Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Na Pellet


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dziś sobie o Was wieczorem chwilkę myślałem macie 22-23°C w chacie....ja miałem dziś od rana do 18:00 - 22,2°C siedzę z żonką i oglądam Most szpiegów reż. Stevena Spielberga, notabene dobry film, zmrok zapadł siedzę na krótki rękaw i krótkie spodenki i tak bez ruchu to jakoś ciągnie....bez kominka lipa by była....A tak pyk i pali się jest nastrój i ciepło.....i można dalej na gaciach siedzieć

 

;)

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niedziela sypanie przez tydzień poszło 9 worków pelletu po 15 kg - ogrzewanych jest 200m2 po podłodze kocioł daspell 15 kw

 

Na zewnątrz przeważnie koło zera lub lekko na minus ale było 2 dni chłodniejsze nawet -6°C

W chacie powyżej 22,2 °C i jeszcze dodatkowo 2-3 polana w kominku po 6:00p.m. wieczorem wtedy oczywiście za ciepło ale fajnie się ogrzać w takie listopadowe dni wówczas po kominku w dalszych pomieszczeniach nawet 24°C w salonie cieplej ale nie mierze bo przy kominku nie ma to sensu pewnie 30°C

 

Zbiornik 300l cwu 50°C hist.5

Kocioł ustawiony na 75 hist.15 krzywa pog.0,2

H1=4, H2=8

Odpalil się przez te 7 dni 102 razy

 

Nie będzie nas w tym tygodniu jedynie późnym wieczorem więc obniżam krzywa na 0,1 o 2 stopnie w dół zobaczymy ile będzie w chacie....zawsze jest kominek i można szybko ogrzać.....

 

dziś za radą kolegi z forum ogrzewania @Patrol włączam na tydzień cyrkulacje cwu chce sprawdzić czy poprawi się zimny powrót podczas ładowania zbiornika cwu. Serwis twierdzi że takie chwilowe spadki nie mają żadnego wpływu na żywotność kotła ale mnie to denerwuje i wciąż szukam rozwiązania....poza gruntowną przebudowa kotłowni za radą @Sambor

 

Yasek

Edytowane przez jackjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć

Może ktoś z kolegów podać mi jakie ma ustawienia modulacji mocy kocioł seko peleet 22 kw sterornik  r control. Mam też pytanie czy w ustawieniach serwisowych tego sterownika jak zmienie parametr wydajność podajnika to zmienia się ilość podawanego peleetu czy parametr ten jest tylko do obliczania mocy palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwazyć ile sypie podajnik r Control jest opisany na forum daspell tam na forum masz proponowane ustawienia dla teoretycznej wartości podajnika

Gdzieś tam na forum znajdziesz plik Excel Patrola to sam sobie wyliczysz co wpisać

 

Poczytaj:

 

http://www.heiztechnik.pl/dokumenty/Sugerowane%20nastawy%20wst%C4%99pne%20do%20kot%C5%82%C3%B3w%20pelletowych.pdf.zip

 

 

 

http://www.heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pomoc-techniczna/3195-daspell-wasze-spalanie-i-parametry

 

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrol

a jakby podłączył pompę od cyrkulacji pod te samo gniazdo co pompa od CWU to będzie się chyba zalączala razem z nią ?

Tylko jak już jest ładowanie zb.cwu to chyba za późno żeby mieszać z tego co widzę jest trochę lepiej jak chodzi pompa cyrkulacji teraz ja nastawie godzinę rano i godzinę wieczorem 6:00-7:00 i od 20:00-21:30

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela dzień sypania pelletu jak pisałem w tym tygodniu miałem obniżoną krzywa o 2 stopnie

w chacie powyżej 21-21,5°C przez ostatnie 2 dni na dworze zrobilo się b.ciepło bo w dzień nawet +8°C, więc bez żadnej regulacji w chacie 22 °C zyski ze słońca...

200m2 po podłodze i poszło 6 worków może 6,5 bo nie byłem w stanie kolejnego wsypać żeby nie zrobić bałaganu w kotłowni zb.cwu 300 litrów nastawiony na 50°C i hist. 5 + godzinę rano i godzinę wieczorem cyrkulacja

Kocioł chodzi 75°C x hist 15°C

Jeszcze tak mało przez 7 dni to nie było...

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej temp tak nie spadała...

49°C widziałem

 

Yasek

Edytowane przez jackjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny powrót to jedno ale z cyrkulacją dużo przyjemniej szczególne rano jak odkręcasz i od razu leci ciepła czy to prysznic czy to w kuchni mycie jajek do codziennej jajeczniczki..... przy użytkowaniu w ciągu dnia nie widzę wielkiej różnicy jeśli chodzi o komfort ale z cyrkulacji rano już nie zrezygnuje

:-P

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela sypanie pelletu

 

sypie śnieg za oknem i jest koło zera

Temp bez zmian poszło podobnie bo w ciągu tygodnia 7 worków w domu ok. 21,6°C + kominek z 3 polanami prawie co wieczór co daje temp w chacie na poziomie 24°C....

Przypomnę 200 m² po podłodze 300l zb.cwu cyrkulacja co dziennie rano godzina ciągiem, a po południu z przerwami 0,5 h razem 1,5 h

Po włączeniu cyrkulacji temp powrotu nie niższa niż 49°C

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypanie niedziela

 

8 worków po 15 kg poszło przez tydzień choć ten ostatni sypałem z wielką uwagą na wielki czubek żeby nie zrobić bałaganu w kotłowni...

Spieki idą dalej zabawa powietrzem i szlifierka oscylacyjna na blasze palnika nic nie dała cóż trzeba się przyzwyczaić albo reklamować paliwo co nie będzie łatwe - 5 ton kupione ...

 

 

200 m2 ogrzewanej podłogi, bojler 300l cwu 4 osoby cyrkulacja 1h rano i 1h wieczorem....i na zewnątrz ok 0° do -5°C dziwię się bo już na Statoil zaczęli sprzedawać arktyczne paliwo do -32°C jakoś w tym roku szybko może coś wiedzą....

;-)

 

 

 

 

Yasek

Edytowane przez jackjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Niedziela - sypanie

Nie chce być inaczej 8 worków po 15 kg na tydzień

 

Yasek

PS. Czekam na mrozy w tym tygodniu temp podobno ma w nocy spaść do -15°C

Edytowane przez jackjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - 10°C

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sambor

W sumie dziwne bo u mnie już prawie -11°C a Ty przecież bardziej bardziej na wschód to powinieneś mieć bardziej na minus....

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

 

A tak poważnie to doradzisz coś oprócz zmiany powietrza ze spiekami? Miałem już dla progu 100%:

48% 46% 44% 38% 36% i 34% nic się nie zmienia....dalej spieka

 

Yasek

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

@Patrol

Powiem że czyszczenie raz dziennie nie jest zbyt upierdliwe jednak przy tym pellecie co mam teraz to przydało by się mechaniczne czyszczenia palnika już pies trącal mechaniczne czyszczenia wymiennika...

Aż chciało by się dołożyć jakoś zgarniak przecież to nie mogło by być zbyt skomplikowane....

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na kilka dni ten pellet w wodzie na kotle ale zapach jak od chomika nic nie plesnieje

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno się 'zakleja'? tzn jak zostawisz palnik w trybie samopas to kolejne dawki pelletu nie zepchną tego do szuflady?

ja już odruchowo zaglądam do palnika i przy okazji jak coś jest na palenisku to szybko strącam - jak jest gorąco to mam do tego też odpowiednio wyprofilowany drut 6mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrol

Tak to wygląda po jednej dobie palenia samopas go nie zostawiam może i by wypcgneło hgw...

Jak który koło 60° to odkurzaczem a jak gorące to szczotką z Ikei

 

e13780b493f16b3d27ee52bfa61fd75b.jpgbbb9219117af41b8593b42ec151120f7.jpg63b10d6644bc277987df09b2022d6fec.jpg17586556af5f93be1d36c300f82529b5.jpg

 

Yasek

Edytowane przez jackjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół w popiołce sypki to co zdmuchneło ale to co zostaje dłużej na tacy palnika i jest traktowane dłużej temperaturą jest sklejone....i muszę to zgarnąć szczotka wcześniej używałem do codziennego czyszczenia odkurzacza (5 sekund i po temacie) "przemysłowego" einhell niekominkowego z papierowym workiem bo na tacy palnika było wszystko sypkie i zimne teraz ze spiekami to się boję że takie grube kawki to się zapalą i czyszczę tylko sprytną szczotka z Ikei - polecam zresztą ja....

 

Myślę że 2-3 dni mogło by się palić może i trochę dłużej bo mam ten "super hiper" palec mieszając w palenisku. Może zostawię i zobaczę co się będzie działo....sprawdzę przy okazji patent palnika z super palcem

:-P:'(:-P

 

Jutro zadzwonię do gościa i pogadam....

 

Yasek

Dzięki @Sambor

 

 

PS. Sondy nie mam w swoim kotle i ciężko ocenić płomień jak otwiera drzwi kotła i zmieniasz przez to warunki spalania....podobno w małych i tanich kotłach za 8- 11kPLN to tylko przeszkadza ma ją chyba K....a i nie słyszałem żeby coś pomagała ale też na temat kotłów tej firmy jest masa czarnego "piaru" nie wiem skąd się to bierze bo znam kilku zadowolonych użytkowników....Ale czytając w necie ciężko laikowi podrzielić ziarno od plewy tzn co jest prawdą a co czarny piar....

Normalnie dobrze działająca sonda powinna pomagać bo analizuje spalanie i pomaga dobrać parametry...kolega któryś na forum pisał że lepiej wziąć zewnętrzną porządną sondę zbadać parametr i na jej podstawie ustawić kocioł i tak zostawić. ..

Edytowane przez jackjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.