Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Dobór Odpowiedniego Kotła


LaGGera

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze który byłby lepszy Defro SIGMA czy Sas SOLID? Bo biorę te dwa pod uwagę chyba że jeszcze macie coś do zaproponowania?

I co jest lepsze retorta czy rynna? I co znaczy retorta obrotowa?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimy są łagodniejsze,sztuką jest dorwać tanio dobre paliwo .
 

I co jest lepsze retorta czy rynna? I co znaczy retorta obrotowa?
Pozdrawiam.

Retorta to palenisko ,które się obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu 14kW też jest Pancerpol 17kW, tylko wymiennik jest 1.2 a w 19-stce jest 1.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że kupiłem 14-stkę na 240m2, mam nadzieję że podoła, jak nie to będę szukał kupca i kupię mocniejszy ale jestem dobrej myśli bo OZC wyszlo na poziomie 10kW. Kociol na razie nie podłączony, dopiero po wylewkach mam zamiar go podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem zdjęcia i w  kotle Solidzie 19kW jest palnik PPS Pancerpola 17kW.

 

 

 

 Hmm jakim więc cudem wyjdzie 19 kW skoro mnożąc moc palnika 17kW przez sprawność 0,91 [91%] wychodzi 15,47 kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus, zasiałeś we mnie lekki niepokój :-( , możesz rozwinąć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hmm jakim więc cudem wyjdzie 19 kW skoro mnożąc moc palnika 17kW przez sprawność 0,91 [91%] wychodzi 15,47 kW ?

Jedyne wytłumaczenie to palnik musi bujnąć się poza moc .

I teraz albo firmowy ma takie zdolności ,albo Sas je zmodernizuje i te 19kW to pewnie max/mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to co podawał @zawijan o swoim Ogniwem w klasie 5 - tam też jest palnik  ( ponoć 16kW) który już przy mocy nominalnej jest wyżyłowany i nic ponad moc nominalną się z tego kotła nie wyciśnie.

W Sasie jest pewnie to samo - trzeba zapewnić odpowiednie spaliny i sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli oznacza to ze trzeba czyścić kocioł to OK, jestem w stanie to zapewnić. Do dobrego paliwa myślę ze mam dostęp (wszyscy chwalą ten skład). Z drugiej strony palnik mam 17kW taki sam jak w 19-stce wiec pozostaje kwestia wymiennika czy nie jest za maly. Tak sie zastanawiam czy powierzchnia 1.2 to jest wymiennik z panelami ceramicznymi czy bez? Czyli czy wyjmując ceramikę zwiększam jego powierzchnię czy nie? Tylko teoretyzuję bo nie kupiłem tego kotła by cokolwiek demontowac( nawet nie wiem czy sie da). Caly czas liczę ze ta 14-stka pociągnie, z OZC wychodzi w granicach 40W/m2 bez CWU co daje ok 10kW. Cieplwlasciwe.pl pokazuje bardzo podobnie. Według mojego rozumowania wszelkie obliczenia potwierdzają ze powinno być Ok i jedyna rzecz która może tu namieszać to fakt ze w spalaniu ekogroszku jestem teoretykiem i być może jest coś czego z braku doświadczenia nie wziąłem pod uwagę. OD 10 lat w starym domu palę w Camino (od góry od kilku lat) wiec na temat spalania węgla cos tam wiem ale w spalaniu ekogroszku nie mam żadnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W pomieszaniu z groszkiem na pewno. Do samego mialu ten palnik się średnio nadaje aczkolwiek spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem zdjęcia i w  kotle Solidzie 19kW jest palnik PPS Pancerpola 17kW.

 

 

 

 

PPS to klasyczna, zwykła retorta fajkowa bez obrotu tylko na ekogroszek

 

PPSM czy inaczej PPS DUO to retorta obrotowa nadal konstrukcyjnie oparta o tzw.kolano, gdzie jakiś miks z niespiekającym miałem spalić by się dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus czy w solidzie da się palić miałem ?

Jak dokupisz drugi-inny zasobnik z większym spadkiem, nowego nie możesz przerobić do końca gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPS to klasyczna, zwykła retorta fajkowa bez obrotu tylko na ekogroszek

 

PPSM czy inaczej PPS DUO to retorta obrotowa nadal konstrukcyjnie oparta o tzw.kolano, gdzie jakiś miks z niespiekającym miałem spalić by się dało

To jest DUO , spalam sam miał latem na takim palniku już 3-4 sezon.Zimą 50/50% mieszany z ekogroszkiem. U mnie obrót nawet nie kręci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.