Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Taki kod jest do ustawień serwisowych. Do widoku serwisowego jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awiator a widziałeś w ogóle jak wygląda to menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam awiator czy widział ten widok serwisowy jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy zmiana czestotliwosci podawania w menu serwis to 

parametry rozpalania, min. przerwa rozpalania ( zmienilem z 30 na 45), max przerwa rozpalania zmiana z 200 na 230), max praca rozpalania (4sekundy zmieilem z 5s) czy też czas rozpalania z 30 na 45. Bo wydłużyłem te parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to!, musisz wejść w moc kotła i tam masz parametry mocy. Czas podawania minimalny, maxymalny, przerwa podawania minimalna maksymalna. Tamte ustawienia przywróć

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz film przemo. Masz pokazane jak się zmienia parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakręcone, tylko tak jak na foto ma być bolec z nakrętkami, a nie w przeciwnym kierunku.

Ja u siebie rozbierałem i patrzyłem, żeby mieć pewność, że jest w 100% uchylona tak jak producent zaleca przy paleniu na PID. Rozbierałem dlatego, że u mnie ta śruba z nakrętkami obracała się bez żadnych oporów, mogłem wykonać kilka obrotów w jedną lub w drugą stronę bo coś mi się tam poluzowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.youtube.com/watch?v=ixy-eQXRolo

 

Jakie wszystko jest proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten widok jest w całości niebieskie pole z białym tekstem informujący o różnych parametrach. Tylko widok tekstowy widziałem jak był u mnie serwisant defro bo wymieniał rurę podawana defacto bardzo źle posiadaną. Biorę kolejne od 0250-0300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co więcej jest tam parametrów? Powinniśmy się zebrać w 10 i każdy sprawdzić po tysiąc. Przewidując na sprawdzenie jednego kodu 10 sek to raptem około 3h. W jedną dniowke z przerwami każdy spokojnie prZeleciał by tysiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zadzwonić do firmy i zapytać ?

Jeśli uznają że użytkownik ma wiedzieć coś więcej to pewnie powiedzą co tam można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 0049-0099 nie pasuje biorę 0300-0350 sprawdziłem nie działa

Edytowane przez krzymig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie liczenie po 50 to dziecinada. Kto deklaruje się na tysiąc? Zrobimy listę, trzeba 10ciu, ja się pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem ustawienia i niby jest poprawa zobaczymy jak bedzie dalej - mam tylko problem żeby sie podniósl piec w miare szybko po tym jak rodzina cala sie wykąpie (tem spada do 40 i tak z godzine nie dochodzi do siebie) czy zmiana w menu serwis "wentylatora maxymalnego" coś może pomóc??????? I mam jeszcze  jedno jak ustawiacie pompe cyrkulacyjna?

Edytowane przez Tomek503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by wszyscy myśleli jak gizmo to by nik nic nie robił ,a tak na poważnie to przynajmniej będziemy wiedzieli co tam siedzi i czy jest przydatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem ustawienia i niby jest poprawa zobaczymy jak bedzie dalej - mam tylko problem żeby sie podniósl piec w miare szybko po tym jak rodzina cala sie wykąpie (tem spada do 40 i tak z godzine nie dochodzi do siebie) czy zmiana w menu serwis "wentylatora maxymalnego" coś może pomóc??????? I mam jeszcze jedno jak ustawiacie pompe cyrkulacyjna?

Priorytet boilera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obserwacji u mnie ja uważam że korzystniejsze jest >pompy równolegle. oczywiście w moich uustawieniach Jakie ja posiadam na zabawce

Dziwi mnie fakt, ze ludzie dają tyle kasy za zabawki a starają się jak by tu najmniej kg groszku oszczędzić i kisza swoje piece w temp45'60

zawsze może wykorzystać oba sposoby i Twój Next również ale może czas pomyśleć o podwyższeniu temperatury zabawki i wtedy obserwować co korzystniejsze dla całego systemu będzie

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo spalanie jak najmniejszej ilości opału po prostu cieszy , inny machnie ręka i jak mu instalator ustawi tak się pali latami i też będzie, ale są ludzie jak np ja których sprawy techniczne, grzebanie, po prostu cieszą.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo spalanie jak najmniejszej ilości opału po prostu cieszy , inny machnie ręka i jak mu instalator ustawi tak się pali latami i też będzie, ale są ludzie jak np ja których sprawy techniczne, grzebanie, po prostu cieszą.

jak najbardziej też tak mam i nie tylko my

Ale mowa tu o duszeniu pieca na niskich temperaturach to tak jak jazda samochodem na 5biegu 30km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.