Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika Zamiast Kolektorów


roisin

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest Energa. Ale już coś wiem 31.12.2015r wysłali mi listę braków listem zwykłym którego do dziś nie dostałem. Wyprosiłem kolesia aby mi to puścił mailem i widzę same braki ze 12 punktów czego nie ma łącznie z podpisami osoby zgłaszającej i terminie podłączenia instalacji minimum 30 dni a wpisałem 28. Pojechałem wczoraj *** ich jak bure suki że jakie ma znaczenie termin przyłączenia jak mi takie listy wysyłacie a bez zmiany licznika nie odpalę inwertera. Poza tym zapytałem czy mam 70 letniego dziadka z Warszawy wozić do Kalisza o każdą pierdołę skoro mam papier że mam go reprezentować.

Na każdy z punktów dałem odpowiedz w stylu "weź koło i *** się w czoło" bo idioci nawet nie potrafili sprawdzić nr. PPE i musiałem to uzupełnić. Pan powiedział że osobiście się tym zajmie a do wtorku da mi odpowiedz. Najciekawsze że w liście była podana informacja że do 18.01.2016r muszę dostarczyć uzupełnienie bo inaczej odsyłają całą dokumentację bez rozpatrzenia - jednym słowem Energa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nazekaj

jak chcesz to podaj mi sprawe w wiadomosci prywatnej albo zeskanuj tpo co masz od nich i moge zadzwonić do osoby ktora sie tym zajmuje

brew pozorom ten odział działa bardzo sprawnie i jesli nażekasz na nich to proponuje coś załatwić w dziadoskim tauronie albo enei to jets cyrrk na kółach i tam nawet latajace k...... po wejsciu do gabinetu nie pomogą wiec nie nażekaj na tego dystrybutora energi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jsli uda sie odkrecić eternit i zalontowac haki mozntazowe i ponownie dokrecić i uszczelnić eternit to nic wiecej nie trzeba robić no ale musi to robić ktoś z głową ,wtedy na haki tylko aluminiowa konstlukcja płaska i płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma robić na ciebie to nie generuj kosztów

sa haki za łaty tylko że trzeba okrecić płyte wkrecic hak i na to juz konstrukajca lekka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zamawiam odrazu 10szt taki z podstawą betonowa 4000kg i sterowniem

od reki mozesz przywozić  za 1000zł za sztukę moze być plus Vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie kopiesz sobie dundament bo to juz budowa pozwolenie na budowe i całe dobrodziejstwo

gdyby tak było ze sobie kopie to kazdy by sobie kopał

trzeba zrobić stope na tyle płyt to około 4 ton betonu skłądanego w bloczkach i konstrukcja do tych boczków wiec prosze Cię nie mów na forum że to kosztuje 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko przygotujesz 10 szt. dla automatyka, biorę od Ciebie kolejne 20 szt płacę 2000pln/szt wraz ze sterowaniem podstawę betonową zrobię we własnym zakresie. Odbieram też we własnym zakresie, ewentualnie zlecam spedycję.

 

Zgodnie z założeniami konstrukcja na 5kW sterowanie wsch-zach. Płaszczyznę pionową możemy pominąć i założyć stałe 35o

Podaj nr. konta prześlę zadatek i spisujemy umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pół środków, lubię kompleksowe rozwiązania materiał + robocizna + sterowanie właśnie z tego powodu proponuję 2 razy więcej niż automatyk.

Ty robisz całość nie chcę negocjować błędów konstrukcyjnych i źle wywierconych dziur - dodaje 500 PLN abyś zrobił całość SAM ja oczekuję kompletnego działającego i uruchomionego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosze o kontakt bo co co tu czytam to przechodzi ludzkie pojecie

ale musze ci podpowiedzieć że zrobisz kase jak masz taki dostep do paneli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk spokojnie kupi 4 panele za 1000 PLN, A jak dobrze poszuka to czasami nawet i 5 szt. Magiczne słowo "Amorficzne" nawet bez dofinansowania. Wszelkie inne poli/mono nowe to koszt przynajmniej 600 PLN. Jednak jak widzisz kolega Paweł w cenie 2k PLN ma 1kWp na trackerach do tego jakiś inwerter z jego dofinansowaniem za 200 PLN i w cenie 2,2k PLN ma kompletny zestaw. Specjalnie nie liczę okablowania, złączek mc4 - bo w tej hali to to się poniewiera w hurtowych ilościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paneli amorficznych nie chce nawet  za darmo  nie ma opcji zeby załozył takie cos  ,widze jak to działa a raczej nie działa patrzać na panele polikrystaliczne

a pisanie o tak niskich cenach jest niepowazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia że amorficzne może nie są takie tragiczne pod warunkiem że mamy hektar ziemi pod domem, z którą nie mamy co zrobić.Bo zajmują stanowczo za dużo miejsca ani to wygląda ani działa. Jednak są pasjonaci mówiący że w pochmurne dni działają lepiej jednak nikt takiego porównania nie zrobił ani tym samym tego nie udowodnił - i jak to mówią każda pliszka swój ogonek chwali. Wracając do cen spotkałem jakieś panele poli 250W w cenie 380 PLN jednak to były jakieś używane szroty przywiezione z jakiejś farmy w DE. Jak każde znajdą swojego kupca który zaraz po zakupie zacznie tego żałować. Być może Paweł właśnie o takich szrotach pisze, niepoważne jest nie tylko to co pisze o panelach, ale i o trackerze za 1000 PLN (dla 5kW).

 

Mówiłem podobnie jak zmieniałem kocioł w domu. 7400 kocioł, 1500 rura preizolowania, 1500 robocizna i w tamtym czasie byłem przekonany że max co będzie to kosztowało to 12k PLN a sama faktura za miedź wyszła na 2k PLN a całość kosztowała 18k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.