Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.11.2019 o 07:28, Okman napisał:

Jeżeli zmieni próg foto na 5 to może być tak jak u mnie,czyli jak tylko jasność przekroczy 5 pójdą dawki rozżarzające i zaduszą ten mały ogień.Po kilku minutach nie uzyska progu foto i rozpocznie się czyszczenie.Ilości tych dawek nie można zmieniać ani ich czasu podawania.Przynajmniej w Slimie.Nie wiem jak w Touchu.Oczywiście można tego jakoś uniknąć zwiększając minimalną siłę dmuchawy bo na rozżarzaniu dmuchawa działa na nastawionym min.Jednak szansa że ten mały ogień zostanie zaduszony jest duża.Jeszcze raz chcę zaznaczyć że tak było u mnie.Teraz próg foto ustawiony mam na 15 i jest ok.

U mnie był problem z brudnym czujnikiem i zanim go wyczyściłem zmieniłem próg na 5 i było Ok. Po wyczyszczeniu tak to zostawiłem i nie mam problemów takich o których ty piszesz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daniel1 napisał:

Panowie nie sądzicie że ten Tekla Tytan Bio to w konstrukcji zwykły śmieciuch w który Tekla tylko włożyła palnik.

Ameryki nie odkryłeś, do niedawna Tytany były oferowane w wersji węglowej.

Tytan

https://www.fuego.pl/tekla-tytan-4-28-kw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zdecydowana większość kotłów w tej cenie to właśnie kotły projektowane do węgla w których zamontowano palnik. Każdy może kupić ekstra kocioł za 15tys. nikt nie broni ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Daniel1 napisał:

Okman - możesz wysłać mi fotkę końcówki od odkurzacza jakiej używasz ja mam kilka i zarąbiście ciężko jest nimi odkurzać w środku tego górnego wymiennika.

Masz przerwę między tymi górnymi płytami po ich ułożeniu?

Tak ta końcówka wygląda.Też nie jest idealna bo powinna być zagięta pod kątem 90 st.Potwierdzam że czyszczenie tego kotła to mordęga.

Może Ozi się wypowie jak czyści ten kocioł,jakimi końcówkami itd.

20191117_102114.jpg

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrekzo napisał:

Myślę, że zdecydowana większość kotłów w tej cenie to właśnie kotły projektowane do węgla w których zamontowano palnik. Każdy może kupić ekstra kocioł za 15tys. nikt nie broni ;) 

 

Teraz też byłbym taki mądry.Ktoś ponad 2 lata temu polecił mi kocioł na pellet i akurat miał Teklę.Polecił mi od razu instalatora twierdząc że jest sumienny.Powiedzmy że z instalatorem się zgadzało,ale nie wiem dlaczego wtedy  w swojej naiwności myślałem że Tekla jest jedynym (no,może jeszcze jest jakiś producent kotłów na pellet) producentem takich kotłów i w ogóle nie szukałem innych producentów.Teraz szlag chce mnie trafić jak widzę jakie kotły są w ofercie i jaka jest możliwość wyboru.Chętnie sprzedałbym ten i dopłaciłbym do innego,praktycznie bezobsługowego bo na pewno takie są na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie napiszą tu inni - widziały gały co brały. Ale nie każdy przed zakupem kotła musi być fachowcem czy instalatorem. Kupując produkt oczekujemy jego jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... Ja na waszym miejscu pozbyłbym się tego za jakieś jeszcze godziwe pieniądze i chyba wolałbym dopłacić do nowego kotla... Pomyślcie, że przed Wami jeszcze ładnych parę morderczych lat z tym wymiennikiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kotle ,tak zachwalany w specyfikacji kotła 4-ro ciągowy "system" odbioru ciepła przez wymienniki jest zwykłym systemem stosowanym w kopciuchu.W moim starym kopciuchu na miał był taki sam "system".Nic nadzwyczajnego, a w opisie kotła sugerują że jest to jakaś innowacja.Dlatego też moim zdaniem,akurat w tym piecu za dużo ciepła idzie w komin.Ale może nie wpadajmy w skrajność.Myślę że ludzie mają jeszcze gorsze kotły i niby typowo na pellet...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trener40 napisał:

Panowie.... Ja na waszym miejscu pozbyłbym się tego za jakieś jeszcze godziwe pieniądze i chyba wolałbym dopłacić do nowego kotla... Pomyślcie, że przed Wami jeszcze ładnych parę morderczych lat z tym wymiennikiem... 

Ja akurat dostałem dofinansowanie i nie mogę (chyba przez 5 lat) zmienić kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Okman napisał:

Tak ta końcówka wygląda.Też nie jest idealna bo powinna być zagięta pod kątem 90 st.Potwierdzam że czyszczenie tego kotła to mordęga.

Może Ozi się wypowie jak czyści ten kocioł,jakimi końcówkami itd.

 

https://www.google.com/search?q=szczotka+do+odkurzacza&tbm=isch&ved=2ahUKEwis0824mPHlAhUITJoKHTcnBYoQ2-cCegQIABAC&oq=szczotka+do+odkurzacza&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..0l5.72533.74315..75588...0.0..0.148.1084.1j8......0....1.........30i10j0i13.9ujQuRVrmfM&ei=iDXRXazvA4iY6QS3zpTQCA&client=ms-android-lge&prmd=isvn#imgrc=HiHIYwxGHLLHtM

A coś z tego rodzaju... Kwestia dopasowania końcówki ( średnica) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czarny38 napisał:

Koledzy niepotrzebnie się nakręcacie Tytan to bardzo dobry kocioł który przeżyje nie jeden z tych cudownych wynalazków za 15 tyś. 

Tak też myślę.W końcu pierwszy sezon bez zastrzeżeń.Chyba tylko problem z dobraniem odpowiednich ustawień,ale tutaj kłopoty mają wszyscy użytkownicy kotłów na pellet.Kocioł żeliwny.Mamy teraz łagodne zimy.Niech nadejdzie normalna zima,a takie są prognozy na koniec listopada,to wtedy może pokaże swoje zalety.Dzięki za słowa otuchy Czarny38:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Draco Bio 12kw jest też adoptowanym kotłem węglowym, jest prosty żeby nie powiedzieć prymitywny i co z tego. Jego prostota jest jego największą zaletą, 5 lat bezawaryjnej pracy, długi kanał dymowy, żadnych "cudownych" często awaryjnych udoskonaleń, zużycie na zadowalającym poziomie, czego chcieć więcej.

Pewnie napisałbym że następnym kotłem też będzie Tekla, ale niestety za kilka lat peleciaki też dołączą do grupy zakazanych.

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
4 minuty temu, Daniel1 napisał:

Tekla nic nie podaje o odbiorze przez wymiennik tylko o zakresie regulacji mocy.

 

No i zgadza sie. Wiekszosc naszych producentow nie podaje mocy oddawanej przez plaszcz. Lub roznicy miedzy plaszczem a palnikiem. U mnie w Biawarze moc kotla to 12 kW. A moc palnika PBMAX to 12,5kW

Edytowane przez Visitor1230
Dopisek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Daniel1 napisał:

A co powiesz na moc palnika?

Też by mi się to nie podobało, ale nie wiem czy tak może być czy nie.

Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś złożył reklamację z tytułu rękojmi (niezgodność towaru z umową) wtedy Tekla będzie musiała się na piśmie do tego odnieść, już był w tym wątku przypadek że wymienili Tytana na inny, zawsze warto próbować.

W mojej 12-stce jest 3,6-12kw.

fireblast.jpg

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Tekla Draco Bio jest zajebiście prosto skonstruowana. Po prostu prostopadłościan z wystającym palnikiem. Nieco więcej zabawy jest tylko po otwarciu górnych drzwi, gdzie są te rury - tam trzeba użyć drucianej szczotki. Akurat wczoraj byłem u szwagra, który ma SASa, to tam czyszczenie go, to w porównaniu z moją Teklą to dramat.

Jak nie zapomnę, to jutro powrzucam zdjęcia czym czyszczę piec. W standardzie z Teklą były dwa zgarniacze (jeden do ścian, a drugi do palnika) i szczotka. A do odkurzacza używam trzech końcówek. Ciężko słowami opisać, a na googlach nie umiem znaleźć dokładnie takich, jakie mam.

 

  

W dniu 16.11.2019 o 17:11, Okman napisał:

Podczas pomiaru ilości podawanego pelletu trzeba wyłączyć sterownik przyciskiem on/off tak więc nie myślałem że ustawione wcześniej parametry w serwisie palnika (między innymi podawanie), mają wpływ na ten pomiar jeżeli sterownik jest całkowicie wyłączony.Ten Slim to o kant ...... potłuc.

Aha,no i pozbierałeś się jakoś?

Sory Okman, jeśli cię uraziłem ;)

Ale fakt jest taki, że dalej nie czaję, co chcesz nam powiedzieć. Jak podawanie może mieć wpływ na pracę wyłączonego palnika? "Test podajnik zasobnik" to po prostu ciągłe podawanie peletu. Obecnie ja używam tego tylko wtedy, jak się zapomnę z dosypaniem peletu i dostaję alarm na maila, że mam brak paliwa. Wtedy jak dosypię, to i tak przy pierwszych dwóch-trzech próbach rozpalania nie rozpaliłby, bo w ślimaku jest sam pył. Dlatego wtedy puszczam sobie ten "Test podajnik zasobnik" i nasłuchuję, czy już w końcu się sypie pelet z rury do palnika. Dopiero wtedy włączam sterownik. Docelowo ta opcja jest po to, że sobie przez 20 minut sypiesz peletu do worka, ważysz to i wynik pomnożony przez 5 wpisujesz do "Ilość paliwa test". Ja to wolę obliczyć metodą proporcji którą już tu kilka razy opisywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 20:12, PanTadeusz napisał:

Trener40 ja Cię nie zmuszam do klikania. Jak napisałem na początku kocioł miał 6 krótkich cykli kiedy pracował głownie na 100% przez co szybko przekraczał zadaną a po tych 6 cyklach rozpalił się i pracował na 30% przez kilka godzin w sumie z przerwą na czyszczenie. Pisząc że kocioł pykał na 30% miałem na myśli że pracował tak jak chyba powinien w tym trybie przy takich temperaturach czyli podczas cyklu chodził głownie na 30% i powoli dobijał do zadanej +5. U mnie 6 razy z rzędu kocioł ekspresowo dobił do zadanej +5 po czym ekspresowo ochłodził się poniżej histerezy.

No to już ci tu odpisywali. 6 szybkich cykli miałeś wtedy, jak wygrzewałeś dom. Pompa CO cały czas pracowała i cały czas wysysała ciepło z kotła. Jako, że masz ustawioną za wysoką moc (za wysokie podawanie), to mimo tego ciągłego wysysania, dochodziło do przekroczenia temperatury zadanej kotła i do wygaszenia. Potem szybko znowu się odpalało bo ciągle pracująca pompa wyssała ciepło z kotła i temperatura spadła poniżej ustawionej przez ciebie histerezy.

Już ci wcześniej pisałem: spróbuj zmniejszyć moc (podawanie) tak, żeby podczas pracującej pompy nie dochodziło do przekroczenia temperatury zadanej kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gregory2203 napisał:

Witam ja mam taki kocioł i strasznie pomału wzrasta moc w modulacji to normalne ?

Co znaczy powoli? w jakim czasie?

Touch w przeciwieństwie do Slima ma tendencje do niedogrzewania tzn ciężko przebija temp. zadaną kotła głownie dlatego że wolno wzrasta moc modulacji, zazwyczaj buja się poniżej temperatury zadanej.

U siebie ten problem z wolnym dochodzeniem do zadanej rozwiązałem z ustawieniem mocy minimalnej 55%.

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ozi80 napisał:

 

 

  

Sory Okman, jeśli cię uraziłem ;)

Ale fakt jest taki, że dalej nie czaję, co chcesz nam powiedzieć. Jak podawanie może mieć wpływ na pracę wyłączonego palnika? "Test podajnik zasobnik" to po prostu ciągłe podawanie peletu. Obecnie ja używam tego tylko wtedy, jak się zapomnę z dosypaniem peletu i dostaję alarm na maila, że mam brak paliwa. Wtedy jak dosypię, to i tak przy pierwszych dwóch-trzech próbach rozpalania nie rozpaliłby, bo w ślimaku jest sam pył. Dlatego wtedy puszczam sobie ten "Test podajnik zasobnik" i nasłuchuję, czy już w końcu się sypie pelet z rury do palnika. Dopiero wtedy włączam sterownik. Docelowo ta opcja jest po to, że sobie przez 20 minut sypiesz peletu do worka, ważysz to i wynik pomnożony przez 5 wpisujesz do "Ilość paliwa test". Ja to wolę obliczyć metodą proporcji którą już tu kilka razy opisywałem.

Jest ok:)Ja to wszystko wiem Ozi,z tym że tak mi się jakoś wydawało,że podajnik może też ważyć pellet:)Wszystko jasne.Ja w tej chwili mam tak ciężki pellet 8 mm.,że w test podajnik/palnik musiałem wpisać 27,7.Co za tym idzie przy tych temp.na zewnątrz  podawanie mam na 1 a moc maksymalna też prawie na minimum bo na 55.Temp. kotła to około 62 st., i nawiązując do poprzedniej dyskusji na temat od czego czarno jest w w kotle,to uważam że nie od pracy kotła  na niskiej mocy,tylko od pracy na niskiej temperaturze.Dlatego że teraz mam w kotle siwo a nie czarno.A pracuje cały czas z mocą około 2,5 KW.Kocioł działa w tej chwili praktycznie na najniżej mocy jaką może uzyskać.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko, mam mały problem z moim kotłem :) w weekend ustawiłem sobie na czasowy start aby z rana się włączył i grzał mi do południa. Przyjechałem ok 11:00 i myślałem że już już nagrzane a tu klops , kocioł się włączył i pracował do zadanej temp i wyłączał się i tak w kółko ale nie piszczał pompy obiegowej na podłogówkę i na wyświetlaczu z grzejnikiem STOP. Nie wiem co pokiełbasiłem. Na czujniku pokojowym zmierzona temparatura 10 st a ustawiłem na 17 i nic nie daje cały czas stop. coś go blokuje ale nie wiem co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Tytana przewymiarowanego bo 25kW i też za mocno zaufałem instalatorowi. Jakie ustawienia bym nie zrobił to i tak mi przebija moc. Teraz trochę zmieniłem system i zrobiłem zakres pracy od 80%-100% mocy a podawani 1.4s. Chciałbym, żeby pracował na większej mocy palnik, ale czy to dobrze to nie wiem do końca, bo i moc palnika i samo podawanie zmienia moc pracy kotła. U mnie chyba jedynym rozwiązaniem jest dodanie bufora, ale koszt 2500-3000zł to trochę dużo:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko, mam mały problem z moim kotłem :) w weekend ustawiłem sobie na czasowy start aby z rana się włączył i grzał mi do południa. Przyjechałem ok 11:00 i myślałem że już już nagrzane a tu klops , kocioł się włączył i pracował do zadanej temp i wyłączał się i tak w kółko ale nie piszczał pompy obiegowej na podłogówkę i na wyświetlaczu z grzejnikiem STOP. Nie wiem co pokiełbasiłem. Na czujniku pokojowym zmierzona temparatura 10 st a ustawiłem na 17 i nic nie daje cały czas stop. coś go blokuje ale nie wiem co...
Może czujnik zewnętrzny ci to zablokował.w weekend było dosyć ciepło fabrycznie ustawione max tem zewn pomp jest 15 stopni jeśli było ciepłej to pompa co nie wystartuje.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.