Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Zębiec Szafir opinie


ObywatelPolski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich użytkowników,proszę o wyrozumiałość (jestem tu nowy)

Chciałem zapytać się o opinie na temat pieca Zębiec Szafir . Do znaczy jak sie sprawuje, czy polecilibyscie ze wzgledu na trwalosc lub ewentualnie jakis inny piec z dolnym spalaniem 5 klasy i Ecodising  Dom nie ocieplony 80m Co i CWU 4 osoby .Pozdrawiam

Edytowane przez ObywatelPolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj artykułow od Juzefa. Ranking zobacz.

Napisz jeszcze dla mądrzejszy niż ja, czy chcesz palić drewnem czy węglem. Oraz czy wtorek chcesz kupować pewny. Kotły teraz mają kłopoty z nieodpowiednim węglem. Lepszy nie znaczy dobry...

 

https://czysteogrzewanie.pl/na-zakupach/przeglad-tanich-i-czystych-kotlow-na-wegiel-i-drewno/

 

https://czysteogrzewanie.pl/2019/10/pierwszy-polski-kociol-wzorowany-na-piecu-kirgiskim/

 

Tam często jest dużo trafnych komentarzy.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak kirgijski ale nie do końca także dla mnie takie nie wiadomo co.
Stałem nie dawno przed takim samym dylematem jak Ty i wybrałem Ogniwo Ds , niestety jeszcze nie wiem jak się sprawdzi bo nie zamontowany, te wszystkie kotły to poza Mpm-em nowości jak na razie jest tutaj jeden użytkownik Ogniwa który zamontował rodzicom i są zadowoleni.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Posiadam stary poniemiecki dom , ocieplony. Kupiłem i zamontowałem w październiku 2019 r piec ZĘBIEC szafir 12 KW  i zbiornik buforowy 800 l . Dom ponad 150 mkw. Węgiel tylko drobny orzech lub ekogroszek . Piec ma bardzo małe palenisko i  w bryły większe jak 5 cm nie nadają się . węgiel zawiesza się w komorze zasypowej i nie osypuje się  do paleniska . Zostało i trochę węgla z zeszłego roku ---- masakra --- częste wizyty w kołowni aby ruszać węgiel . Teraz palę ekogroszkiem  i jest ok. Zasypię komorę ok 15 kg węgla i pali się 8 h . Wystarczy  wizyta w kotłowni co 4 h aby odpopielić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam 

kilka słow  na temat  pieca Zebiec Szafir 12kw.sam proces spalania i ekonomia sa ok, natomiast obsluga to porazka.Przez  namowe handlowca kupilismy w rodzinie dwa takie piece roznia sie tylko moca.

Pierwsza niedogodnosc to czyszczenie , niby ruszt sie opuszcza ale zeby to sie stalo trzeba odkrecic nakretki i wyciagnac blache zabezpieczajaca.mozna probowac czyscic bez opuszczania ake resxtki niedopalonego wegla beda blokowaly palenisko.po pewnym czasie opuszczenie rusztu i tak bedzie niemozliwe bo odkleja sie boczne cegly szamotowe ktore zablokuja ruszt, kolejna brudna robota.

2 razy urwal sie uchwyt do przetrzasania rusztem a jeden piec obslugiwala emerytka.

zawirowywacz powietrza zbyt mocno blokuje soaliny , w dni z niskim cisnieniem dym jest -ake w kotlowni a komin ma 10m.

trzeba delikatnie naciac blaszki w zawirowywaczu i problem znika.

 

niby piec nie jest zly ale duzo do dopracowania bo codzienna obsluga to meczarnia?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.