Skocz do zawartości

aregh24

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana aregh24 w dniu 22 Kwietnia 2012

Użytkownicy przyznają aregh24 punkty reputacji!

Osiągnięcia aregh24

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Ja dodam od siebie, ze samo dolozenie pompy podlogowej w tym ukladzie sprawi, ze pojawia sie kolejne problemy. Odgalezienie na podlogowke musi znajdowac sie przed pompa co.
  2. Czy te "bajpasiki" przed pompami to zawory mieszajace? Jesli tak to po co zawor 4d?
  3. A ja mimo wszystko sklaniam sie ku schematowi, ktory sam zaproponowalem. Dlaczego? Bo jest on dla Ciebie zdecydowanie najtanszy. Chronisz powroty obu urzadzen grzewczych. I nie widze tu zadnych przeciwskazan zeby te uklady nie mogly dzialac jednoczesnie. Jeszcze raz lukam sobie na swoj rysunek i widze, ze mozna zrezygnowac tu z jednego zaworu zwrotnego poprawiajac opory przeplywu. Aha i dodam tylko, ze ja nie jestem instalatorem ani zadnym autorytetem w tym zakresie. Jestem specem od komputerow, znam sie na przeplywie danych. Woda to dla mnie czarna magia :P
  4. Wystarczy przepiac powrot bojlera za powrot na kominek. Poza tym zrezygnowalbym z grawitacji bo to za jej sprawa grzejesz kociol palac w kominku. Jesli chodzi o zawor 3d to zainstalowalbym go pomiedzy zasilanie i powrot grzejnikow w celu ochrony powrotu kotla/kominka. Do tego dodatkowe zawory zwrotne by uniknac ladowania co przez pompe cwu i odwrotnie.
  5. Taka uwaga do schematu zaproponowanego przez kiminero. W odcinku powrotnym, na ktorym zamontowany jest termometr ruch wody odbywac bedzie sie dwustronnie, a tak byc chyba nie powinno.
  6. Zastanowilbym sie jeszcze nad prawidlowym rozmieszczeniem zaworow kulowych. Taka czysto hipotetyczna sytuacaja: Co zrobisz w przypadku awarii/nieszczelnosci pompy cwu?
  7. Pare tygodni temu tez mialem dylemat gdzie umiescic czujnik temperatury podlogowej. No i tak sobie buszowalem po forach z nadzieja, ze znajde odpowiedz. Propozycje uzytkownikow ''podlogi'' wlasciwie byly dwie. Zamontowac czujnik na powrocie, tudziez w wylewce podlogi. Kiedy wreszcie zaczalem montowac czujnik na powrocie podlogowki, podrapalem sie po swojej lysej glowie i zastanowilem sie co wlasciwie jest moim celem. A ten jest prosty. Chcialem uzyskac okreslona temperature w pomieszczeniu... no i zamontowalem czujnik w pomieszczeniu.
  8. Czy aby na pewno na ostatnim schemacie podłączenie powrotów obu podłogówek jest wykonane prawidłowo? Według mnie w króćcu łączącym obie podłogówki zaburzony będzie kierunek wody. Woda będzie płynąć raz w jedną, a raz w drugą stronę. No chyba, że nie ma to żadnego znaczenia.
  9. Szczerze mówiąc nie mam doświadczenia z tego typu urządzeniami ponieważ jest to mój pierwszy kocioł w życiu i nie wiem jak wypada on na tle konkurencji. Palę, a raczej palić nim będę pierwszy sezon. Póki co odpalam go tylko gdy jestem na budowie ale gdy temperatura trochę spadnie uruchomię go na stałe. Aktualne spalanie kształtuje się na poziomie około 25kg na dobę ale pod uwagę należy wziąć fakt, że domek jest jeszcze wilgotny i dosyć nieszczelny. Przypuszczam, że w następnym sezonie kociołek spalać będzie poniżej 20kg.
  10. U mnie ecoal steruje pompą co, cwu (300l) i właśnie podłogówką i znakomicie sobie radzi. Pompa cyrkulacyjna cwu podłączona bezpośrednio do gniazdka. Zaworu 4d nie posiadam. Ochroną powrotu kotła zajmuje się pompa cwu ustawiona w trybie cwu+miesz. Jednakże gdybym drugi raz budował instalacje zainstalowałbym zawór 4d (ręczny) dla możliwości obniżenia temp zasilania grzejników (przegrzewanie). Posiadam eko plus 16 na okolo 130m2 i uważam, że jest on zdecydowanie za duży. Teraz wziąłbym coś z 10-12kw. W twoim przypadku 16kw spisze sie bardzo dobrze.
  11. Zalaczam schemat. Brak jakiejkolwiek fajki odpowietrzajacej. Jedynie przelew na kratke sciekowa w kotlowni.
  12. Witam. Ostatnio podczas docieplania poddasza zauwazylem brak ''odpowietrznika'' przy naczyniu wzbiorczym. Czy ma to jakis negatywny wplyw na dzialanie calego ukladu?
  13. W kotłowni nie mam żadnych odpowietrzników. Jedyne, które widzę to te zamontowane na grzejnikach (ręczne) i na rozdzielaczu podłogówki ( zasilanie - automatyczny, powrót - ręczny). Dziękuję mac65 za rozwianie wątpliwości.
  14. Witam. Mam pewne wątpliwości dotyczące usytuowania rozgałęzienia na obieg CO w nowo powstałej instalacji (układ otwarty). Wydaje mi się, że w tym przypadku powietrze ''wyprodukowane'' przez kocioł (Ogniwo Eko Plus) powędruje wprost do instalacji CO zamiast odpowietrzyć się poprzez naczynie wzbiorcze. Instalator zapewnia mnie, że wszystko jest w porządku. Czy moje wątpliwości w ogóle są zasadne i kazać to poprawić czy raczej dać sobie z tym spokój?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.