Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@LukaszP683 

Mam Viadrusa u22 firmy Klimosz i sterownik skzp02. Sterownik bardzo dobrze radzi sobie z palnikiem. By polepszyć proces spalania dodałem deflektor ceramiczny i wkłady na ruszt wodny. Nie byłem zadowolony z palnika więc dorobiłem podstawę wodną i wsadziłem palnik SV200. Teraz jest super.

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, reded napisał:

Jest kolega @sajmon55556 który ma kocioł żeliwny Klimosz-a 50kW, po początkowych niepowodzeniach działa jak należy.

Pozdrawiam RedEd 

Potwierdzam teraz pali się jak należy.  Nigdy nie miałem tak dopalonego groszku Jak teraz.  W piecu siwo aż miło 

IMG_20181110_203900.jpg

IMG_20181110_203920.jpg

IMG_20181110_203937.jpg

IMG_20181112_102229.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie modulacji to nic innego, jak ograniczenie pracy palnika w ustawionym zakresie (np. 15 - 60%) w odniesieniu do zadeklarowanej mocy.

Innymi słowy palnik nie będzie schodził poniżej, ani nie będzie rozwijał mocy wyższej, niż ustawiony przez Ciebie zakres modulacji.

Ograniczenie modulacji w wybranym zakresie nie wpływa na wcześniej ustawione parametry, czyli nie zmienia stosunku nawęglania do napowietrzania palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kacper12 napisał:

@LukaszP683 

Mam Viadrusa u22 firmy Klimosz i sterownik skzp02. Sterownik bardzo dobrze radzi sobie z palnikiem. By polepszyć proces spalania dodałem deflektor ceramiczny i wkłady na ruszt wodny. Nie byłem zadowolony z palnika więc dorobiłem podstawę wodną i wsadziłem palnik SV200. Teraz jest super.

Dzięki wielkie kacper12ja też mam zamiar troszkę zmienić w piecu, na ruszt chcę dołożyć cegły szamotki, na górną część też dołożę cegły szamotki i jeszcze się zastanawiam nad włożeniem zawirowywaczy na samą górę.

sajmon55556 wygląda to bardzo ładnie, 

wygląda na to że dołączę do grona szczęśliwych posiadaczy tego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LukaszP683 napisał:

 

wygląda na to że dołączę do grona szczęśliwych posiadaczy tego sterownika.

Myślę że nie pożałujesz. Serwis sterownika również jest na najwyższym poziomie.  Ja mam problem z modułem internetowym.  Po krótkiej rozmowie ma do mnie przyjść zastępczy sterownik bym mógł palić w piecu na czas sprawdzenia mojego w serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sajmon55556 Z tego co widzę masz kawał chaty do ogrzania. Warto dokupić do sterownika czujnik spalin. Super sprawa. Trzeba go tylko wyciągać jak będziesz palił drewnem. Daje realne oszczędności bo minimalizuje straty kominowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo czujnika spalin.

Obserwuję że wskazania czujnika mam niższe niż kotła.

Czy jak podłączę zwykły czujnik na próbę w gniazdo czujnika spalin w sterowniku to wskazanie będzie prawidłowe? Zastanawiam się czy czujnik mi zaczyna szwankować czy rzeczywiście mam taki odbiór w kotle że na wylocie jest niżej niż w nim samym.

Nadmienię że czujnik mam wyczyszczony i czopuch też.

Zrzut ekranu 2018-11-13 o 19.11.01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 21:27, 8010 napisał:

Panowie kombinujecie jak konie pod górę. Macie w sterze co1 co2 cwu. Mało wam wyjść? Jak tak musisz wyłaczać ovie pimpy jednocześnie to zamiast w cwu podłacz pod co2. Ustaw te same temp.na obu pompach i z głowy. 

Jednak moim zdaniem za dużo kombinujecie. Pompa cwu powinna chodzić non stop.

Zresztą jak ktoś ma wymyślną instalację to musi kombinować. Ja mam prosty układ i nie mam żadnych problemów

No to fajnie ze masz ok inst.tu nikt nie kombinuje tylko pyta , wiec dla tego ta dyskusja amen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oldek napisał:

Mają różne sensory, ale czujnik spalin (dla testu) można podpiąć gdzieś na zasilaniu i porównać z temp. kotła

O tym już myślałem i tak zrobię.

Na marginesie powiem że ten czujnik spalin w procesie prowadzenie kotła moim zdaniem udziału nie bierze. Widać to moim przykładzie. Wychodzi że to takie swoiste placebo.

Pamietam że kiedyś o tym była dyskusja i broniło się tezy że czujnik to rzecz nieodzowna i w zasadzie się z tym zgadzałem. Teraz już tej pewności mi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marekd napisał:

Ja tez ma różnice ale zmierzyłem i tak jest 

FD1928FB-636D-4F24-9585-B855D959A035.jpeg

Nie wiem czy to odnośnie mojego postu... Jeżeli tak to zwróć uwagę że ja mam niższą temp. spalin niż kotła. Dla mnie nie jest to normalne. U Ciebie jest tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadne placebo jak chcesz to sprawdzić to ustaw sobie niska temperatura spalin i rozbujaj kocioł to zobaczysz jak działa ten czujnik

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jesteś chyba w błędzie.

Przykład: podłączyłem sterownik do pieca i po kilku dniach dokupiłem czujnik. Po podłączeniu czujnika sterownik co kilka minut odcinał dmuchawę bo temp.spalin przekraczła maksymalną ustawioną. Po 2 dniach ster tak dopasował modulację że temp.spalin zmalała. Co za tym idzie nie ma strat kominowych. Mowa oczywiście przy mrozach gdzie kocioł pracuje na więjszych mocach.

Moim zdaniem czujnik poprawia proces spalania jak i ekonomikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnies temp o 5°C że modulacja będzie 100% i zobaczysz że Ci skoczy. A jak Ci dojdzie do zadanej temp spalin to modulacja obniży się na tyle żeby temp spalin spadła

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja. Podnieś temp.kotła po odłączwniu czujnika i sotknij czopucha. Tulko po 24 godzinach bo ster musi się "przyzwyczaić" że może walić w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dormario napisał:

Na marginesie powiem że ten czujnik spalin w procesie prowadzenie kotła moim zdaniem udziału nie bierze. Widać to moim przykładzie. Wychodzi że to takie swoiste placebo.

Wyłącz czujnik spalin i porównaj wykresy z 2 dni po 24 godzinach, bez wprowadzania jakichkolwiek innych zmian.

Będziesz miał odpowiedź, jak to wygląda u Ciebie, czy jest różnica w prowadzeniu kotła z czujnikiem spalin i bez, czy nie ma.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że kiedy temp. spalin jest niższa niż temp. kotła to prowadzenie jest tak jakby było inaczej?

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dormario napisał:

A propo czujnika spalin.

Obserwuję że wskazania czujnika mam niższe niż kotła.

Czy jak podłączę zwykły czujnik na próbę w gniazdo czujnika spalin w sterowniku to wskazanie będzie prawidłowe? Zastanawiam się czy czujnik mi zaczyna szwankować czy rzeczywiście mam taki odbiór w kotle że na wylocie jest niżej niż w nim samym.

Nadmienię że czujnik mam wyczyszczony i czopuch też.

Zrzut ekranu 2018-11-13 o 19.11.01.png

Czopuch ocieplilem welna, na to zalozylem rure spiro (taka aluminiowa).

Wskazania zmienily sie o kilka/kulkanascie stopni - ale dalej nie wierzylem w taki odbior ciepla. Na wyjsciu z czopucha do komina (przez RCK) wsadzilem czujnik od multimetru ale tak aby znajdowal sie centralnie w srodku czopucha. Pomiar wykazal kolejne kilka/kilkanascie stopni roznicy.

Przypadek drugi: pchasz tyle powietrza do palnika ze zamiast grzac to wychladza kociol (sam w to nie wierze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PioBin napisał:

Przypadek drugi: pchasz tyle powietrza do palnika ze zamiast grzac to wychladza kociol (sam w to nie wierze)

 

NIe rozumiem... To do mnie? Jak tak to się nie zgadzam. WPA 07 pracuje w zakresie 13%-35% i zaznaczę że to naprawdę delikatna dmuchawa w odróżnieniu od WPA06.

Gdzieś na forum zamieszczałem filmiki z pracy palnika jak obrjrzysz to będziesz widział jakie powietrze idzie przez palnik.

 

3 minuty temu, PioBin napisał:

Czopuch ocieplilem welna,

Ja mam ocieplony czopuch od samego początku.

 

Wychodzi chyba na to że czujnik dogorywa cjoć żeby mieć pewność to zrobię test porównujęc temp. na zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gaizka2 napisał:

Czujnik spalin ma jedna wadę... w końcu się brudzi A wtedy przeklamuje temperaturę o jakieś 25 stopni przynajmniej u mnie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Mój właśnie przed chwilą wypolerowałem papierem wodnym o gradacji 1000 i dalej tak to wygląda

 

Zrzut ekranu 2018-11-13 o 20.35.55.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dormario napisał:

NIe rozumiem... To do mnie? Jak tak to się nie zgadzam. WPA 07 pracuje w zakresie 13%-35% i zaznaczę że to naprawdę delikatna dmuchawa w odróżnieniu od WPA06.

Gdzieś na forum zamieszczałem filmiki z pracy palnika jak obrjrzysz to będziesz widział jakie powietrze idzie przez palnik.

 

Ja mam ocieplony czopuch od samego początku.

 

Wychodzi chyba na to że czujnik dogorywa cjoć żeby mieć pewność to zrobię test porównujęc temp. na zasilaniu.

Widzialem Twoj film, dlatego dopisalem ze w to nie wierze a jedynie poddalem taka mozliwosc.

Czujnik odkrec i zmierz rezystancje przy znanej i pewnej temperaturze (musisz wiedziec jaki to typ czujnika, wartosci rezystancji znajdziesz w necie) - moze byc to pokojowa lub zagotuj wode w czajniku. Dla pewnosci porownaj z drugim np. z multimetru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.