Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Trener my mamy zupełnie inne instalacje w domach, ja mam na sprzęgle hydraulicznym plus pompa kotłowa i nie mam żadnego problemu z zimnym powrotem. Nigdy też kocioł mi się nie odpala co 20 min no chyba ze po wygaszeniu włączy się dogrzewanie CWU to wtedy owszem możne się odpalić wcześniej (raczej sporadycznie się to u mnie zdarza).

Czy to przy działającym kotle czy przy wygaszonym powrót zawsze mam kilka stopni zimniejszy i to przy działającym ogrzewaniu podłogowym ze stałą pompą. 

Jeszcze jedna sprawa u mnie palnik zaczyna się rozpalać przy 62C po to żeby nie dopuścić do spadku tepm. poniżej 55C. przetestowałem i to się u mnie sprawdza.

 

 

IMG_20191218_204640906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki ci wykres chodzi z Vide net-a?

 

chart.jpeg

Edytowane przez matrix3078
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregory2203 napisał:

Co to jest te sprzęgło? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w skrócie woda gorąca miesza się z zimną z powrotu instalacji CO i zmieszana wraca do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że gdy na zewnątrz jest - 5 st, to odpaleń jest dużo więcej... Przynajmniej tak wynika z tego wykresu z pracy kotla w nocy jak temp były niższe niż w dzień, a teraz temp są na plusie, więc ciekaw jestem ile możesz mieć rozpaleń przy minusowych temp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tutaj wykres z 1 listopada w nocy -8 tylko 3 odpalenia, ale palnik modulował z mocą 30% teraz mam ustawiony na 55% więc wszystko zależy tak naprawdę od ustawień.

 

chart (1).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest normalne.... Palnik szedł z małą mocą i długo dogrzewał, ale jak wyglądał wymiennik? Podniosłeś moc, bo w kotle robił się syf... U mnie palnik po rozrzażaniu śmiga od razu z mocą 70%. 

Trzy odpalenia w nocy + trzy w dzień przy niższej mocy palnika .... 

To normalne zjawisko... Też tak potrafię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zaczyna od 30% ale jak już dojdzie do min mocy jaką masz ustawioną to niżej nie schodzi...no może o 1% się wachać, umnie przy min 50% często widzę że moduluje 49%.

Gdyby od razu zaczął sypać dawką z 70% mocy to mógłby zadusić ogień.

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregory2203 tak analizuje co piszesz i Twoją sytuację z dużym spalaniem oraz instalację, która posiadasz i moim zdaniem jest to instalacja charakteryzująca się podwyższonym  spalaniem, nie ma możliwości zastosowania pogodówki oraz wykorzystania fukcji czujnika pokojowego. Nie kombinuj raczej z pompą on off dla podłogówki bo spalania pójdzie jeszcze bardziej do góry z racji bezwładności podłogi. Słusznym rozwiązaniem w twojej sytuacji i jedynym racjonalnym jeżeli chcesz zmniejszyć spalanie to przeróbka instalacji na zawory z siłownikami najlepiej + sprzęgło. Ewentualny montaż regulatora ciągu kominowego. Dopiero później możesz sobie regulować palnik zgodnie z jakąś ideą i analizować spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, makrela napisał:

@Gregory2203 tak analizuje co piszesz i Twoją sytuację z dużym spalaniem oraz instalację, która posiadasz i moim zdaniem jest to instalacja charakteryzująca się podwyższonym  spalaniem, nie ma możliwości zastosowania pogodówki oraz wykorzystania fukcji czujnika pokojowego. Nie kombinuj raczej z pompą on off dla podłogówki bo spalania pójdzie jeszcze bardziej do góry z racji bezwładności podłogi. Słusznym rozwiązaniem w twojej sytuacji i jedynym racjonalnym jeżeli chcesz zmniejszyć spalanie to przeróbka instalacji na zawory z siłownikami najlepiej + sprzęgło. Ewentualny montaż regulatora ciągu kominowego. Dopiero później możesz sobie regulować palnik zgodnie z jakąś ideą i analizować spalanie. 

Nie do końca. Każda instalacje da się jakoś sensownie skonfigurować. Przykład to moja instalacja. Kolega na Gregory najpierw musi zacząć słychać i czytac

Edytowane przez berserker88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to musi zejść z temperaturą w mieszkaniu bo inaczej nici z mniejszym spalaniem. Każdy stopień wyżej w domu to około 5 procent więcej opału i tego nie przeskoczy. A mając 27 zamiast 22 to różnica jest. 

Edytowane przez DamianJWR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 10:27, Gang napisał:

te czujniki akurat podłącza się 3 pinami ;)

czujniki podłączasz pod 3 z 4 kabelków.
 

sonoff2.jpg

Przyszedł mi nowy Sonoff taki jak Twój na zdjęciu, w starym miałem pin GPIO14 teraz nie widzę, gdzie masz wpięte czujniki ? 3,3v i GND to wiadomo czy "data" masz wpięte wprost do RX ?

Pytam bo nie mam teraz czasu teraz szukać na forach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z GPIO14 jest problem... trzeba lutowac do procka.. ;)
Ale mozna pod KEY a tam jest GPIO0 i tam mam podłączony przycisk dzwonkowy i zewnętrznie załączam lub rozlaczam tez.
Termometr nie pamietam, czy mam pod TX czy RX ale to bez znaczenia bo to ustawiane, na obu działa, no i pullup zrobilem dodatkowo

Pod spodem jest jeszcze gpio2 (to chyba domyslna temperatura w wielu softach)
image.png.19b44ff9705652ea348919f1bf1bc77d.png

Edytowane przez Gang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 19:29, Trener40 napisał:

Zrobiłem kopiuj/wklej, gdyż już pisałem koledze na PW. Również mnie o to zapytał.. A więc :

Dokladnie mam trzy pompy. Poprzednia pompa CO była założona za zaworem 4D co skutkowało, że powrót był zimy,wiec po czasie dołożyłem pompę na powrocie z zaworu 4d i podłączyłem ją jako pompę CO. Ta co była nad zaworem zostawiłem ją, bo mi w niczym nie przeszkadzała. Obecna pompa na powrocie jest podłączona do sterownika kotla, a tam ustawiłem ją jako " stała praca" i pracuje cały czas. Nie wyłączy się, gdyż start pomp ustawiłem celowo na 40st i dlatego pracuje non stop. Kocioł ponownie uruchamia się gdy temp kotła spadnie do 46st. ( histereza kotla na 20st) Zadaną kotla ustawiłem na 66 st, ale wygaszanie następuje przy 71 st i podbija jeszcze temp o jakieś 2 stopnie. Palnik tak ustawiłem, że ma zacząć pracę od  mocy 70% i tak pracuje przez cały cykl ponownego dogrzewania.Pompę nad zaworem i pompę od CWU podłączyłem prosto pod 230V ( pracują cały czas) 

Zawór 4d ustawiony na 3... 

Niestety, ale nie mając pompy nad zaworem 4d nie da się tego osiągnąć, bo już próbowałem. Sama pompa na powrocie 4d przy domkniętym zaworze na "3" nie jest wstanie wepchnac gorąca wodę w instalacje, tylko mieli na krótkim obiegu. 

Jak się odpala ponownie kocioł, to dogrzewa i dom i CWU. CWU nigdy nie będzie miala temp 70 st, gdyż palnik szybciej się wygasi, natomiast gdy kocioł się już wygasi, to część gorącej wody idzie w instalacje, a że temp kotła jest wysoka, to dogrzewa CWU. Dzięki temu kocioł nie odpala się co 20 min jak u niektórych przy stałej pompie z powodu majej pojemności wody w kotle. 

Jak były temp w nocy - 5, a w dzień ok 3 st, to na grzejniki szła temp max 38 st i powoli malała do ok 32.5 st  i następowalo rozpalanie palnika. W chacie temp ok 22.8 do 23 st. 

To tak w skrócie. 

20191218_180826.jpg

 

Trener, czy mógłbyś proszę napisać co rozumiesz pod pojęciami "za zaworem", "nad zaworem" i "na powrocie z zaworu"? W sumie najlepiej by było, jakbyś to namalował ;)

Ty masz trzy pompy do CO i żadnej do CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ozi80 napisał:

gdy kocioł się już wygasi, to część gorącej wody idzie w instalacje, a że temp kotła jest wysoka, to dogrzewa CWU. Dzięki temu kocioł nie odpala się co 20 min jak u niektórych przy stałej pompie z powodu majej pojemności wody w kotle. 

Nie rozumiem tego zdania. Dzięki temu, że ci cały czas pracują wszystkie trzy pompy i wysysają ciepło z kotła, to dłużej utrzymuje on ciepło i nie musi się często odpalać? Hmmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że cała instalacja pracuje non stop, więc i powrót jest ciepły ( letni) Do tego pompa "dolna" to pompa kotłowa, która miesza powrót z zasilaniem, więc ona nic nie wysysa. Górna pompa ma za zadanie wyciągnięcie ciepła na instalacje, a ile wyciąga, to kwestia ustawienia zaworu 4d. Teraz jest ustawiony poniżej 3.

Jak temp na zewnątrz były - 5, to zawór ustawialem na ( pomiędzy 3, a 3.5. Na zasilanie teraz leci  35 st,bo na zewnątrz jest ciepło. Ten termometr po prawo pokazuje mi temp zasilania. 

P. S. Pompa CWU nic nie wysysa, ona dogrzewa zasobnik, a dzięki temu temp kotła zostaje dłużej utrzymana. 

 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Trener40 napisał:

Pompa CWU nic nie wysysa, ona dogrzewa zasobnik, a dzięki temu temp kotła zostaje dłużej utrzymana. 

Znowu nie rozumiem. Jak nie wysysa, skoro jest podłączona non stop prosto pod 230V?

Ja generalnie też mam trzy pompy: i to właściwie w dokładnie takich samych miejscach co ty. Tylko, że wszystkie włącza sterownik. Jak potrzeba nagrzać CWU, to włącza się pompa CWU, a jak potrzeba nagrzać CO, to włączają się jednocześnie obie pompy CO. Co by mi dało to, że bym je sobie wszystkie trzy na stałe włączył, odłączył siłownik z zaworu 4D i ręcznie ustawił go na 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.