Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika Zamiast Kolektorów


roisin

Rekomendowane odpowiedzi

No to jedyna opcja ten biały UPS do którego podłączysz PV i sieć. Jednak obawiam się o podłączenie UPS`a do tego inwertera. W domu mam kilka gniazdek awaryjnych które są spięte z UPS`em w piwnicy, no i zmieniałam aku do jednego z inwerterów (MGE pulsar ex10 rack )  wpiąłem właśnie w to gniazdko UPS`a przypadkiem zobaczyłem tylko kupę iskier lecących z wentylatora. Niestety 2 UPS`ów nie można łączyć w szereg a w tym przypadku miało by to tak wyglądać - nie chce odpowiadać jaki byłby tego efekt ale u mnie 2 UPS`y w technologii online nie dały rady i jeden spalił kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem, czy mój APC Smart 1000VA nie spali inwertera. UPS'y mają prąd rozruchowy, chociaż nie wiem czy to można nazwać rozruchowym bo to raczej tyczy się silników. Kumpel mało co nie spalił przetwornicy jak podpiął apc smarta pod przetwornicę. Ale to można obejść, montujesz kondensator i problem znika. 

 

Nie ma nic innego niż ten biały Volt Polska? Nie chcę tego padła. Wolałbym coś w obudowie rackowej o ile takie są inwertery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szari na 99%fit jako fit nie wejdzie a najwcześniej jesli juz by miała wejsc to jest koniec roku  ,jutro ma sie okazać czy bedzie taryfa gwarantowana dla energi wysłanej poza konsumcją ,czyli blilansowanie a nadmiar za kase gwarantowaną z godznie z podpisaną ustawą

przy czym jesli nic złego sie nie wydazy to jeszcze tym miesiacu bedą taryfy gwarantowane połaczone z obowiazkowym net metering

poprzedni rząd ładnie przeppchał przygotowanie ustawy ten *** to podpisał i teraz myslą jak sie wykpić z gwarantowanej taryfy na rzecz 100% stawki za ubiegły kwartał zobaczymy jutro co sie bedzie działo

ja czekam na umowe od 4 stycznia i jest zatrzymana bo nie wiedza co mogą podpisac hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emigrant możesz szukać czegoś pod magicznym wyrażeniem inwerter off grid ten volt polska to kaszana i odradzam. Jednak co innego... można kombinować z watt routerem i inwerterem w technologii on grid. Watt router pilnuje aby cała produkowana energia była skonsumowana przez Twoje gospodarstwo i nic nie wyciekło w sieć. Ale tu znów watt router to koszt około 800-1500 PLN w zależności od wersji. W tym przypadku załatwia to Twoje potrzeby ale wydatek on grid 1kW zestaw około 6k PLN + watt router

 

http://www.solarcontrols.cz/en/wattrouter_eco.html wersja tańsza watt routera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no debatują bo chodzi o ustwe nr 4 ktora została pzesunieta do lipca ale była poprawka odnoszaca sie do 4 ze jesli ustawa nie wejdzie to wejdzie stawka gwaratowana dla energi wysłanej do sieci i teraz ministertwo finasów debatuje co z tym zrobić niby na 11 stycznia ma być wydana interpretacja wydana wiec zobaczymy co bedzie

a co twierdzisz że netmetering jest zły ??? ja uważam ze jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szari

 

Nawet techtron nie ma już ich w ofercie, przypadek? -> http://techtron.pl/p2586,inwerter-solarny-zasilacz-awaryjny-sinuspro-s-volt-polska.html

 

OK, dzięki, poczytam co to jest ten wattrouter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie ten posiadałem i był nie do zajechania

a dla małej mocy to wat router to sobie sam zrobisz bo wydawac 1500zł po to zeby miał machniecie +/-150W to nie ma najmmiejszego sensu

jak mam u siebie własnej roboty i ma machniecie 200W ale mnie to pasuje a raczej nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pewnie by chciał aby płacili za energie wyprodukowana oddana do sieci 75gr ,za pobrana w zależności od taryfy .

Jednak mimo bilans równego,za energie wcześniej wyprodukowana i pobrana ponownie z sieci obowiązuja nas stawki za przesył.

 

Koledzy czy w przypadku ustawienia PV sprawa ma sie podobnie jak  przy kolektorach(kont,kierunek)

Czytałem,że  powyżej 20-25 st  sa spore straty na produkcji.

Znajomy który zajmuje sie montażem ogniw,sugerował iż południe wcale  nie jest najlepszym punktem w przypadku instalacji pozbawionej akumulatorów.

Najlepiej usytuować jest PV w takim kierunku ,kiedy  to jest najwiekszy pobór(południowy wschód,południowy zachód).

Natomiast,jeśl szczytowy pobór mamy w godzinach kiedy to ogniwa nie produkują energi,lub produkcja jest minimalna,wtedy wybrać południa.

 

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesli bilansowanie to plus co oddasz do sieci za 100% z ubiegłego kwartału czyli około 21gr

ja mam to w pompie bo zamierzam  ogzrewac wszytko pradem a potrzebuje go około 12MWh rocznie wiec i tak musze rozbudowac instalacje do około 10kW zeby mieści sie w bilansowaniu i w zuzyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bedzie

ale jak w dzien sie bedzie produkowac to w dzien samo sie zbilansuje a w nocy odbiore w taniej taryfie wiec nie oczuje

a cowyjdzie to zobaczymy

zakładam że bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy info

jest obowiazkowe saldowanie plus 100% z ubiefłego roku czyli około 17 gr netto

na koncie roku operator wystawi PIT i jesli cała energia zosatanie zbilansowana to tylko PIT a jesli bedzie nadwyzka to za nadwyzkę trzeba wystawić rachune dla operatora opretor nam to zapłaci i ujmnie to tez w PIT rocznym

jednym słowem wnioskuję ze trzeba jak najwiecej enegi konsumowac na własne potrzeby zeby jak najmniej było do bilansowania bo to co do bilansowania bedzie opodtowane heheeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam Czeski film jak u mnie Energa wysłała 22.12 do mnie dokumenty które wzięły i zginęły. Zgłaszasz temat na infolinii reklamujesz, w odpowiedzi dostajesz że nie mają wglądu do systemu w którym są dokumenty. Reklamujesz raz jeszcze podają adres e-mail na którym nikt niczego nie odpowiada, kolejna reklamacja kolejny jeszcze inny adres e-mail. Jak końcu rzucasz kurwami na infolinii spisują kolejną reklamację i ktoś oddzwania nie do osoby odpowiedzialnej za instalację, i podają jako kontakt ale to właściciela licznika który o panelach PV wie tyle jak wyglądają bo widział na zdjęciu.

i tak 2 miesiąc się z nimi pier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagrozenie jaet takie samo jak mozntaż jakiej kolwiek instalacji eketycznej na hali

najwieszym zagrozeniem jest wyładowanie a pozatym nic  sie nie dzieje  jesli instalacja elektryczna budynku jest prawidłowo wykonana

i drugie pytanie z czego jest dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.