Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika Zamiast Kolektorów


roisin

Rekomendowane odpowiedzi

automatyk ale proponujesz alternatywę która nie ma ekonomicznego sensu. Zupełnie jakby osobie która porusza się na wózku inwalidzkim proponować zakup samochodu z kierowcą. Normalna instalacja panele, inwerter on grid podpięty pod watt router i temat można zamknąć. Brak akumulatorów, brak skomplikowanej instalacji, w każdym momencie można złożyć papiery do ZE o przyłączenie do sieci i oddawanie prądu. W Twoim rozwiązaniu kosztowało by to dodatkowe kilka tysięcy złotych!

 

Z całym szacunkiem ale mam wrażenie że nie do końca ogarniasz temat pomimo tego że posiadasz panele, przeczytaliśmy już wiele Twoich teorii które nawet nie tyle co mijały się z prawdą ale były kompletną fikcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem taki zestaw i wiem co pisze i miałbym do dnia dzisiejszego ale moja pompa pozera wiecej niz 2,5kW dlatego powodem zmiany było przyłączenie sie do sieci

i tylko tyle gdyby nie pompa to do dzis miałbym zestaw na aku i miał w pompie co robi energetyka

dzięki foto z rezygnowałem z gazu ,dzieki foto poszedłem w pompę i dzięki foto będę dalej inwestował w foto wiec proszę nie ucz mnie oszczędności bo wyniki na aku miałem lepsze co do wpasownia sie w taryfy jak teraz na on grid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zarobiłem a nie dopłaciłem

układ akumulatorowy działą u mojego klienta do dzis ,jedyne co starciłem to swój czas zdobywając doświadczenie

a regulator pwm od grzałek pracuje w tej chili ja jak watt router nadal grzejąc zasobnik gdy pradu jest zbyt wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem że akumulatory żelowe rosną na drzewach i nie kosztują nawet złotówki, podobnie z regulatorem do grzałki też nie kosztuje nic. A sam inwerter to dostajesz w prezencie od zakładu energetycznego.

 

A ja tym samym dziś otrzymałem dobrą wiadomość z zakładu elektrycznego, zaakceptowali moje papierzyska i dziś wystawiają zlecenie na wymianę licznika na dwukierunkowy ;) Więc jeszcze jakieś 1,5 tyg. i odpalam instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam znacznie więcej szczegółów dotyczących dofinansowania pv z PROW .

Jest tyle uwarunkowań,ze w zasadzie instalacja jest nie opłacalna dla mnie.

Zakładając cenę 20tys instalacje 3kW w pierwszej kolejności to koszta w wysokości 35% wkładu własnego,przy montaż poza budynkiem mieszkalnym wykładam z własnej kieszeni różnice 8-23% 3tys vat,dodatkowo dochodzą koszty przyszłego podatku od darowizny (około 1.5 tys).

Dodatkowo instalacja nie może być zamontowana na dachu pokrytym eternitem.

Szacunkowy wydatek to kwota 13-14 tys,doliczając do tego koszty za przesył około 80% wyprodukowanej energii taka instalacja nie jest uzasadniona ekonomicznie.....

 

W przypadku instalacji  z akumulatorami zmienia sie stawka wkładu własnego na 15%  z ceny 30 tys...reszta się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam twoje przemadzałe posty i cenę jaka dałeś za foto to tylko musze to zabić śmiechem i koncz te wycieczki bo sie tylko osmieszasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 13-14k PLN można już zlecić firmie wykonanie takiej instalacji, ja dokładnie tyle zapłaciłem za 3,3kW wraz z montażem w 8% VAT.

Podpytaj jeszcze o kolektory słoneczne do grzania cwu może to będzie się bardziej opłacało

W ubiegłym roku założyłem,przy  3 płytach zapłaciłem 1.3 tys +  podatek od darowizny za 4 lata.

 

W nowym naborze opłaca się to znacznie mniej,z własnej kieszeni trzeba zapłacić za 2ga wężownice i grzałkę około 700,wykonać  we własnym zakresie lub odpłatnie przyłącze do pieca wraz z raduktorem ciśnienia 500.

Wcześniej niezależnie od miejsca montażu obowiązywał podatek 8%,nie obowiązywał zakaz montażu na eternicie.

 

Pompa ciepła w moim wypadku również nie kalkuluje sie ekonomicznie 50 tys 15% wkładu własnego (próbne odwierty + badania we własnym zakresie).Opodatkowani 23% wszystkiego znajdującego sie poza bryła domu.

Piec na biomasę 15tys 15% (drewnem w nim nie mogę palić)...a pale zrębkami oraz drewnem,śladowe ilości to owies i węgiel.Nie mogę posiadać pieca na paliwa  stałe w przypadku tej inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam twoje przemadzałe posty i cenę jaka dałeś za foto to tylko musze to zabić śmiechem i koncz te wycieczki bo sie tylko osmieszasz

 

Nie spinaj się tak bo ci żyłka pierdząca pęknie, ale wychodząc naprzeciw twoim wyśrubowanym oczekiwaniom załączam FV:

aaa1082d018440e3.jpg

Dodaj sobie konstrukcję montażową, zabezpieczenie po stronie AC i masz sumę - zatkało kakao ;)

Żadnego swojego twierdzenia nie potrafiłeś udowodnić. ZE nie może odłączyć zdalnie instalacji, off grid jest tańszy, itd ale cały czas produkujesz swoje twierdzenia.

Ale dam ci szansę udowodnij że kontroler grzałek, przetwornica, akumulatory są tańsze niż inwerter on grid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odwiert to koszt około 100 PLN/m z materiałem, licząc 2 odwierty po 50m uleciało Ci 10000PLN z kieszeni do tego 30l glikolu to około 200 PLN, a można kupić pompę ciepła powietrze woda typu split i ogrzewać dom dokładnie tak samo. Rożnica będzie w kosztach ogrzewania przy -20oC na dworze split weźmie więcej prądu niż pionowy odwiert, jednak przy dniu takim jak dziś temperatura powietrza to około 13oC a dolne źródło miało by pewnie około 7-9oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze że maja do rozdania jeszcze srodki z 2007-2014 a tam był zaspis o odwiertach wiec dają byle ludzie brali bo stystyki sie musza zgadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc o przyszłości też myślę o PC. Jednak nie na tę chwilę, mam roczny kocioł na ekogroszek, niektóre pomieszczenia nie mają ogrzewania podłogowego i nie ma możliwości takiego ogrzewania w nich zrobić. Jedyna opcja dołożyć panele i zakładać zwykłe grzejniki elektryczne z termostatem ( lub droższe akumulacyjne ładowane w II taryfie? ) do pomieszczeń bez podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ale wszystkie są zasilane kociołkiem na ekogroszek (sypialnia i kibel dla gości, i przedpokój na 0 ) które są na rożnych poziomach. Wiem że to dziwne ale jak masz salon wysokości 7,5m wszystko wydaje się dziwne, i poziomy nagle się rozjeżdżają - czym innym dla mnie jest piętro niż dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz grzejniki to pod pompę je tez podepniesz a to że salon taki wysoki to znaczy że ci sufit opadł na głowę i to by wele wyjaśniało w kontekście poprzednich wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oto oferta z gminy:

2 Paneli fotowoltaicznych (bez możliwości odsprzedaży energii elektrycznej przez okres 5 lat): 35 000,00 zł netto w tym:

  • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (85%): 29 750,00 zł
  • Użytkownik (właściciel budynku) (15%): 5 250,00 zł + grzałka i wymiennik ciepła we własnym zakresie – koszt 2 500,00 zł.

Koszt dodatkowy dla użytkownika (właściciela budynku) to podatek VAT (8%) od wartości zestawu instalacji fotowoltaicznej.

 

warto? nie ma nic o specyfikacji tej instalacji ani o uzysku energetycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.