Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Daniel1 napisał:

Czy ktoś z tu obecnych stosował już jakiś pellet lub środek do czyszczenia kociołka. Ostatnio zakupiłem coś takiego może ktoś już to stosował - proszę o opinie.

12389.jpg

Wierzysz w cudowną moc tego pelletu?Nie daj się nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Daniel1 napisał:

Dokładnie tak jak pisze Ozi80 ja także nie zauważyłem większego spalania w mocy skokowej.

Pisałem już o tym wcześniej o problemie ze sterownikiem slim w mocy skokowej (podawanie niżej 2,4 brak pracy ślimaka w palniku). Zareklamowałem to u producenta i problem został rozwiązany.

Napisz coś więcej na ten temat.Był ktoś z Tekli u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dałem się jednak nabrać i zakupiłem dwa woreczki tego pelletu. Spaliłem dzisiaj jeden w kociołku wyglądało tak jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
20 godzin temu, Daniel1 napisał:

Czy ktoś z tu obecnych stosował już jakiś pellet lub środek do czyszczenia kociołka. Ostatnio zakupiłem coś takiego może ktoś już to stosował - proszę o opinie.

 

Tak z ciekawosci. Co sie ci w tym kotle dzieje? Smola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie smoły nie mam jest tylko trochę okopcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego do siebie ale mam wrażenie że ten Twój kocioł to jest najważniejsza "postać" w rodzinie.To jest kocioł do ogrzewania domu a nie do patrzenia na niego i chuchania jeżeli tylko się trochę zabrudzi.Oczywiście należy go czyścić i ja to robię odkurzaczem przemysłowym który zakupiłem specjalnie do tego,ale nie dla tego żeby był w środku lśniący,tylko dla tego żeby lepiej i wydajniej pracował.W nim spala się pellet więc ma być okopcony a nawet musi.Jeżeli chodzi o ten "czyszczący" pellet który zakupiłeś to dużo nie straciłeś (no chyba że był bardzo drogi) bo przecież spaliłeś go i w jakimś stopniu ogrzał Ci dom.Przypomina mi to cwaniaków którzy na fali walki ze smogiem sprzedawali tabletki(!) które miały rzekomo zapobiegać wchłanianiu i szkodliwemu działaniu smogu w naszym organizmie.Czego to Polak nie wymyśli....

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to może wyglądać z zewnątrz. Wiąże się to z tym że pracuję w delegacji na platformie wiertniczej i bardzo często na długie okresy wyjeżdżam z domu. Jak już wrócę to staram się wszystko dograć, uporządkować aby po moim wyjeździe rodzina nie miała z niczym kłopotu a teraz na tapecie jest kotłownia stąd to duża ilość postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat.Nie wiem czy wcześniej był poruszany ten temat,na pewno nikt nie pisał od momentu mojego pojawienia się na tym forum.Mianowicie chodzi mi o to jak wygląda palenie drewnem w naszych palnikach.W sterowniku jest opcja opalaniem pelletem i drewnem.Trzeba mieć jakiś dodatkowy ruszt?Oczywiście ja mam inny kocioł niż większość z Was na tym forum.Może wie ktoś coś?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem wczoraj na serwis tekli bo mam draco z rusztem wodnym i touchem a instrukcję palenia awaryjnego dali do slima. Chciałem przetestować, powiedział mi w skrócie co i jak a po instrukcje prosił upomniec się na email

Mam sobie nałożyć drewna lub brykietu i popalić samodzielnie, wybrać w opcjach rodzaj opału drewno lub drewno pellet ta druga opcja jest spoko bo gdy przez godzinę nie wzrośnie temp po spadku z zadanej sam odpali się palnik na pellet. Mam worek węgla ale wolę brykiet przywieźć lub drewnem zrobić test w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman trzeba mieć dodatkowy ruszt, bo w palniku raczej nie bardzo układać drzewo.

arek1263: skoro masz awaryjny ruszt, to czy ten twój kocioł jest 4 czy 5 kategorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kocioł tuż po wejściu ustawy w lato ub.r.ale klasy to on nie ma żadnej bo nazwali go podgrzewacz cwu a różni się tylko rurowym rusztem wodnym, i zrobili środkowe drzwi takiej samej wysokości jak dolne od palnika. bez niego miałby 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W efekcie np. na Śląsku mimo, że kocioł jest nowy, to musiałbyś go w ściśle określonym czasie wymienić, bo nie jest 5 kategorii.
Mam znajomego, który chce kupić piec 4 kategorii, bo tańszy o 1000 zł. Ręce opadają...
Korzysta w ogóle ktoś z was z tego awaryjnego rusztu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kocioł Tytan Bio i palenie drewnem to wygląda to następująco. Demontujemy dolne drzwi wraz z palnikiem. Na ich miejsce do kupienia w Tekli specjalne drzwi do których mocujmy oddzielną dmuchawę lub miarkownik ciągu powietrza. Co do rusztu to jest on na dole pod palnikiem (dolna część płaszcza wodnego). Tak to wygląda.

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam compact 18 i u któreś lato paliwem drewnem grzejąc CWU.  Zostało mi drewno po budowie wiaty i nie miałem co z tym zrobić,  więc wymyśliłem że spale w kotle.  To żadna filozofia,  układałem drewno w kotle,  przed palnikiem,   podpalałem normalnie się paliło.  W opcjach palnika trzeba ustawić rodzaj paliwa na drewno i sama dmuchawa wieje tylko z różną mocą zależnie ile brakuje do temperatury zadanej. A grzał się bardzo szybko.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym ja ułożył drewno przed palnikiem, to byłoby ono jakieś 20 cm niżej niż palnik, więc nadmuch by tam nie dochodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozi80 napisał:

W efekcie np. na Śląsku mimo, że kocioł jest nowy, to musiałbyś go w ściśle określonym czasie wymienić, bo nie jest 5 kategorii.

Coś tu nie gra, nawet gdybym mieszkał na Śląsku to mógłbym kupić taki kocioł. Ktoś wydał zgodę by tak nazwać piec. Czy każdy musi się znać na klasach. A może jakaś przykładowo osoba starsza uzbierała sobie parę tysi i chce kupić kocioł ten taki ładny, czerwony bo jęk się, podoba a sprzedawca mówi że spokojnie nim swój domek ogrzeje. Ona nie zna się na klasach, sprzedawca jej nie powie a potem urzędnicy każą jej wymieniać bo poza 5 klasą kupiła. Coś tu nie tak moim zdaniem. Użytkownik ma pilnować czy kupił 5 klasę ale sprzedający to już hulaj dusza mają na wszystko wyłożone byle swoje przytulić. 

Wracając co norm to co oznacza ta

EN303-5 ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dziennikzachodni.pl/uchwala-antysmogowa-czym-mozna-teraz-palic-i-kiedy-trzeba-wymienic-stare-kotly/ar/12488871

https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,za-slaba-czy-w-sam-raz-komentarze-na-temat-uchwaly-antysmogowej,wia5-3284-33301.html

Cytat

 

Wedle przyjętych zapisów w takim przypadku muszą być to kotły minimum klasy 5. Założono trzy daty graniczne wymiany starych kotłów w zależności od długości lat użytkowania:

- w przypadku kotłów eksploatowanych powyżej 10 lat od daty produkcji trzeba będzie je wymienić na klasę 5 do końca 2021 roku.
- ci, którzy użytkują kotły od 5-10 lat, powinni wymienić je do końca 2023 roku.
- użytkownicy najmłodszych kotłów mają czas do końca 2025 roku.

 

Tak, że nawet jakbyś teraz kupił nówkę kocioł, ale klasy 4, to do 6 lat musisz go wymienić.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można kupić 4 ale nie montować 

Edytowane przez arek1263
4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz montować, ale za 6 lat musisz kupić i zamontować nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z mocą kotła.... Sprzedawca ma w nosie co ci potrzeba.... Bierz Pan większy będzie zapas w razie czego... I człowiek nie zna się i kupuje nieświadomie kocioł z "zapasem"  na mrozy - 40. A instalatorzy to samo.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.