Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, crook napisał:

Proszę bardzo. Dodam że instalacja skopana, kocioł zasila bliźniaka z dwoma instalacjami z różnymi rozwiązaniami, termostaty podłogówki, dwa CWU z czego jeden w histerezie.

IMG_20181211_170653.jpg

Rozwiń tenat: jaki kociol ile metrow ile spalasz:)każdy dom każda instalacja itp...to inna bajka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 8010 napisał:

Panowie, przy okazji mojej rozmowy z Panem Tomkiem zapytałem jak interpretować moc . Powiedział jasno że wpisujemy moc kotła czyli moc jaką jest w stanie odebrać piec a nie moc kotła. Żeby sterownik poprawnie pracował musi mieć co najmniej jedną stałą która będzie bazą. Po to jest modulacja żeby działał w pewnych ramach

Raczej któryś z moich serwisantów. Ja już z pół roku nie jestem pod telefonem, bo nic innego bym nie dał rady robić :-)

Ja do tego podchodzę tak - sterownik jest narzędziem, jak kto go wykorzysta - jego sprawa.

Osobiście ustawiam na swoich kociołkach testowych moc, taką jaki mam aktualnie palnik założony. Ewentualnie obcinam modulację max.

Choć w instalacjach z poprawnymi przepływami (np. sprzęgło + pompa) modulacja idzie płasko prawie zawsze i nie trzeba wiele kombinować.

Edytowane przez TomekBrz
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegadujcie się jak chcecie,  ale nie mówcie "chłopakowi" który nie ma gdzie podziać ciepła że trzeba ustawić tyle co na kotle kW, a z 10 kW zawsze można podnieść do 12 kW niewiele korygując powietrze a to już 120%, myśleć trochę co piszecie nie wszyscy mają to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, reded napisał:

Przegadujcie się jak chcecie,  ale nie mówcie "chłopakowi" który nie ma gdzie podziać ciepła że trzeba ustawić tyle co na kotle kW, a z 10 kW zawsze można podnieść do 12 kW niewiele korygując powietrze a to już 120%, myśleć trochę co piszecie nie wszyscy mają to samo.

A od czego modulacja mocy?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wpisanie mocy zaniżonej to nic złego o ile modulacja na wykresie jest płynna i oczywiście nie dochodzi i nie pozostaje w 100%,kolega RedEd ma racje że na taki kocioł można spokojnie wpisać 10KW i dostosować powietrze do nawęglania i będzie działać i płynnie modulować .Wpisywanie mocy w sterownik poprawnej w kotle który jest przewymiarowany to jest nic innego jak sadza w kotle i niska modulacja o ile nie praca w czuwaniu , co do skopanej instalacji słowem kluczowym są przepływy i to jest warunek stabilnej pracy całego układu CO  .

Jeżeli chodzi u bujanie instalacji kolegi shadow2 to przyczyna może być w cyklicznej pracy CWU .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crook do dojazdu do pracy w tej samej miejscowości używasz promu kosmicznego? Gratuluję wyniku spalania, żyjesz to daj żyć innym.

Pozdrawiam RedEd

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, crook napisał:

360m2, kocioł defro 22kW, palnik SV-200n obecnie spalanie 28kg na dobę, dwie rodziny. Kaloryczność deklarowana od sprzedawcy.

No to porównaj sobie z kolegą który się zapytał....22kw-360m....brawo a on ma 120 i ma wpisać 19...dam Ci lajka:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reded nie porównuj, bo to bez sensu co piszesz to że ma za duży kocioł to trudno. Ale wyobrażasz sobie kocioł 20kw w sterownik wpisane 10kw i ma zejść do 10% mocy?

To jest wtedy 1kW.

To napewno proces spalania będzie prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 8010 napisał:

Panowie, przy okazji mojej rozmowy z Panem Tomkiem zapytałem jak interpretować moc . Powiedział jasno że wpisujemy moc kotła czyli moc jaką jest w stanie odebrać piec a nie moc kotła

 

I znowu się zakręciłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek nie zakreciłeś się zaraz jeden pan ci wszytko wytłumaczy .

znów bedzie wałkowanie tego samego kopczyk potencjał i moc na kaloryczności koncząc ,to jest już nudne prawie 500 stron .

Edytowane przez Klaudiusz3
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc taka, siaka, czy owaka....

Każdy ma swoją, jednak niezmiennie, najważniejszą sprawą jest dobranie właściwego stosunku powietrza do paliwa, i to w pełnym zakresie zadeklarowanej, czy też rozwijanej mocy. To sterownik jest od tego, aby w danym momencie rozwijać moc oczekiwaną, czyli taką, jaka jest potrzebna dla zaspokojenia obecnych potrzeb budynku i instalacji. A jeżeli proces spalania jest właściwy, to spalisz tyle węgla, ile w danym momencie potrzebuje chata i instalacja. Ni mniej, ni więcej - tylko tyle.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, crook napisał:

reded nie porównuj, bo to bez sensu co piszesz to że ma za duży kocioł to trudno. Ale wyobrażasz sobie kocioł 20kw w sterownik wpisane 10kw i ma zejść do 10% mocy?

To jest wtedy 1kW.

To napewno proces spalania będzie prawidłowy.

I to czasami wystarczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, podnieś zadaną na chwilę i zobaczysz, czy Ci się załączy, weź pod uwagę również histerezę i czy programy czasowe się nie dublują.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ustawiać różne wariacje, ale nie mogą się pokrywać godziny włączenia i wyłączenia CWU, tego samego dnia w różnych programach.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykłady ustawienia

P1 - ustawiasz godziny włączenia i wył. od poniedziałku do piątku

P2 - na sobotę

P3 - na niedzielę

Ustaw sobie, tak, jak potrzebujesz i będzie działać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem temperaturę zadaną CWU i pompa ruszyła, według planu powinna chodzić od 19:00 do 19:30. Ciekawe czy się wyłączy za parę minut, czy dopiero po osiągnięciu temperatury zadanej.

---

Pompa sama się wyłączyła :)

Edytowane przez bryan64coll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.