Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Stasiu, patrząc na Twoje zdjęcia oraz na rysunki z instrukcji zaworu:

post-15157-0-61631700-1468746655_thumb.jpg

Masz źle założoną skalę pokrętła i blokadkę. Przy twoim ustawieniu (patrząc na zdjęcia - ścięcie na górze) na skali powinieneś mieć 5 a nie 10 lub 0 jak to widać na Twoich fotkach, po założeniu pokrętła.

Przyjrzyj się dokładnie rysunkowi z instrukcji - przy tak ustawionym trzpieniu zawór jest ustawiony na 50% mieszania a u Ciebie na skali jest 10 - więc nie ma się co dziwić że jak ustawisz na 5 to instalacja jest zimna bo zawór jest wtedy całkiem zamknięty (na skali powinno być wtedy 0). I poniżej Twoja instalacja:

post-15157-0-70665100-1468748951_thumb.jpg

I dlaczego na pierwszym zdjęciu (z założonym pokrętłem) niebieski ząbek blokadki jest pionowo w górę (nieprawidłowo) a na pozostałych jest pod kątem 45 stopni w lewo ???

Edytowane przez piachoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej fotki robiłem składając zawór i źle założyłem tą niebieską blokadę , ale ją poprawiłem jak na fotkach poniżej skala jest jak na prawym obrazku zamieszczonym przez ciebie i tak jest też podłączony kocioł do tego zaworu  czyli:

kocioł z lewej strony 

zasilanie instalacji z góry

powrót z instalacji z prawej strony

a dół to powrót na kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu tam coś tłumi przepływ grawitacyjny przez zawór 4-D.

Najprawdopodobniej jest za dużo kolanek, wygibasów itp przeszkód.

Podaj np ile masz kolanek i trójników na zasilaniu na powrocie pomiędzy zaw 4-D i kotłem?

 

Bez pokrętła i blokady oś zaworu powinna się kręcić w kółko.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem do domu i sprawdziłem faktycznie zawór kręci się dookoła  , teraz pytanie jak go mam poskładać ?

edit w zasadzie nie ma wielu możliwości poskładałem tak jak był czyli to płaskie na ośce od góry , niebieska blokada na środku też u góry i skala od 10 do 0

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz go poskładać, tak aby była regulacja w zakresie obrotu o kąt 90 st czyli od 1 - 10, a nie tylko o 1 działkę.

Czyli na razie go nie składaj,  tylko jak napalisz to pokręć powoli w 1 stronę i sprawdzaj temp rur na instalację i do kotła

 

A nie podałeś co masz na powrocie z 4-D do kotła.

Tu liczy się każde kolanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale regulacja jest od 10 do 0 , czyli o 90* tylko ruch tym zaworem w większym przedziale jak 10 - 9 powoduje że zasilanie robi się zimne

powrót do kotła wygląda jak na foto poniżej , czyli kolanko od zaworu później trójnik , dochodzi powrót od CWU rura na dół i w sumie 3 kolanka do kotła

post-5135-0-45538900-1468786412_thumb.jpg

post-5135-0-12398400-1468786416_thumb.jpg

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale regulacja jest od 10 do 0 , czyli o 90* tylko ruch tym zaworem w większym przedziale jak 10 - 9 powoduje że zasilanie robi się zimne

powrót do kotła wygląda jak na foto poniżej , czyli kolanko od zaworu później trójnik , dochodzi powrót od CWU rura na dół i w sumie 3 kolanka do kotła

Stasiu - ja naliczyłem 5  od zaworu 4D 

Spróbuj sprawdzić te wszystkie ustawienia zaworu 4D i zaworu do CWU przy całkowicie zamkniętym grzejniku w łazience.

Stasiu mam jedno pytanie- czy wiesz co to jest kryzowanie grzejników ? i jak je wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku wiem co to kryzowanie , ale czy ono jest potrzebne ? skoro wszystkie grzejniki tak samo gorące , przypuszczam że jak bym je poprzykręcał to były by opory jeszcze większe i do CWU by szło jeszcze więcej ciepła , zamiast na instalację , kolanka są w sumie cztery  od zaworu jedno później trójnik i za trójnikiem 3 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakręceniu łazienki , wszystko pięknie działa , spędziłem godzinę z rękami na rurkach , popuściłem tylko lekko łazienkę i dalej działa, a i na CWU nie jest tak gorąca rura , wygląda że wszystko "nabiera rumieńców" , jeszcze raz panowie wielkie dziękuję za rady i informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak następnym razem napalisz , otwórz grzejniki na max, a następnie zacznij wkręcać ten dolny zawór na imbusa, tak aby inne też grzały.

Po prostu za dużo wody leci przez ten grzejnik i brakuje dla pozostałych.

 

Jeżeli masz na grzejnikach zawory z nastawą wstępną to też trzeba poustawiać aby wszystkie grzały.

 

Te czynności powinien wykonać hydraulik i dlatego nazywa się to regulacja hydrauliczna  ;)  :P  instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to grzejniki wszystkie grzeją na ful (i są tak samo gorące)na zakręconym zaworze czterodrogowym a jak go otwieram na pod mieszanie to jest problem , jak przykręciłem ten łazienkowy to zawór czterodrogowy działał idealnie , baa nawet rura idąca do bojlera CWU nie była taka gorąca jak ta od zasilania grzejników , jak będą bardziej sprzyjające temp do palenia to będę mógł już się bawić na całego w nastawy , na razie ogrzewam codziennie CWU no i 2 x zagrzałem grzejniki trochę mocniej , ale od jutra mają wrócić upały , więc będzie tylko grzanie CWU (przynajmniej do końca lipca.)

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie jak ten grzejnik lazienkowy jest wpiety do instalacji. Gdzie podpięte jest zasilanie a gdzie powrót. Może coś wpięte jest przed zaworem 4-D? Czy jak drabinka jest zakręcona to regulacja 4-D działa prawidłowo przy otwartym zaworze CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko działa prawidłowo , nawet przy otwartym zaworze CWU na full , wydaje mi się że po kryzowaniu drabinki wszystko powinno być w porządku , początek instalacji do drabinki rozpoczyna się 30 cm za pompą C.O, z trójnika idzie "15" do góry do drabinki a do reszty instalcji "22" w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.