Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

I nicbardziej kalorycznego nie kupuj, bo mozesz miec problemy ze spaleniem takiego opalu, na ogol te mocniejsze paliwa lubia pokazywac swoje "Ri - rogi" i kosowac !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogniwo M  a u kolegi  

http://karoka.eu/

 

Gorzej tylko że instalator strzelił focha  że nie biorę polecanego przez niego kotła i sami zostaniemy z jego montażem. Chcemy od razu wstawić zawór 4 D by na dom szłam niższa temp i by ochronić powrót oraz zakupić i wpiąć bojler.No cóż znowu trzeba czytać ​forum i szukać porad.

 

Znajdź kogoś ktoś, kto kocioł podłączy do instalacji. Samo podłączenie czujników i sterownika / odpalenie kotła jest bardzo banalne. Ostatecznie z pomocą forum, zadając pytania, dacie radę.

Jak bym miał porównać kocioł - podłączenie _ do czegoś, to powiedziałbym że jest to komplikacja rangi klocków Lego.

 

 

Opału nie kupuj od razu w całości, jeżeli możesz wypróbuj kilka polecanych tu na forum. Oceń co będzie najlepsze. Tak na moje oko, do zbiornika na jeden raz grocha wchodzi około 150 kg na raz. u mnie to około 11 wiaderek po 30 litrów, w którym się mieści coś około 14 -15 kg. Może ta informacja pomoże ci w zaplanowaniu zakupów.

Tak jak kolega Makog pisze, za "mocnego" paliwa też nie ma co kupować bo będzie spiekać i koksować.

Najlepsze co można na początek zrobić to testy i rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak pomyślałam dokonując u niego zakupu.Wie juz że biorę go w pakiecie razem z kotłem ;)

Mój instalator raczej nie doszły nie zna marki ogniwo.Zdziwiony mocno naszym wyborem.​

 

Daj potem znać jak Perłą się spala na najnowszym palniku Burner, najlepiej ze zdjęciami.

 

Instalator się zdziwi gdy zobaczy kocioł a jak trafi i spotka się z karoką u Ciebie to też szybko przestanie bajerować i zacznie mówić "ludzkim głosem" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal'em.

 

Dla uzupełnienia dodam, że nie ma sensu rozglądać się za kiepskim paliwem. Im paliwo lepsze, tym wydajność lepsza i samo palenie (obsługa kotła) prostsza i bezpieczniejsza. Oszczędzając czasem niewiele, na tańszym paliwie tracimy dużo więcej i to "za naszymi plecami". Jak się ktoś raz odważy przekonać do lepszego, sam zobaczy plusy.

Wcześniej paliłem kilka razy syfem (na wcześniejszym kotle, który wymagający nie był), teraz wiem że już do tego wracać dobrowolnie nie będę. 

Mam w planach kupić "trochę" Skarbka z Piekar i zobaczyć co i jak - z opinii moich znajomych wynika, że na tę chwilę jedno z najlepszych paliw (tak, tak - wiem zależy od wielu czynników jego "najlepszość" ale nie zawadzi sprawdzić u siebie też).

 

Sprawdź Wesołą - u mnie wypala się pięknie na pył jak z papierosa, popiołu jest zaledwie około 2-3% a wartość opałowa nie do przebicia.

 

Spalanie na starej fajce Pancerpola, więc na Burnerze w najnowszej wersji powinno też być jak należy.

 

Piekary zasypałem dzisiaj i za 2 dni będzie wynik do porównania z Wesołą i innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A były płacze że wesoła to same problemy-duże spieki. To np ten ?

http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html#wesola

 

No niestety zostaliśmy sami z kotłem i przy ew. problemach z uruchomieniem liczymy tylko na przemiłego PANA sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na wschodzie kupic wesola na skladzie to niezly wyczyn , spredawcy tak wala w *** i dostajesz ruska pelnego kamieni . Ale jak zejedziesz na kazdy sklad to wszyscy maja z wesolej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zostaliśmy sami z kotłem i przy ew. problemach z uruchomieniem liczymy tylko na przemiłego PANA sprzedawcę.

Są firmy gdzie można kupić próbki  90kg, 200 kg, 300 kg, 400 kg, itp. lub jedną paletę a na niej będą różne próbki ekogroszku i można sobie dopasować do palnika opał .

Np. tu ale zaznaczam że tu jeszcze  nie kupowałem :

http://www.karena.pl/ekogroszek---oferty-specjalne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jestem pewien opału np miału czy będzie palił się dobrze to jadę na skład, mam własne worki i sam biorę próbkę z tej pryzmy opału z której będę kupował. Próbę trzeba zrobić szybko i kupować albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon Jutro do Ogniwa i zapytaj czy w twoim rejonie zamieszkania, nie maja czasem, jakiegos autoryzowanego instalatora, ktory przeszedl przeszkolenie z zakresu monatzu kotlow ogniwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka 

Skąd jesteś? Jak spod Białegostoku to mogę dać namiar na dobrego instalatora. Gość młody i kumaty, robi nowocześnie. Żaden smutny pan z wiedzą sprzed 30 lat. Nie wiem czy będzie miał czas, ale zawsze spytać można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,przy przejściu granicznym Bezledy od Olsztyna 70 km.Mąż kumaty to niech się wykaże. Pojęcie jako takie ma i poprzednika górnego spalania sam montował.

Tu się ja obawiam montażu zaworu 4 D bo czytam że dużo ludzi ma problem z jego prawidłowym działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za daleko :). Problem z 4D wynika tylko ze złym jego montażem, nic więcej.  Zawór 4D ma być kupiony taki jakie masz wyjście w kotle. Ta sama średnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,przy przejściu granicznym Bezledy od Olsztyna 70 km.Mąż kumaty to niech się wykaże. Pojęcie jako takie ma i poprzednika górnego spalania sam montował.

Tu się ja obawiam montażu zaworu 4 D bo czytam że dużo ludzi ma problem z jego prawidłowym działaniem.

To zamontuj pompę kotłową i po problemie,  4D  sprawdza się przy mniejszych mocach kotła niż twój.Kilku kolegów już te 4D wywaliło.

tu masz gotowca jak to zrobić.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15929-wazne-pytanie-o-instalacji-dzialanie/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4 D w przypadku gdy nie mam termostatów na grzejnikach to chyba jednak dobry wybór bo jak pójdzie 60 st woda tak jak mam teraz to nadal jesienią i wiosna mam za ciepło.Chyba innego wyjscia nie ma czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zastosować  sprzęgło-rozdzielacz podgrzeje powrót , zrównoważy obiegi,uporządkuje instalację .

http://puresun.pl/1999-sprzeglo-rozdzielacz-c-o-do-28-kw-spr-28u.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4 D w przypadku gdy nie mam termostatów na grzejnikach to chyba jednak dobry wybór bo jak pójdzie 60 st woda tak jak mam teraz to nadal jesienią i wiosna mam za ciepło.Chyba innego wyjscia nie ma czy się mylę?

Masz budynek ok.400m2  w częsci  mieszkalny a w części przeznaczony na inną działalnośćTo nie jest mała instalacja,   na dodatek o różnym zapotrzebowaniu w ciepło. . Taką instalację można zabezpieczyć na różne sposoby.Na pewno nie robi się to za pomocą urządzenia do "wszystkiego" -bo jak wiesz jak coś jest do wszystkiego ,to jest do niczego.

Są urządzenia które służą do "jednego" i takie urządzenia zastosuj u siebie.  Wtedy zabezpieczysz "wszystko" a nie jedno kosztem drugiego.

 Powinny też być odrębne obwody do pomieszczeń mieszkalnych i usługowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.