Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektory Z Dofinansowaniem


Mancio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Na jesień małe zmiany bo jest kolejne dofinansowanie w gminie . Pozbywam się bojlera gazowego . Może ktoś potrzebuje?Solary do 12 działają ciągle,potem tylko schladza się kolektor ,żeby nie przekroczyć 130C. Wieczorem w bojlerze 80C. A dzieciaki mają ciepla wodę w basenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zimą też będziesz miał w podgrzewaczu 80o C? Dwa podgrzewacze były w instalacji zupełnie zbędne za to trzeba było zainstalować solarny z dwoma wężownicami i to było by rozwiązanie prawidłowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałeś wszystkiego, Mam zasobnik solarny 300l z 2 wężownicami Viessmanna plus solary z dofinansowaniem , w projekcie musiało być druge źródło ciepła więc podpięli mi stary bojler gazowy - to było rozwiązanie tymczasowe.  W tej chwili jest akcja wymiany starych kotłów zasypowych więc wymieniam instalację i podpinam kocioł kondensacyjny gazowy w drugą wężownicę , Kolektory kosztowały 4600 a teraz chcę się zmieścić z wymianą instalacji , kaloryferów, i montażem kondensata w okolicach 7000 zł bo połowe zwraca gmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od połowy marca do połowy września czyli pół roku głównego sezonu pompa przepracuje 1000 h po 30 W średnio plus 10000h po 4 W na sterownik i anode tj w sumie 70 kWh czyli 50 zl na pół roku. W tym czasie gazu zużyte za 60 zl . Konsumpcja z solarow za pół roku 2,2 MWh przy możliwościach produkcji ok. 3MWh. Rachunki za gaz w tym okresie ok 550 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.