Skocz do zawartości

dawid77db

Forumowicz
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dawid77db

  1. Mieszacz ten masz za pompą co czy jako niezakleżny obwód.Na zasilaniu mieszacza powinno występować ciśnienie jak masz zastosowany mieszacz VTA372 lub jak kolega wyżej pisał zawór dławiący na podmieszaniu
  2. Jeszcze nie sprawdziłem bo do kotła mam dostęp tylko w łikendy, w sobotę sprawdze to dam znać.
  3. Jak by była pompa obiegu kotłowego to i tak na zaworze będzie ciśnienie.Ale ja nie posiadam pompy obiegu kotłowego, pompa cwu działa jako pompa cwu i jako pompa mieszająca (sterownik kotła dba oto aby temperatura powrotu nie była niższa od jakiejś zadanej)
  4. Masz zawór vta572 a on jest już zdławiony w samym zaworze dlategona na zasilaniu nie jest potrzebne ciśnienie, a w zaworze 372 jest pełen przepływ z powrotu do mieszania
  5. Strzałka na zaworze zwrotnym jest w prawo czyli do powrotu kotła
  6. Na poczatku miałem podłączone za tym zaworem co widać przy tzm ale do sprawdzenia podłączyłem na wężu od pralki. By sprawdzić czy zawór działa po tym jak wyczytałem że zawór musi mieć ciśnienie na zasilaniu.
  7. Zawór podłączony prawidłowo. Jedyny błąd to taki że mieszacz podłogówki został wpięty równolegle do pompy co. Mam mieszacz zbudowany na TZM esbe VTA 372 a on na zasilaniu musi mieć wymuszone ciśnienie(jest inna budowa zaworu stały przepływ z powrotu do mieszania). Wyczytałem w opisie zaworu że musi mieć ciśnienie na zasilaniu albo zawór regulacyjny na powrocie do zaworu w celu zrównoważenia obiegu. Mam więc pytanie jaki zawór regulacyjny wstawić.
  8. Termometr na zasilaniu podłogówki pokazuje 20 stopni powrót 17 stopni zawór otwarty na 4 rura zasilająca zawór od kotła praktycznie zimna (brak zasysania wody od kotła)
  9. Mieszacz podłogówki wstawiony jako niezależny obwód czyli równolegle do obwodu grzejnikowego i efekt taki że podłoga się nie nagrzewa. Pompa za zaworem termostatycznym trójdrożnym chodzi ( woda krąży ale tylko za zaworem termostatycznym nie zaciąga gorącej wody z przed zaworu termostatycznego) jak rozwiązać problem żeby pompa podłogowa zaciągała wode z zasilania od kotła.
  10. Niestety, ale kocioł nie ma drugiego króćca na zasilaniu, jak i na powrocie. Zasobnik jest podłączony na rurze zasilającej zaraz za trójnikiem od naczynia wzbiorczego, cały obwód kotłowy jest na rurze 5/4 cala tak jak wyjście z kotła więc żadnej redukcji nie ma.
  11. Więc co zrobić żeby działało tak jak powinno.Czy nikt nie miał takiego problemu?
  12. Zastanawiam się jak wpiąć mieszacz podłogówki zbudowany na trójdrożnym termostatycznym zaworze mieszającym : 1) Wstawić jako kolejny grzejnik (czyli za pompą co) istnieje możliwość podbierania wody przez pompę podłogowa 2)Wstawić równolegle do pomy co, wtedy podłogówka może pracowac niezależnie od pompy co
  13. Ja bym dał zawór zwrotny za pompą 1 i na powrocie między trójnikiem mieszacza a kotłem (powrotem z obwodu1).
  14. Czy nikt z kolegów nie może mi pomóc może gdzieś w obiegu kotłowym wstawić zawór zwrotny bez sprężynki.
  15. Koledzy mam problem polegający na tym, że pompa cwu zaciaga wode przez zawór czterodrogowy w przeciwnym kierunku jeżeli zawór mam ustawiony w pozycji 2lub 3 czyli małe grzanie co.Pompa co nie pobiera praktycznie wodu z obiegu kotłowego i w momęcie załaczenia pompy cwu grzejniki robią się zimne a po wyłączeniu pompy cwu są letnie. Problem ten nie wystepuje jeżeli mocniej grzeje co (zawór w pozycji 5 lub więcej) wtedy pompa cwu pobiera wode normalnie z kotła ponieważ z pieca ma mniejszy opór.Zawór czterodrogowy 5/4 cala obieg kotłowy też 5/4 cala bez pompy
  16. Chciałem zakupić zaciskarkę do pex-a, tylko nie wiem jakie wyposażenie powinna posiadać (kamienie do zaciskania wiem że są różne typy U lub H).Wiem że dobiera się je do rodzaju złączek ale chodziło by mi o najczesciej spotykane.
  17. Ten rodzaj mieszacza nie nadaje się do kotła kondensacyjnego ponieważ na kotle kondensacyjnym panuje za mała temperatura zasilania. W instrukcji mieszacza pisze wyraznie że zasilanie mieszacza musi mieć temperaturę zasilania o conajmniej 20 stopni wyższą od temperatury ustawionej na głowicy.Do pieca kondensacyjnego jest lepiej zastosować mieszacz na zaworze trójdrogowym termostatycznym.
  18. Ecoal steruje 3 pompami(pompa co, pompa cwu.,pompa mieszająca ewentualnie podłogowa lub cyrkulacyjna). Sterownik ten nie steruje zaworem
  19. Podaje wzór na obliczenie ciśnienia wstępnego w naczyniu wzbiorczym wg firmy reflex. Po(bar)=H (m)/10+0,2bar+PD+delta Pp gdzie: Po - ciśnienie wstępne w zbiorniku H - ciśnienie w instalacji PD ciśnienie parowania w instalacji gorącej wody > 100st.C delta Pp różnica ciśnień na pompie cyrkulacyjnej tylko w przypadku zamontowania naczynia na zasilaniu. czyli zakładając ciśnienie statyczne w instalacji ok. 2 bar to ciśnienie Po ok. 2,2 - 2,3 bar zakładając że woda w żadnym punkcie nie będzie w stanie wrzenia.
  20. Z tego forum kiedyś wyczytałem że ciśnienie w naczyniu przeponowym powinno być większe o 0,3bar od ciśnienia w instalacji.
  21. Pompa ta na podłogówkę musi być za zaworem termostatycznym. Jak masz przed zaworem to po zamknięciu tego zaworu woda w podłogówce nie krąży a powinna krążyć cały czas tak aby był stale przepływ przez zawór termostatyczny. Jeśli chodzi o pompę na grzejniki to powinna być za zaworem czterodrogowym
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.