Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika Zamiast Kolektorów


roisin

Rekomendowane odpowiedzi

"Rejestr 5.8.0 energia bierna indukcyjna przy poborze mocy czynnej - dozwolone do 40% mocy czynnej powyżej tego wskaźnika opłata.

Rejestr 8.8.0 energia bierna pojemnościowa przy poborze mocy czynnej - każda ilość na razie w PGE Białystok podlega opłacie.

Pozostałe dwa rejestry nie powinny interesować nas (na razie) bo to energia bierna indukcyjna (7.8.0) i pojemnościowa (6.8.0) naliczana przy produkcji energii czynnej wysyłanej do sieci. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle zinterpretowane

5.8.0 energia bierna pobrana

8.8.0 energia bierna wypchnieta do sieci

pozostałe to składowe w poszczególnych taryfach

i jak widac pompa wcale lub prawie wcale nie robi bałaganu

natomiast falownik PV na małej mocy jak najbardziej sieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze

5.8 i 8.8 to indukcyjna i pojemnościowa wypchana w sieć podczas pobierania czynnej

7.8 u 6.8 to indukcyjna i pojemnosciowa która obciążyła twój inwerter podczas wysyłania czynnej

 

Znalezli też kolejne duże zrudło pojemnosciowej w domu, to kuchenka indukcyjna.

Podtwierdzają też duża produkcję przez inwestor PV na małej mocy, poranki i wieczory, oraz pochmurne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja parametrów rzedu 6 i 7 nie mam tylko 1,2,5i 8 które podałem

powiem tak jak okaze sie że jest problem to nie ma problemu wpiecia bezposrenio DC zaraz za mostek bezposrenio z dc tylko okład stabilizacji i ogien ,tylko skolei beda straty jak pompa nie bedzie potrzebowała tyle co pv podadzą ,zobaczymy co bedzie jak bedzie jakaś dodatlkowa opłata to bedziemy mysleć albo dławiki albo ograniczenie mocy na inwerter a przejscie na DC narazie nie ma co jest w miarę dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGE Białystok w końcu też się z tego wycofał i skorygował wcześniejsze faktury.

Ale już w tym roku ponoć maja coś grzebać w prawie na ten temat, albo wprowadza opłaty, albo tak jak dla indukcyjnej wprowadzą darmowy limit powyżej którego już będzie płatne. Generalnie poprzez te nowe liczniki będą wiedzieli o nas wszystko i bulić będziemy za każde odchylenie od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w tym roku miała sie zakonczyc wymiana ,iczników na inteligentne odczyty ,czy to sie uda to nie wiem

jedno jest pewne ze nastepnym etapem bedzie zdalne zarzadzanie urzadzeniami na żądanie takie ajak automat zmywarka ,grzanie wody itp ,czyli pracują nad rozbudowaniem isntniejacej sieci aby to licznik  zarzadał urzadzeniami wg aktualnego stanu energi w sieci  czy to wejdzie to nie wiem

natomiast energa juz jest wstanie buforowac energię na bateriach i moim zdaniem to jest rozwiazanie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no to lecimy

Licznik adax NP73E

1.8.0 -30740,7   +

2.8.0 -1425,5      -

1.8.1 -14042.9     +

1.8.2- 16697.7      +

2.8.1-1166.7          -

2.8.2-258,7            -

i kvarh

5.8.0-1716.1         +

8.8.0-2669.6          -

5.8.1-1033.2          +

5.8.2-682.9            +

8.8.1-1445.8          -

8.8.2-1223.8          -

+ pobrane

- wysłane

a i jeszcze jedno bo to widac ale nie tu

przez ten czas wyprodukowałem około 8000kWh energi z czego większość skonsumowałem i tu wygląda to tak że nawarzyłem piwa troszkę piwa wysłałem w sieć no i całą piankę tez

1.8.0-31636.7

2.8.0 -1909.0

1.8.1- 1431,4

1.8.2-1731,3

2.8.1-1487,6

2.8.2-421.3

 

5.8.0-1771,5

8.8.0-2719,4

5.8.1-1069,9

5.8.2-701,5

8.8.1-1469,7

8.8.2-1249,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zobaczyłem to u mnie najwięcej generuje zasilacz komputerowy w standby, mikrofala, żarówki ledowe (sieciowe). Jak bada karać, to żarówki nie wystarczą, trzeba będzie myśleć nad uewuwlkim transformatorem, by możliwie najbardziej ograniczyć pojemnosciową, nawet kosztem czynnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.