Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarny38

No i to się zgadza u mnie tej dziury nie ma, dlatego byłem przekonany że światło musi wpadać przez dziurki od grzałki, a okazało się że światło u mnie wpada przez ruszt. Dlatego ja muszę mieć niski próg foto max 10 a w nowych zalecany jest ok 30.

Mój palnik to maluszek przy waszych olbrzymach, wystarczy porównać ile procentowo na tylnej ściance zajmuje otwór ślimaka. :)

wnętrze palnika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam się pochwalić instalacją pomiarową opartą na sonoff basic ;)

Koszty:
17,5 zł sonoff
7 termometrów (dsy) po 3,35 zł
rezystor 4k7 -10 groszy?
starej puszki, kawałka skrętki do przedłużenia jednego przewodu, 30 cm kabla i kostek nie liczę! ;)


Wszystko oparte na darmowym oprogramowaniu supla.org, które serdecznie polecam!!!
https://forum.supla.org/viewtopic.php?f=24&t=5309 
Możliwości: Monitorowanie temperatury, jej historia przez stronę www w pliku CSV, w aplikacji podgląd i wykresy.
Ja nie wykorzystałem w tym przypadku ale mamy też sterowalne wyjście 230V, do którego można np. podłączyć pompę obiegową CWU i włączać ją za pomocą apki, harmonogramów lub strony www ;)

termometry można założyć gdzie dusza zapragnie (max 125 stopni), ja mam:
Palnik, żeby widzieć kiedy piec się rozpala (@Czarny genialny pomysł, żeby tam dodać termometr)
Zasilanie z pieca
Powrót
Zasilanie na CWU
Zasilanie na podłogę
Zasilanie na grzejniki
temperatura w kotłowni


 

Screenshot_20200202-132709.png

Screenshot_20200202-132716.png

Screenshot_20200202-132725.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
Godzinę temu, Gang napisał:

termometry można założyć gdzie dusza zapragnie

Poobserwuj te temperatury bo ja się nieco zawiodłem na dokładności pomiarów, mimo możliwości kalibracji na supla.org to i tak te wskazania się rozjeżdżają. Nie jest to tylko moja obserwacja ale korespondowałem z innym kolegą z tego forum i on też ma pewne negatywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Dokładnie.... Jak temp rośnie, to zaniża , a jak maleje, to zawyża... Jest to nieduża różnica, ale jednak jest. 

P. S. 

Ja musiałem zrobić kalibrację na + 4.4 st aby to jakoś wypośrodkować. 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
Godzinę temu, IzaTom napisał:

Ja nie mam takiego otworu jak @Okman, tylko nic jak @czarny38, rozkrecilem, wyczyściłem. Próg foto na 5 , bez rewelacji z osiągach foto, ale przynajmniej narazie odpala sie na raz wiec te 5 osiąga dość szybko.

Jeżeli masz taki palnik jak mój to niestety jest on wyczulony na słabej jakości pellet. Jeżeli przy spalaniu powstaje dużo żaru i do tego spieki to jasność płomienia jest znikoma, częściej zdarzają się błędy brak ognia/opału i błędy wygaszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wojaszek85 napisał:

Witam.

Posiadam piec Tekla Draco Bio Compact 18 na pellet. Dom ma 160m2 (1 pietrowy). Ocieplony styropianem 10 cm.

Bardzo prosze o poradę jak ustawić ten piec aby dobrze wszystko chodziło (oczywiście w miare). Jak dałem na ustawienia fabryczne to efekt był średni. Jak pozmienialem po swojemu to dużo lepiej nie jest a spalanie przy stalej pracy wynosi ok 30kg/24h i zostaje bardzo duzo popiołu. Musze wybierać go co 4 dni aby sie piec sam nie wyłączył.

Piec mam juz 3 lata ale ta zima jes dopiero pierwsza odkad tu mieszkam.

 

Z gory dziękuję za jakieś porady

Nadmienie, że nie mam podlogowki tylko zwykle grzejniki. Nie mam jeszcze czujnika pokojowego. Mam zewnętrzny czujnik ale póki co nieaktywny.

 

Bardzo proszę o poradę w sprawie ustawień bo od listopada poszlo mi już ponad 3 tony pelletu a tu zimy jeszcze nie było.

 

Był u mnie pół roku temu serwisant ale mi tak ustawił że pożal się Boże i wziął 500 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

..., a czy nie pomogłoby gdzieś nawiercenie dodatkowego otworu, tak aby czujnik lepiej wyłapał jasność? 

@Wojaszek85 załóż temat w dziale " instalacje CO i CWU. Wstaw tam fotki obiegu kotłowego i opisz całą instalacje.. Chłopaki z pewnością podpowiedzą czy sama instalacja jest wykonana poprawnie. 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Trener40 napisał:

 

@Wojaszek85 załóż temat w dziale " instalacje CO i CWU. Wstaw tam fotki obiegu kotłowego i opisz całą instalacje.. Chłopaki z pewnością podpowiedzą czy sama instalacja jest wykonana poprawnie. 

Ale nie macie może chociaż sugestii jak poustawiać w tym sterowniku Estyma aby przetestować czy nie będzie lepiej niż teraz mam.

Instalacja instalacją ale wydaje mi się że problem tkwi w ustawieniach Estymy

20200201_130626.jpg

20200201_130638.jpg

20200201_130648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
31 minut temu, Wojaszek85 napisał:

 

20200201_130638.jpg

 

Widzisz... Nawet taka fotka chłopakom z instalacji nic nie da... Kupa rurek,ktore nie wiedomo gdzie idą. Jakaś pompa, mieszacz, który nie wiadomo co robi, ale zauważyłem jedno... Masz rozkładany parasol na korbkę :) 

Zrób dokładny schemat instalacji i kilka fotek z opisem i śmignij do działu CO i CWU. 

POZDRO :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy zdarzyło się wam kiedyś żeby ten pierścień który porusza się w palniku i go czyści zablokował się w pozycji wysuniętej. Ja ostatnio zaglądam do kotła a tam poprzesypywany pellet i palnik pełen żaru i popiołu. Zdarzyło mi się to już drugi raz i nie wiem co jest tego powodem. Używam pelletu certyfikowanego EN plus A1 , DIN plus także myślę że jakość pelletu odpada. Po wyjęciu wyczyszczaka i jego oczyszczeniu wszystko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to jakiego peletu uzywasz ,bo moze się to zdarzyć bez wzgledu na jakość pelletu   . Mechanizm czyszczący tego typu  pracują w dość ekstremalnych warunkach i trzeba  raz na  jakiś czas ,profilaktycznie przeczyscić wszystkie jego elementy ruchome zeby nie byc zaskoczonym podobną jak u ciebie sytuacją ,czyli zablokowaniem się  mechanizmu samoczyszczenia .O tym raczej nie przeczytasz w zadnej instrukcji ,bo wedlug producentów ich "super hiper nowoczesne i samoczyszczace sie kotły pelletowe " nie wymagają czyszczenia ,bo oczywiscie czyszczą się " samoczynnie " . Ale kazdy kto ma swój rozum wie ,że  marketingowy bełkot to jedno ,a prawa fizyki i zdrowy rozsadek to drugie .Gdzieś tu na forum ktoś szukał pomocy bo uwierzył ze za kilkanscie tys kupił kocioł nie wymagajacy czyszczenia i przez dluższy czas go nie czyscil ,a teraz nie może ruszyć fabrycznych "czyszczaków "w wymieniku bo wszystko stanęło

Edytowane przez jurek72
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czarny38 napisał:

Poobserwuj te temperatury bo ja się nieco zawiodłem na dokładności pomiarów, mimo możliwości kalibracji na supla.org to i tak te wskazania się rozjeżdżają. Nie jest to tylko moja obserwacja ale korespondowałem z innym kolegą z tego forum i on też ma pewne negatywne odczucia.

A czego to wina ta niedokładność pomiarów? Czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojaszek ale pierw  podaj jakie masz ustawienia teraz bo skąd mamy wiedzieć czy w nich leży problem. Dziwi mnie trochę twoja rura od pelletu jakaś taka czarna i wydaje mi się lekko za długa. Pellet jaki masz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

@Ozi80 Wina niedoskonałości oprogramowania, to jest oprogramowanie otwarte, każdy coś pogrzebie i wrzuca na serwer, trzeba mieć sporo cierpliwości na selekcję różnych softów, mnie go zabrakło ;)

Nie żebym się skarżył, biorąc pod uwagę cenę urządzenia narzekać nie wypada. Poczekam jeszcze na opinię kolegi @Gang jak będzie zadowolony z tego softa który ma wgrany to też się skuszę na przeprogramowanie mojego.

Edytowane przez czarny38
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już chciałem też w to wchodzić, ale trochę mnie zniechęciliście teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

 Czujka od Supli jest oddalona od czujki tego czarnego termometru i jakieś 15 cm.  Pozniej zamontuje je obok siebie i sprawdzę czy nadal występuje różnica. 

@Ozi80 praktycznie za darmochę masz podglądy w różne temp, ktore z pewnością powiedzą czy coś się przykładowo wł, czy się nie wł. 

Możesz podłączyć do napędu od bramy ( jak takowy posiadasz) i jak przyjadą do Ciebie znajomi( a w domu nikogo nie ma, bo się spóźniłeś na umówioną z nimi godzinę)  , to możesz ich wpuścić na posesję żeby nie stali jak wazony na ulicy :) 

Podałem jedynie  przykład :) 

20200202_161335.jpg

20200202_161338.jpg

Screenshot_2020-02-02-16-13-44.png

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bramy :)

Ja o tym myślałem pod kątem uzupełnienia braków, jakie ma Vide Net. Tzn temperatura palnika i generalnie wykresy różnych temperatur, których na Vide Net nie ma: palnika, zewnętrzna, CO, powrotu. Myślałem też o temperaturze spalin, ale piszecie, że to jest do 125 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jestem tu nowy jakie są najlepsze ustawienia do draco compact fII z zaworem 4d pogodówka plus videroom. Pracuje na automacie często sie wyłancza. nawet jak nie nagrzeje pomieszczenia to sie wylaczy pompa pracuje nastepnie spowrotem sie wlancza. Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę pirometr ogarnąć i dam znać.

osobiście mnie 2-3 stopnie różnicy nie bolą jakość specjalnie ;)
dla mnie zabawka, bo widzę kiedy grzeję CWU, kiedy się piec rozpalił itd.

Bramę oczywiście też mam ;) (na razie sam garaż)
Jak zrobię ogrodzenie to furtkę dla kuriera, bramę wjazdową i jedno skrzydło bramy też będę otwierać ;)
suple mam jeszcze do sterowania obiegową od CWU.

I powoli zbieram chęci aby podłączyć to do jakiegoś głośnika, bo klikanie w aplikacji jest fajne, ale mówienie będzie jeszcze lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gang napisał:

dla mnie zabawka, bo widzę kiedy grzeję CWU, kiedy się piec rozpalił itd.
(...)
suple mam jeszcze do sterowania obiegową od CWU.

Tyle to ja widzę/mam dzięki Vide Net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

@sliweks6.

Zawór 4d z mieszaczem czy bez. Jak z mieszaczem, to jakie ma zadanie ( utrzymać powrót w odpowiedniej temp?)  czy ta pogodowka ma coś z nim wspólnego. 

 

 

 

@Gang załóż kontaktrony, to będziesz widzial czy brama otwarta czy zamknięta. Przyciąłem fotki, bo za duże tu wchodzą... 

Screenshot_2020-02-03-09-33-48-1.png

Screenshot_2020-02-03-09-33-54-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.