Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Na Pellet


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie za odpowiedzi i uwagi. Dzisiaj byłem przy kotle i akurat się zatrzymał na postój. Temp.zadana 65st. a kocioł osiągnął 72st.  :blink: nie wiedzieć dlaczego.

Jeśli jedziesz na FL to "wiedzieć dlaczego" :D

Przebija o 5` plus jakieś resztki z wygaszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to palnik po rozpaleniu wchodzi przez kilka minut na moc max (27kW) i idzie  na niej do momentu osiągnięcia przez bufor dolnej temperatury 70 0C . Kocioł nie zbliża się do temperatury zadanej tj 90, więc nie ma modulacji mocy.

post-65375-0-83036700-1513172105_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jadę na FL, przynajmniej tak było do wczoraj, chyba że hydraulik jak montował sterownik to może to zmienił. do sprawdzenia jutro. Dzięki za spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś się pochwalić jaki ma sterownik pokojowy u siebie? Chodzi mi o użytkowników kotła Heiztechnik daspel. U nas wczoraj zamontowano coś takiego  :huh:

post-76494-0-53880500-1513183187_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko to zobaczyłem, od razu mi się nie podobało, tzn. jakieś takie prymitywne i byle jakie. 

Jaki sterownik byście polecili w to miejsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam Serdecznie.

Mam kocioł firmy ecovarm ecofire 24kW. Kocioł mam rok czasu, przedtem pracował u znajomego przez 4 lata grzejąc chyba z 200m2 jeśli dobrze pamiętam. 

Mam ustawiony zakres temp kotła 61-76 C. CO 35-60 C, CWU 45 C Histereza 10 C.

Kocioł odpala mi się 14-15 razy na dobę, i spala 11,7 kg pelletu. Pellet z trocin stolarskich. przy temp koło 2-3 stopnie na zewnątrz.

Ogrzewam tym mieszkanie na parterze 40m2 w którym mam grzejniki + CWU 160litrów poziomy zbiornik z wężownicą. CWU na 3 osoby.

Będę tym ogrzewał w następnym sezonie mieszkanie na poddaszu, 60m2 całość w podłogówce. Budynek mam wybudowany przed rokiem 1990, ściany z bloków szlakowych, okna Wymienione na 3 szybowe PCV, ocieplenie 10cm styropianu. 

Pokojówka jest, czujnik pogody na zewnątrz jest. Poddasze ocieplone, wełną i zamknięte KG. 

Zawór 4d mam zaraz na wyjściu dwóch rur z pieca. Działa jak w każdym piecu z mądrzejszym sterownikiem, jak pokojówka mu nie powie że jest zimno to utrzymuje ciągle 35 stopni z histerezą 2. Pod wyjście rur z zaworu na grzejniki na parterze, mam teraz podpięte rury z podłogówki na piętrze, oczywiście z dołożoną głowicą i kapilarą. 

 

Czy moje spalanie jest w normie? Niby tak, ale czy da się mniej? Znajomy mówił mi, że jemu na 35m2 podłogi idzie 7kg peletu na dobę i w tym cwu na 2 osoby. Co można przestawić żeby jeszcze je zmniejszyć? Pompkę od CWU mam na 3 biegu, widziałem film na yt gdzie było tłumaczone, że jak woda szybko płynie to nie wychładza tak szybko kotła na powrocie. 

Najgorzej jak CWU zacznie się grzać jak kocioł się rozpala przy 61 stopniach. Wtedy pali się 40min aż nagrzeje CWU i dobije do 76 na kotle. Czy moja ilość rozpaleń na dobę jest w normie? Oczywiście można to zmniejszyć, zmieniając zakres temperatur 50-75 ale co z tego jak pójdzie więcej pelletu na jedno rozpalenie, wyjdzie albo na to samo, albo gorzej.

Zastanawiam się czy ustawienie np temp 70-75 nie zmniejszy zużycia paliwa. A może ustawić 60-70? Z tego co widziałem, mój kocioł nie ma opcji podtrzymania, żeby tlił się na najmniejszym ogniu przez całą dobę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.