Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Aabcde czy mozesz dac zdjęcia palnika?

Rozumiem ze grzejesz Co....ponad 40st na ogrzewanie? Uważam że dużo

Jak masz klapkę i parametry dmuchawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak postanowilem juz troche dogrzac chate.

Dom okolo 200m-ocieplony.Instalacje kotlowa mam swojego patentu:czyli zadnych zaworow 3,4D- jest tylko roznicowka i pompa, no i bojlerek 120l.Woda na grzejniki idzie o tej samej temperaturze co na piecu.Na grzejnikach(17szt) zawory termostatyczne ustawione na ok 22 stopnie(i tyle jest w domu).W lazienkach 24-25stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przy glowicach taki wykres to spoko. ale spalanie troche duze ale moze to ten mial malokaloryczny.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik do pieca zalozylem dopiero miesiac temu.Tak jak pisalem juz wczesniej na forum..palnik zamontowany w drzwiczkach.

Nie bylem przekonany czy to zadziala ,poniewaz piec jest juz kilkuletni i jest to typowy "kopciuch" .

A co do spalania to moze sie cos poprawi bo narazie testuje rozne ustawienia.A ten mial ma parametry takie:

  • Granulacja: 0-50mm

  • Kaloryczność: 25 500kj

  • Popiół: 10-12%

  • Smolistość: umiarkowana

  • Siarka Si: <0,05%

  • Spiekalność: umiarkowana

 

 

Zaraz wrzuce jakies zdjecie pieca z podajnikiem.

A parametry mam: czas podawania 2s,powietrze:10-30%(przyslona na dmuchawie zaslonieta do polowy),modulacja 10-100,moc ustawiona 22kw, temperatura na kotle ustawiona na 53 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie  słabe zdjęcie 

Chodzi bardziej o palnik, popiół.  Jeżeli chodzi o spalanie to ogrzewam podobną powierzchnię ale nie uważam, że masz o wiele za duże. .Aktualnie ogrzewam tylko 1 obwód tj ok 50mkw podłogówki + 2 duże drabinki w łazienkach i spalanie na VARMO (potencjał kilkukrotnie sprawdzany przed sezonem grzewczym)   wynosi 9,1 - 9,9kg/24h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abcde napisał:

Na temat spalania to wiele nie moge powiedziec -jesli dobrze ustawilem potencjal podajnika to jakies 12.5 kg /24h.

W sumie piec uruchomilem wczoraj dopiero.Palnik to rynna "witkowski"-zadnych spiekow,popiol jak z papieroska.Pale narazie mialem wysokoenergetycznym.

 

A jaki wychodzi u Ciebie potencjał na miale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest doslownie sam mial :tylko 50:50%...mial plus groszek.Potencjal sprawdzalem 3 razy i wyszlo mi w koncu :19,2kg

jak widac ze zdjecia mam ograniczony dostep do palnika...tylko od tej klapy z gory{ale cos za cos) :)

dostep tylko jest od gory ale palnik zaslania deflektor ktory dolozylem od siebie.

Co moge zaobserwowac po 24 godz palenia na tym palniku to faktycznie odrobine "kopci" jak pracuje na minimum mocy,mysle ze jak obnizy sie temperatura na zewnatrz to sie to poprawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade : z przodu jest wymiennik rurowy a  w tylnej czesci jest od gory wyczystka do dalszej czesci wymiennika.

Niestety cos za cos :(

To byl najprostrzy sposob do zamontowania podajnika bez przerobki pieca i reszty instalacji.

Jesli po sezonie bedzie lipa w paleniu to przerobie calosc ponownie podnoszac wysokosc pieca...wtedy bedzie lepszy dostep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze widzę to chyba Moderator.Też mam tylko mniejszy,bez wymiennika rurowego.Nie miałem możliwości wstawienia palnika przez drzwiczki,dorobiłem skrzynkę z blachy,na niej stoi kociołek i do niej przymocowany jest z boku podajnik,palnik /obecnie też rynna Witkowski/ pod rusztem,skrzynka jest zarazem popielnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czego to polak nie wymysli zeby sobie zycie ulatwic...wiadomo mozna by bylo odrazu zakupic kociolek 5 klasy za 8-10 tys...tylko nikt nie mowi ludziom o dodatkowych kosztach typu wymiana komina.

Wracajac do tematu to u mnie rynna zmiescila sie w drzwiczki i mialem jescze 5mm zapasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus oczywiście odpowiedni opał,bo jak zasypiesz węglem gorszej jakości to wyjdzie 3 klasa.

Mój piecyk malutki,12kw.Rynna napewno nie zmieściłaby się w drzwiczki,a po drugie nie miałem miejsca w kotłowni w tą stronę

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wczoraj wieczorem przymknąłem klapkę na dmuchawie. Otwarcie na ok 1,5cm.

Poprawił się wykres, stał się łagodniejszy i obserwując go dokładnie kocioł wciąż w granicy 11-18%moduluje.

Rano przed wyjazdem do pracy zmieniłem moc kotła w sterowniku na 15kW i kaloryczność paliwa obniżyłem do 29,9MJ

Co Wy na to????

Ps. Piec odpalony na CO ok 15dni temu a błędy odczytu że niby 1di4h są spowodowane wiecznie zabieranym prądem przez energetyke

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku  @TomekBrz daje Pan te akltualizacje na iOS. Jak coś będzie nie tak to wrzuci Pan aktualizacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, na marginesie, czy Wy tez macie 4 minuty roznicy miedzy apka a sterownikiem? Dla mnie tak duza roznica jest problematyczna niekiedy.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie pomysl z czego to wynika? Czy cache na serwerze dla mojego profilu mogl się zapchać? Pytanie do naszego inżyniera.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w sterowniku można ustawić że jak mieszacz zamknie się całkowicie to wyłączy się też pompa obiegowa ? U mnie mieszacz się zamknął bo zadziałała ochrona powrotu a pompa obiegowa na grzejniki pracuje nadal bo stara się dogrzać. Nie mogę znaleźć takiej opcji, ciekawy jestem czy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarekurb napisał:

Czy w sterowniku można ustawić że jak mieszacz zamknie się całkowicie to wyłączy się też pompa obiegowa ? U mnie mieszacz się zamknął bo zadziałała ochrona powrotu a pompa obiegowa na grzejniki pracuje nadal bo stara się dogrzać. Nie mogę znaleźć takiej opcji, ciekawy jestem czy jest.

Nie ma takiej opcji,jest tylko zamknij mieszacz jak pompa wyłączona.Widocznie masz niską temp. na kotle,że mieszacz zamknął całkowicie ,zwiększ temp na kotle i do takiej sytuacji  już nie dojdzie.

Jaką masz temp. na kotle?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.