Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Na Pellet


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Sambor ile masz m2 i jaki układ kaloryfery + podłogowe do tego 150kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie pisałem : grzane podłoga 140 parter 3h i 20 piętro  2,7h, grzejniki 100m piętro 2,7h , nie grzane ok 8m, 3h + kotłownia , samogrzejna  ;)

Ze mną się nie porównuj - mam np Veluxy 3 szybowe, okna drewniane też 3 szybowe, brak balkonów, garaż po za budynkiem mieszkalnym.

Ściany z gazobetonu 37cm + 15 styro, -0,031,  na gruncie 17cm styro. fundamenty 15 styro.

OZC wychodził ok 10kW.

Ponadto u mnie spalanie jest na 1 poziomie, dopracowanym i ustawionym na analizatorze spalin a ty ciągle kręcisz sterownkiem, zmieniasz nastawy .

Miałeś kupić RCK - czy kupiłeś i zamontowałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor RCK jeszcze nie kupiłem nie znalazłem czasu ale mam w planie...nie chce zamówić czegoś z neta a potem odsyłać chciałbym coś wziąć do ręki i Jak coś to oddać....

 

To z kreceniem to fakt żona już się ze mnie śmieje że sobie zabawkę za 10,5 tysia kupiłem i się bawię ile wlezie..., a ja co podejdę do kotła to mam lepszy pomysł na to żeby ekonomicznej spalac i tak się już hamuje żeby kręcić raz na tydzień..

 

Dzięki za cierpliwość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor czy może Ktoś inny pomoże....

 

może niezbyt dobre miejsce ale nie chciałbym zakładać nowego tematu

 

Mam projekt jak w załączeniu gl124A fistaszek wcześniej opisywany.

 

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/S-GL-124-Fistaszek,135,lustro.html#ground

 

Ogrzewanie w całej chacie podłogowe bez kaloryferow...u góry 5 pętli do 5 pomieszczeń na dole 7 pętli w tym do garażu i 2 w salonie...dwa rozdzielacze u góry i na dole wszystko połączone z zaworem 4D i pompa CO.

Chodzi o ten pokój nad garażem, garaż jest poszerzony na 2 stanowiskowy brama 4175 mm i nad nim mamy sypialnie a w przedpokoju obok łazienki na dole mam termostat na którym ustawiam temp.22℃ i na górze mam termometr i równiż tyle pokazuje w 2 pokojach łazience i dużym holu który został zrobiony z przejściowego pokoju i holu.

Co może być powodem że w sypialni nad garażem jest dużo chłodniej nawet jak zamkne do niej drzwi na dłużej to nawet 18-19℃ (nad tym jednym pomieszczeniem - sypialnia nie ma strychu, garaż wraz z kotłownia jest przesunięty do przodu w stosunku do całego domu i z przodu i z tyłu) dodatkowo nad garażem jest jeden zazbrojony z betonu wieniec a nad sypialnią jest drugi wieniec który z przodu i z tyłu garażu kotłowni jest cofnięty w głąb domu.

Rurek podłogówki w sypialni dano tak dużo że podobno na granicy działania bo to duże pomieszczenie po podłodze ale jak się do niego wchodzi to jak do dużego namiotu bo nie jest jak pisałem wcześniej na całej szerokości domu ale nad całym garażem.

jest tam tylko jedna pętla podłogówki i w rozdzielaczu menzurka od pętli do sypialni chodzi jak na pozostałych pętlach...poprawnie od dołu i po bokach sypialnia dodatkowo ocieplana styropianem czyli sufit garażu i boczne ściany od sypialni wewnątrz garażu...

 

Czy powodem niższej temp w sypialni jest to że jest ona położona z boku domu z tymi 2 wiencami i bez strychu czy coś można zrobić od strony hydrauliczne żeby tam było trochę cieplej...Nie mam kaloryferow...na początku się cieszyłem że jest tam chłodniej bo to sypialnia ale im na zewnątrz jest zimniej tym jest większa różnica między domem a sypialnia więc się boję co będzie jak temp spadnie na zewnątrz do -30℃....

 

hydraulik miał się pojawić ale olał ma zapłacone więc ma wywalone...

 

Pomożecie???

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wziąłem wagę do kotłowni i u mnie worek pelletu waży 15,5 kg zamiast 15kg.

placilem za tonę licząc worki po 15 kg więc biorąc pod uwagę 1 tonę mam 2 worki gratis....może wody pellet na siorbal i jest dlatego worek o 0.5kg cięższy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tu również to samo co na forum dspell

Ustawienia nie zmienione jak wyżej...jadę na hisr. 20 i H2 - 17 tylko 3 dni mrozu po -10 do -12℃

Spalanie od 10 stycznia 2016 to 8.5 worków

jest g. 10:00 17 stycznia 16r.

Razem od początku 143 worki czyli/ 2145kg / 96dni / 22,34kg/doba

W chacie na dole : salon jadalnia kuchnia przedpokój mały pokój Łazienka dolna mala 21,5℃

u góry: 2 pokoje i hall duży z klatką schodową 21.5℃

Łazienka górna duża 19,5-20℃

Garaż i kotłownia 15℃

Sypialnia nad garażem duża bez strychu duże skosy 18℃

Wiatrołap 17℃

 

To z grubsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się może i nie znam, ale jak na takie temperatury w domu to spalanie jest duże. Dla mnie lodówa:) no ale kto co lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że temp nie jest wysoka ale jak nie siedzi się całkiem bez ruchu ponad 1h to jest ok. Wieczorem na TV 2 polana w kominku i można siedzieć całą noc...

 

Dodatkowo trzeba wziąć 3 rzeczy pod uwagę :

1 . Odczuwanie cieplej podłogi to 1-2 ℃ więcej niż normalne ogrzewanie

2. Co dziennie czy miałem 21 czy 23,5℃ to żonka chciała palić w kominku

3. Lekarz zaleca dla dzieciaków maksymalnie 21℃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timiq

A jak u Ciebie spalanie poniżej 15kg/dobę czy kocioł dorzuca Ci pelet do zasobnika?

;)

U mnie jest 200m2 ogrzewanej podłogi i 735m3 a u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie potrzebuje znowu pomocy, kolejny problem nie chce zakladac nowego tematu więc pozwolę sobie napisać tu....

Mieszkam tu ponad 3 miesiące, dom nowo budowany wprowadziliśmy się X 2015 są 3 piony grawitacyjno wentylacyjne podłączone do kominów systemowych laier wprowadzonych grubo nad kalenicę w smetrii domu w kalenicy są 2 kominy:

1 u góry w łazience

2 na dole w łazience

3 w jadalni blisko kuchni

Tych z garażu i kotłowni nie liczę....

 

3 dni temu wentylacja w łazience na dole zmieniła kierunek wiania i nawiewa do łazienki zimne powietrze zrobiło się tam masakrycznie zimno.....

 

połączyłam to z zakryciem wlotu zetki w kotłowni ale pomiędzy domem i kotłownia jest 2 drzwi w tym jedne techniczne z uszczelka na dole...

Zetke odsłonilem a wieje w łazience dalej....jedyne co mi przychodzi do głowy to, że to jest ten sam komin systemowy gdzie sąsiednio jest wentylacja do łazienki na dole + jest spalany pellet oraz kanały wentylacyjne do kotłowni i garażu być może przez przysloniecie zetki wychodził się ten kanał wentylacyjny do łazienki bo może któryś kanał wentylacyjny z kotłowni lub garażu przejął funkcję nawiewowego do kotła i wychłodził cały komin....w którym jest również wentylacja łazienkowa...i

 

Ktoś coś poradzi?

Pozdr.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś czyszczenie kotła i sypanie pelletu

 

Od 13 X 2015

spaliłem 164worki

2460kg

109dni palenia

średnia 22,57kg/doba

 

To dużo wg Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dużo.

 

Ja grzeje od 28.09 i do dnia dzisiejszego spaliłem 2070 kg, 124 dni palenia daje 16,7 kg/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to super wynik napisz krótko który sezon grzejesz , jaki masz kocioł czy ma modulacje mocy i na jakiej mocy jedziesz do jakich temp w kotle ? Jaka temp w chacie czy masz skręcone gdzieś ogrzewanie?

Mi się udało 15-18 kg / doba tylko na początku teraz 9-10 worków na 7 dni...

 

Moje dane są na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje 3sezon. Wszystkie dane co i czym grzeje są w informacjach o mnie.

Kocioł ustawiony na 68-70 stopni w domu ok 23. Palnik moduluje w zakresie 50-70%, podawanie ok 5,2 nadmuch 65, sterownik estymy wiec nie wiem jak to przełożyć na twój sterownik. Przy tych parametrach palnik wytwarza teoretycznie ok 5kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasyp na maxa

 

 

 

Od ubieglej soboty 10 worków

g .18:40 7 II 16r.

174workow. / 2460kg / 109dni / 22,3kg/doba

 

nasypalem z wielkim czubkiem poszło więc trochę mniej 10 worków na 8 dnipost-65697-1454867137,0155_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głupio zapytam.....

- jakbym zamiast przeróbki kotłowni żeby zapewnić ciepły powrót to kupił czujnik temp spalin sam podgląd czy też termometr spalin i spróbował ustawić kocioł tak żeby była ta temp spalin wciąż powyżej 140-150℃ to jestem w stanie to zrobić czy totalna głupota mi przyszła do głowy po przeczytaniu tego artykułu co lubi jest poniżej ?

 

 

http://czysteogrzewanie.pl/technika/korozja-kotla-weglowego-jak-hiszpanska-inkwizycja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś podliczyłem swoje trociny od 12.10.15 do 30.01.16 - średnia 19,5kg/dobę (2145kg/110dni). Ogrzewanie (całk. pow. 221m2) + cwu. Pelleciak jedyne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor  robiłeś jakieś zapiski w ubiegłym sezonie, jeśli tak To czy możesz podać ile MWh zjadł Ci domek bez CWU .poz Hermogenes

Danie liczbowe są tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilosc-ciepla-potrzebna-do-ogrzania-budynku/page-2

To razem z CWU, ale też podaję też ile na CWU u mnie średnio wychodzi.

Wystarczy policzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.