Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grzechotnik napisał:

Robi007 jeśli masz np dużą moc dmuchawy to zbyt duża ilość powietrza do spalania chłodzi ci spalin i odczyt termometru spalin jest oszukana.Do czego zmierza.... jeśli zmniejszysz nieco moc dmuchawy może się okazać ,że temperatura spalin wzroście.

A zbyt duża ilość powietrza (czytaj tlenu do spalania) to automatycznie spada sprawność kotła.

już wiele razy tu opisywano do kiedy można zmniejszać moc dmuchawy...   większość osób myśli że ja da dużą moc dmuchawy to  lepiej będzie palił,nic bardziej mylnego... oczywiście bez przesady.... :)

 

Zawsze wydawało mi się że czym więcej dmucha tym lepiej powinno spalać pellet. Ale może rzeczywiście mam za duży nadmuch, bo widzę że trochę rozżarzonych ziaren pelletu wypada mi z palnika, więc pewnie dmuchawa to wydmuchuje. Z drugiej strony widzę, że większość użytkowników zmniejsza moc dmuchawy (i to drastycznie). No nic pozostaje mi tylko dalej kombinować z ustawieniem podawanie/wiatr. Dzisiaj jest dosyć ciepło na dworze więc ustawiłem podawanie 3,8s i nadmuch na min 35 i max 65, będę obserwował, czy jeszcze zjechać.

Ps. Podawanie przy niższych temperaturach zewnętrznych ustawiam na 4,5s-4,8s, bo kocioł przy rozruchu dosyć długo nie może mi dojść do temperatury zadanej 67 stopni (czasami trwało to 3-5 godz. i bujał się na 55 - 58 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem kotla draco bio compact f2, od tygodnia mam problem z modulacja kotla, a mianowicie gdy podczas modulacji temp. dochodzi do ok. 65.5-66 st. to przestaje rosnąć temp. i zaczyna powoli spadać w dół a pięć cały czas moduluje i tracę dużo opału. Czy ktoś wie czy to wina ustawień czy może trzeba by o zgłosić do serwisu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja narazie uruchomiona na 80 mkw podlogowki i 3 kaloryfery (docelowo jeszcze 8 kaloryfer ów będzie uruchomionych po świętach) podlogowka działa na stałej po pie bez przerwy temp. na kaloryfery ustawiona ręcznie na zaworze 4ro drogowym. Dom nowo wybudowany ocieplony styropianem 20cm, dach ocieplony piana. Nastawy kociol:

Temp zadania 65, histereza zalaczenia 15,wyłączenia 2

Nastawy palnik: 

Korekata powietrza 0

Moc min 35

Moc max 75

Podawanie max 2.4

Moc dmuchawy modulcja dla 20-53, 40%-60, 60%-75 80%-80 100%-98

Tlen dla mocy 30% 13.0

Tlen dla mocy 100% 8.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma ......ciepło ucieka do komina ....czopuch masz gorący??....musiałbyś zamontować regulator ciągu kominowego.

Jeszcze jedno jeżeli masz obieg grzejnikowy i podłogówkę to powinno być sprzęgło hydrauliczne

Zaworem czterodrogowym nie zapewnisz ochrony powrotu było tu wielokrotnie pisane o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chojrakrock napisał:

Opcja zmiany interwału była tylko w jednej wersji sterownika, później serwis ja wyłączył bo ludzie za bardzo mieszali, aktualnie nie ma opcji zmiany tego interwału. Info bezpośrednio od tekli.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Tytan Bio 20 KW kupiony na początku...chyba na początku 2018 r.,nie chce mi się sprawdzać.Jest ta opcja zmiany interwału i działa ale nie używam jej bo moim zdaniem nic by to nie dało w temacie zmniejszenia spalania..Sterownik Igneo Slim.

 

4 godziny temu, IzaTom napisał:

Jaka masz histereze? I przy ilu st pompy Ci sie załączają?;)

Zadana 60,histereza 10,pompy załączają się przy 45,ale nie ma szans żeby temp zeszła poniżej 50 stopni bo załącza się moc 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót jest przez zawór 4_ro drogowy. A czy może mieć wpływ na to że mam za duży ciąg w kominie? 
Slawekqaz po pierwsze zmień moc max na 100%dlatego kocioł schodzi ci z mocą..
Ciąg ma ogromne znaczenie na spalanie i sprawność
Wartość opałowa wprowadzona do sterowania nie ma wpływu na pracę jedynie wpływa częściowo na moc jaką ci pokazuje sterownik.
Moc kotła masz 12kw tak się domyślam.
Zważ paliwo i sugeruje się tabelka z nastawami jaka masz z kotłem.
Fajnie działa też wybieg pompy...ale nie piszesz nic o czujnikach pokojowych

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kriss12 napisał:

@Okman jest tu na forum temat "Izolacje" poczytaj trochę ......masz użytkowe poddasze czy nie 

Tak,wiem że jest tutaj na forum ten temat...tak tylko wtrąciłem o mojej izolacji domu...Poddasze nie jest użytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slawekqaz napisał:

Nie mam czujników pokojowych ponieważ całość instalacji mam sterowana ręcznie bez żadnych siłowników ponieważ koszty mi póki co na nie nie pozwoliły. A moc kotla to 23kw

A jaka powierzchnia do ogrzania ?? 23 kw to sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.