Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Grzałka wymieniona na nowke sztukę.

Pellet dawka startowa 20s

Zapala ładnie ale czujnik foto nie widzi płomienia. Spróbowałem poswiecic na niego latarka i od razu zadział.

Sprawdzałem i światło z rusztu nie pada nie niego nawet jak się mocno pali.

Wszystko wyczyszczone i wgl.

Wizjer nie jest brudny ani nic.

Świecilem i w jednym położeniu światło z rusztu jest w stanie nie niego paść.

Jeszcze niedawno było ok a teraz jakaś kicha.

Co polecacie żeby zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy po rozpalaniu jest płomień. W sensie otwórz drzwiczki po 1-2 od początku rozpalania, czy fizycznie jest ognień?

Edytowane przez Pumping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na pewno jest ustawiony idealnie ku płomieniowi i wokół jego osi i góra dół, miałem cyrki niemal identyczne. Poprawiłem jego ustawienie, luzuje się go tym zaciskiem. A potem zrobiłem coś takiego jak na foto, wykleilem wnętrze palnika taśma aluminiowa działa jak lusterko i przekazuje jasny płomień. Taśmę po prostu miałem i spróbowałem i podzialalo. Jest poprostu większa szansa na jasność 100%. Proponował bym czas ruchu rusztu dać na dwie sekundy i moc dmuchawy w modulacji na max 60%. Płomień będzie zaginął ku górze bliżej palnika a ruch rusztu rozgarnial delikatnie pelet by nie podchodził za wysoko. 

IMG20221019165408.jpg

IMG20221019165632.jpg

IMG20221019165647.jpg

IMG20221019165717.jpg

Edytowane przez Mat9096
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam forumowiczów. Z ciekawości zmierzyłem pobór mocy przez mój kocioł miernikiem, od rozpalenia do czyszczenia i jestem pozytywnie zaskoczony. Kocioł zużywa tylko 0,047 kW na godzinę, czyli 1,128 kW  na dobę. Uważam że około 1 zł na dobę to nie jest dużo. Przy rozpalaniu grzałka pobiera 336 W a w trakcie pracy kotła, podczas pracy ślimaka w palniku kocioł pobiera 64 W, następnie 27 W i tak w kółko. Traktujcie tę informację jako ciekawostkę.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Dorobiłem się w końcu czujnika pokojowego CTP 02R  i piec w automacie dochodzi do zadanej i się wygasza,

ale już nie rozpala się z czujnika tylko z histerezy.

Mam sterownik Igneo Slim  

Ktoś cos w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to w ustawianiach CO powinien być parametr " histereza czujnika pokojowego". Jeżeli nie ma, to zadzwoń do estymy i dopytaj o zmianę oprogramowania, które będzie miało taką funkcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko kalibracja czujnika.

Jak zamawiałem czujnik to mówili mi ze jest nowe oprogramowanie, ale było już za późno aby wysyłać wyświetlacz  bo pewnie musiał bym z tydzień być bez pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie.

Mam piec z 2018 roku Tekla Draco D bio 15 kw.

Miałem stare oprogramowanie i nie było tam pauzy palnika. Tekla dosłała, wgrałem soft z karty i ok.

Dodam że mam stary dom - a ta pauza jest dedykowana do takich.

I teraz tak Histereza załączenia i wyłączenia kotła to 5stopni.

Zadana temperaturę mam 24,5. Automat wylicza zadaną temperaturę na kotle na 62 stopnie. Piec długo mieli żeby dobić do tej temperatury (chyba musze zwiększyć mu podawanie). Gdy ją osiągnie albo przebije, powinna wskoczyć pauza. I dzieją się dwie rzeczy.

Albo pauza wskoczy ale na chwile i po chwili piec i tak się wygasza albo od razu bez pauzy się wygasza (zdjęcie obrazuje właśnie taki stan rzeczy) bo na pomieszczeniu jest osiągnięta zadana temperatura.

Nie wiem czy to ma związek jedno z drugim w sensie że gdy jest osiągnięta temperatura w pokoju to pauza się nie włączy czy o co chodzi? Może powinienem zwiększyć histerezę na pokojowym żeby pauza się włączała?

Pomóżcie proszę.

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od samego  początku ślimak spychający pellet do palnika głośno pracuje. Na razie jednak nic nie robię i jeszcze go nie rozkręcałem. To że głośno pracuje  nie przeszkadza mi bo kocioł jest w piwnicy ale widzę że to może być poważniejszy problem. Tyle że u mnie nie szumi a raczej rzęzi. Pisałem o tym tutaj: 

Reco czy u Ciebie tak samo było słychać?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U.mnie też poiszczy. Ale stało się to po tym jak robiłem test wagi. Przegapiłem gdy się wąż elastyczny napełnił i ślimak musiał się lekko skrzywić i tak Piszczy non stop. Kiedyś popsikałem wd 40 i na chwilę pomogło ale po jakimś czasie to samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedno pytanie.

Ostatnio mój piec Tekla Tytan Bio 30 jakoś inaczej się nagrzewał i stwierdziłem że chyba jest za dużo ciąg w kominie.

Dzisiaj otworzyłem wyczystke komina i jakoś nic specjalnie się nie stało nie było dużego ciągu.

Aktualnie pali się w piecu i chciałem sprawdzić temp na rurze wychodzącej z pieca do komina jaka jest temperatura.

I z moich pomiarów wyszlo że jest tam 100 stopni albo i więcej.

Dotknalem ściany ok 1m wyżej niż wejście rury od pieca do komina i on wskazywał przez ścianę że jest to ok 54 stopni i pod ręką czuć że komin jest ciepły.

Co polecacie zrobić żeby zmniejszyć temperaturę i żeby ciepło zostawało w piecu a nie szło w komin.

Będę wdzięczny za informację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinien być zamontowany regulator ciągu kominowego.

Jeżeli temp.spalin nie przekracza 140stopni to jest ok.
U mnie gdy nie było zawirowywaczy temp. była maks 140, ale miałem stare zawirowywacze od innego kotła, które sam zrobiłem to je zastosowałem. Teraz temp.spalin jest maks. 115, a minimum 90 stopni.
Cały czopuch mam ocieplony aż do wejścia do komina.
Interesuje nas temp.spalin a nie rury wychodzącej. Ta rura także nagrzewa się od samej temp.wody w kotle. Przecież to wszystko metal i przekazuje dalej ciepło od samego kotła.










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 18:00, Dacir napisał(a):

Cześć, 

Mam ciągły problem z piecem Tekla Bio Compact 12 i sterownikiem estyma igneo slim.

Załączam zdjęcia ustawień i zdjęcia popiołu. Miałem już trzech serwisantów i żaden nie ustawił pieca poprawnie.

Proszę o pomoc. sa

Za dużo wiatru i prawdopodobnie podawania. widać niedopalony pellet. Albo go zdmuchuje albo za dużo go wali i przesypuje się do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 11:18, KrisW napisał(a):

Za dużo wiatru i prawdopodobnie podawania. widać niedopalony pellet. Albo go zdmuchuje albo za dużo go wali i przesypuje się do popielnika.

To na ile mam ustawić podawanie i powietrze?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem z niedopalonym pelletem. 
Mam teraz trochę inny problem. Na czujniku pokojowym mam ustawioną temperaturę w dzień 22,6'C. Zauważyłem, że jak tylko temperatura spada do 22,2'C piec się włącza i nabija temperature do 22,6'C. Wychodzi, że praktycznie co godzinę się włącza piec. Gdzie mogę ustawić większą tolerancję? Nawet 1'C byłby odpowiedni, bo 0,4'C to przesada i niepotrzebne mi takie krótkie i częste cykle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza 1 st. na termostacie pokojowym to sporo, optymalną to 0,5st. musisz pamiętać o tym że kocioł musi się rozbujać zanim zacznie grzać pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histerezę termostatu pokojowego, zmieniacz w ustawieniach termostatu pokojowego, nie wiem jaki masz model termostatu ale takie informacje znajdziesz w instrukcji obsługi do tego termostatu który posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

EUROSTER 2006TX. 

Znalazłem opcję w instrukcji obsługi. Mogę ustawić histerezę na 0,4 lub na 1'C. Nie ma pomiędzy. Spróbuję z 1'C. Jak będzie za duży spadek temperatury to wrócę do 0,4'C.

 

Ostatni mój problem z piecem. Podczas rozpalania huczy/dudni. Za dużo powietrza? Za duze/małe podawanie? 

Edytowane przez Dacir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później już nie huczy? Przy rozpalaniu podaje sporą dawkę pelletu przez co ogień jest bardzo duży i prawdopodobnie to on wydaje taki dźwięk. U mnie też huczy przy rozpalaniu, ale później jak już się rozpali i ustabilizuje, ogień jest mniejszy i  już tego huku nie słuchać. Otwórz drzwiczki przy rozpalaniu to zobaczysz jaki jest duży ogień i ze to on (rozdmuchiwany dodatkowo przez dmuchawę) tak huczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.