Skocz do zawartości

tobiaszt

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia tobiaszt

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tak turbinkę zamówiłem w Defro poprzez opcję na stronie "Zapytanie o częsci" - koszt to 133zł z przesyłką za pobraniem. Póki co zamontowałem ją na dwie opaski i silikon. Uszczelnienie także z silikonu. Załączam zdjęcia. Dla mnie PID na 2.4.1 i 2.4.7 się nie sprawdzał. Jak temperatura na piecu spadała to wentylator ledwo dmuchał i piec bardzo wolno dochodził do zadanej - nawet powyżej 1-2 godzin. Miałem ustawioną korektę górną wentylatora na +20 w zaawansowanych a i tak to słabo PID działał. Teraz z turbinką ma wentylator ustawiony na -6. Także wcześniej musiałem dużo dłubać w ustawieniach serwisowych i przestawiać czasy przestoju podajnika żeby węgiel się spalał i nie przesypywał. Było to uciążliwe bo gdy temperatura na zewnątrz się zmieniała o 10stopni trzeba było korygować ustawienia. Teraz nie ma tego problemu. Tak jak wspomniałem dodatkowo po aktualizacji do v3 zmieniłem moc kotła na 12kW i działam na ustawieniach fabrycznych. Tylko korekta went. na -6. Ogólnie z moich obserwacji wynika że oprogramowanie v3 działa lepiej od v1. Teraz zastanawiam się tylko na przerobieniem instalacji za zawór 4D i zrobienie obwodu kotłowego bo mi temperatura powrotu spada jak nie ma zapotrzebowania na ciepło.
  2. Dla wszystkich którzy mają lub będą mieli problemy podobne do moich. W sobotę zamontowałem turbinke i zaktualizowałem oprogramowanie do k1pv3. Ustawiłem także moc kotła na 12kW. Wreszcie dmuchawa działa tak jak potrzeba. Węgiel się nie przesypuje i równomiernie spala na calym palniku. Zdecydowanie polecam upgrade dmuchawy poprzez instalację turbinki. Jeszcze zostało mido zrobienia dorpowadzenie powietrza do zasobnika w celu eliminacji wilgoci. Pozdrawiam i wesołych świąt.
  3. No własnie też mam taką obserwację że gdy jest zapotrzebowanie na ciepło to wentylator pokazuje 100% ale dmucha ledwo ledwo a podajnik daje opał po minimalnym czasie przestoju. Jako że dmuchawa nie jest w stanie rozpalić całego węgla węgiel się przesypuje. Gdy się wydłuży czas przestoju to na dużych zapotrzebowaniach typu dogrzanie CWU piec będzie bardzo długo dochodził do zadanej. Sam nie wiem czy mam coś zwalone w instalacji, czy piec jest za duży czy nie umiem tego wszystkiego ustawić. Też myślałem o użyciu obiegu CWU jako obieg kotłowy ale pytanie ile to będzie więcej opału żarło ? Ile ci kocioł kosumuje na dobe opału ?
  4. Panowie a jak u was zachowuje się kociołek jak jest małe zapotrzebowanie na ciepło - plusowe temperatury na zewnątrz? Ja nie mogę sobie poradzić z moim piecem aby ustawić jedną konfigurację na cały sezon. Mam instalację na zaworach 3D. Temperatura powrotu 30-35 stopni jak nie chodzi pompa CWU, jak pompa CWU pracuje powrót 40-45 stopni. Zadana na piecu 62 stopnie. Zadana CWU 50. Węgiel na palniku teraz pali się tylko od strony podajnika. Po przeciwnej stronie górka nie palącego się węgla która się czasem przesypuje. Posiadam piec Komfort EKO PZ 15kW. Wczoraj zrobiłem aktualizację do 2.4.7. Dom 158m2. Parter to podłogówka + 2 grzejniki i drabinka. Poddasze to 6 grzejników + drabinka. Zasobnik CWU 280L. W zimę piec był ustawiony na nastawach (oprogramowanie 2.4.1) Podawanie 1/3 Przerwa 30/150 Moc 100% Korekta górna wentylatora +20 Klapka na wentylatorze bez nakretek w pozycji zamknietej Jak przyszły temperatury plusowe musiałem przestawić Podawanie 1/2 Przerwa 50/200 a i tak miałem w podajniku nie spalony węgiel. Wczoraj zrobiłem aktualizację na 2.4.7 przywróciłem fabryczne. Otworzyłem na stałe klapkę wentylatora i miałem nadzieję że może pojdzie na fabrycznych ale fabryczne ustawienia to porażka przerwa 40/50 podawanie 1/5 to jakaś pomyłka. Zmieniłem więc ustawienie podobnie do snoopie Podawanie 1/2 Przerwa 40/90 Went 13/25 Korekta went -2 Moc kotła 50% Po nocy po przeciwnej stronie od podajnika w palenisku gorka niespalonego wegla. Temperatura na piecu utrzymana. Spadek temperatury rano do 50 bo pojawiło sie zapotrzebowanie poranne, CWU kaloryfery itd. Co moge zrobić jakieś rady co przestawiać ? Czy inwestować w przepływomierz ? Czy przerobienie instalacji na zawór 4D coś pomoże - wolał bym uniknąć kolejnych kosztów bo nie mało wydałem na kotłownie? Kupując piec z PID byłęm przekonany że elektronika sprawi że raz skonfigurowany piec będzie sam dostosowywał sobie parametry. Proszę was o jakieś rady i pomoc bo nie wiem co robić.
  5. Cześć wszystkim. Koledzy przebrnąłem dzisiaj przez cały wątek i mam pytanko odnośnie założenia przepływomierza w moim piecyku. Posiadam piec Defro Komfort Eko PZ 15kW ze sterownikiem K1P. Palnik jest ekoenergii żeliwny. Dmuchawa WPA HL 06 Czy ktoś wie czy da radę zainstalować przepływomierz do tej dmuchawy i czy opcja zaktualizowania K1P do K1Pv3 jest możliwa ? Czy dzwonić do Defro i ich pytać ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Tobiasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.