od gościa 3 rok więc może łaskawiej na mnie patrzy no i może wziął pod uwagę to że ubiegły rok miałem spieki bo dzwoniłem w styczniu i dostałem gratis od niego 20 worków po 15 kg który palił się elegancko no i zostałem na kolejny sezon u niego.... To cenę dał lepszą.

Wolę zapłacić taniej ponad 100 zł za tonę i raz dziennie zgarnąć z palnika spieki a może będzie paliło się jak w 1 roku.

Na szczęście mam podajnik x mini i daje on sobie radę nawet z gorszym paliwem wystarczy raz dziennie zgarnąć

Po tym jak tata zrobił mi sprytną łopatkę na długim trzonku to nawet jak kocioł się przez dobę nie wygasza to nie ma problemu bo jak rano wychodzę nawet w siarczyste mrozy to zgarniam czy się pali czy nie

Mam na swoim terenie innego dostawcę na którego jakość produktu nie słyszałem złego słowa a rozmawiałem z wieloma odbiorcami

Niestety ten ostatni ma jak dla mnie dwa duże minusy

- worki po 20 kg zamiast 15

- no i cena 738 zł tona

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu znalazłem w swoim regionie nowe źródełko - z dostawą 600zł (worki 15kg, 6mm), brałem go w ciemno - niby z czystej trociny iglastej;

jeszcze nie wrzuciłem na palnik, ale jest normalny zapach drzewa, a nie laminowanej sklejki z meblowego, wygląd też ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol

Przy naszym kotle tani pellet + łopatka i gitarra

Zobaczymy zima jak będziesz szło ale widzę że już jest lepiej po zmieszaniu spieku brak ale popiołu trochę jest

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem 3 tony peletu firmy Komax.

Nie wiem jakiej jest jakości, gdyż czekam jeszcze na kocioł.

Test rozmakania zrobiłem: Dość szybko się robią "kalafiory".

Zapach: wydaje się naturalny drewniany.

Kolor lekko ciemnawy (może domieszka buku).

Cena konkurencyjna.

 

Poza tymi pelet'em kupiłem kontrolnie po worku pelet zakupiony w miejscowości w której mieszkam (adres producenta powyżej).

Test rozmakania: Szybko się robią "kalafiory".

Zapach: Trochę czuć lakierami

Kolor: jasny

Cena 720 zł /tona

 

Trzeci pelet, który zakupiłem jest z Żywca

Test rozmakania: Wolno się robią "kalafiory".

Zapach: raczej naturalny.

Kolor: najciemniejszy (podobno domieszka dębu)

Cena 650 zł /tona

Edytowane przez giver3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja do swojego zasypowca nabyłem dziś tonę pelletu z makucha słonecznika cena to 360 zł za tonę w big bagu workowanie za 40 zł. Oficjalnie opał to Ukrainy. Suchy na wiór łamliwy ale skruszyć go w palcach ciężko jest. Parametry techniczne popiół do 7 %, moc do 20 kj/kg, zawartość tłuszczu około 15%.

Spaliłem dzisiaj jego ze dwie szufle węglowe. Pali się intensywnie i relatywnie długo, dym biały w kierunku lekko żółtego, zapach dymu przyjemny nie gryzący. Popiół biały bez spieków.

Całkiem przyjemne paliwko

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pieca zasypowego dobre jest wszystko co po spaleniu da się wyciągnąć przez drzwiczki. Niestety z doświadczenia wiem, że pellet z łuski słonecznika nie bardzo (ze wskazaniem na "nie") nadaje się do spalania w palnikach przeznaczonych do pelletu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.