Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

No, u mnie jedna rurka to zasilanie CWU (nie CWO, jak na Twoim schemacie, bo to skrót od "ciepła woda użytkowa"), a druga to zasilanie CO ("centralne ogrzewanie").

Nie wiem, czy w twoim Tytanie tak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników, czy przy modulacji FL2 oraz podłączonym czujnikiem pogodowym (krzywa -10-55st 0-50st +10-45st), warto zmieniać ustawienia fabryczne? Czy piec automatycznie zmniejsza i zwiększa poszczególne parametry ? Chodzi o nadmuch, podawanie i moc.

Oryginalnie ustawione zostały na:

temperatura zadana - 60 st

temp min pompy - 45 st

histereza - 10 st

 

powietrze min - 50

powietrze max - 90

podawanie - 4,5

moc min - 30

moc max - 80

Piec Tytan Bio 25.

Edytowane przez szczablik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch i podawanie zmieniasz ty.

Moc zmienia się sama na podstawie tego jakie ustawisz podawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha sory, bo nie wiem o jaką moc pytałeś.

Moc min i moc max w procentach zmieniasz ty.

Moc w kilowatach sterownik sam wylicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ozi80 napisał:

Nadmuch i podawanie zmieniasz ty.

Moc zmienia się sama na podstawie tego jakie ustawisz podawanie.

Podawanie 4,5 jest dla mocy 80 ? Jeżeli zmniejsze podawanie o połowę, to moc również zmaleje o połowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ozi80 napisał:

Aha sory, bo nie wiem o jaką moc pytałeś.

Moc min i moc max w procentach zmieniasz ty.

Moc w kilowatach sterownik sam wylicza.

Czy mogę dostać jakieś sugestie odnośnie moich parametrów ? Chodzi i zmniejszenie spalania :) Od czego zacząć ?

Dom 160 m2.

Edytowane przez szczablik
Pośpiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wszystkich jestem już po wymianie sterownika.

Sys.grzewczy 1.30

wersja paleniska 1.32

Kustomizacja 2.71

Moje problemy z pracą podajnika rozwiązane, jak również z zawyżaniem temp. zewnętrznej na portalu igneo.pl. o 50st.C.

Zmiany do wersji jaką miałem to , dodanie wybiegu pomp w czasie wygaszania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wartość temperatury przy zrzucie ustawiamy w sekcji CO  "Tco zadana ręcznie" . Jeśli się tego nie ustawi to zaczynają się niezłe cyrki, przy ogrzewaniu ze stałą pompą. Ja tego nie ustawiłem bo korzystam z krzywej pogodowej i miałem co chwilę odpalenie pieca i zrzut gorącej wody w instalację. Osoby co maja podłogówkę za zaworem 4-drogowym bezwzględnie muszą tam obniżyć temp do max. jaka może iść w podłogę .

  Bardzo przydatna funkcja w czasie grzania CWU w lecie. U mnie bojler 200l po nagrzaniu do zadanej jeszcze zrzuca ciepło i podbija o 5st.C. także problemy z przebijaniem temperatury na kotle można teraz łatwiej opanować i spożytkować.

  W sprawie modulacji i hamowania kotła w okolicy zadanej temp. nic się  nie zmieniło, a nawet bym stwierdził że bardziej mozolnie się zbiera. Nie mam pojęcia dlaczego grzebią w starcie modulacji, jak problem jest z hamowaniem. Także w sterownik możecie sobie wpisywać minimalne procenty mocy, jednak FL żyje swoim  życiem i nie ma to nic wspólnego z tym co się wpisze.

Na videroom jest wyświetlana temp. zewnętrzna ta rzeczywista zza okna. ( o czym już ktoś wspomniał tutaj).

Zniknęło ustawienie interwału podawania w serwisie palnika.

Boiler praca FL i zrzut ciepła z pieca.  https://drive.google.com/open?id=11Kq0gvJEkPu6kjTpbHZrt-s3cR1Aq2Em

vide net  boiler i zrzut ciepła https://drive.google.com/open?id=1Ps3Pwb8NS_KdKpXnOywTGiW0cmuaX9ul

modulacja i brak obniżenia mocy po osiągnieciu zadanej  temp. minimalna moc FL 22%  https://drive.google.com/open?id=1gwHFf-haUPN7kKsEK5c3FpLG_Zoi9ssE

A tu jakie mogą być cyrki, jak się nie ustawi wartości mniejszej w sekcji Co Tco zadana ręcznie,  przy stałej pompie.

https://drive.google.com/file/d/197j_hv23mMHdv3Zt6y9UmTNDPUjApnLY/view?usp=sharing

i wykresy z vide net https://drive.google.com/file/d/1yRYdI-2UmMWqP0TTblITa4d-J4gsnYyK/view?usp=sharing

MichałW1983

Przepraszam że tak późno moje ustawienia publikowałem 2 grudnia.

 

 

 

Edytowane przez rotkeh
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Vide Neta to byłoby łatwiej zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 160m2 (lata 60). Póki co bez ocieplenia, w murach wstrzykiwana była pianka. Poddasze ocieplone wełną.

CWU 200l. Zawór 4d. Dwie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kriss12 napisał:

Nieszczęsny Tytan Bio .......w tym przypadku jedyną kompetentną osobą będzie niejaki @Okman .....pozdrawiam :)

Dlaczego nieszczęsny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotkeh: zrzut ciepłej wody do CWU jest też w starszej wersji oprogramowania, ale warunek jest taki, że program CO musi być "wyłączony". Czyli typowo pod letnie grzanie samego bojlera. Gdy program CO jest czasowy, to nawet, gdy CO nie ma zapotrzebowania na ciepło, to i tak nie zostanie ono zrzucone na CWU. Rozumiem, że w nowej wersji nawet przy programie CO czasowym ten zrzut na CWU nastąpi?

Z tym przełączaniem na temp CO zadaną ręcznie przy zrzucie to nie rozumiem. Kiedy się to przełącza na te wpisane w "temp zadana ręcznie" (np. 60), a kiedy wraca do wyliczonej temperatury CO na podstawie pogodówki (np. 30)?

I ostatnie pytania: przypomnij nam dlaczego wymieniałeś sterownik i dlaczego jak już wymieniałeś, to nie wziąłeś od razu Touch?

 

 

szczablik: coś mi się wydaje, że zaczyna się nowe story na forum. Stary dom plus Tytan równa się ciekawa historia. U jednego z forumowiczów zakończyła się wymianą na Draco. Masz Vide Neta? Bo chyba nie odpisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ozi80 napisał:

szczablik: coś mi się wydaje, że zaczyna się nowe story na forum. Stary dom plus Tytan równa się ciekawa historia. U jednego z forumowiczów zakończyła się wymianą na Draco. Masz Vide Neta? Bo chyba nie odpisałeś.

W domu będzie (za 2 tyg.) termostat z dotykowym wyświetlaczem. Zdaje się że Vide Room Net ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ozi80 napisał:

I ostatnie pytania: przypomnij nam dlaczego wymieniałeś sterownik i dlaczego jak już wymieniałeś, to nie wziąłeś od razu Touch?

Też miałem zadać to pytanie ....dzisiaj dostałem odpowiedź z Tekli .....sam wyświetlacz 720 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szczablik napisał:

W domu będzie (za 2 tyg.) termostat z dotykowym wyświetlaczem. Zdaje się że Vide Room Net ?

Vide Net to moduł internetowy, dzięki któremu widzisz przez stronę internetową swój piec.
https://www.estyma.pl/produkty/modul-internetowy-vide-net/


Vide Room to regulator/czujnik pokojowy z dotykowym wyświetlaczem.
https://www.estyma.pl/produkty/regulator-pokojowy-videroom/

 

P.S. TA-DAM! Idę piwo otworzyć ;)
image.png.8992dcb07aa02c0e2389b1654b0eceef.png

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie taki: Vide Room .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi  na szybko sprawdzałem ,jednak zrzut na CWU nie nastąpi, jeśli jest poza programem. Natomiast obydwa układy jak w tym samym czasie pracują to zrzuca na CO i CWU . 

W momencie osiągnięcia temp. zadanej +5 st zaczyna wygaszać i  następuje zmiana wartości zadanej na CO na wartość taką jaką ustawisz w polu Tco zadana ręcznie . Na filmikach jakie wrzuciłem widać ten moment. Tam miałem wtedy zadaną 60 st,C teraz zszedłem do 35, i mi to wystarcza. Wraca do zadanej po około 10 min. nie sprawdzałem tego dokładnie.

Wymieniałem ze względu na brak pracy podajnika przy wartości 2,3 i niżej w trybie skokowym.

Igneo touch mnie nie interesuje, zasada u mnie jest taka jak firma się nie wywiązuje to nie ma sensu inwestować  w ich kolejne produkty. Jak poprawią FL w slimie to wtedy pomyślę.

Edytowane przez rotkeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szczablik napisał:

To będzie taki: Vide Room .

To nam on niczego nie ułatwi. Nie było promocji, że trochę dopłaciłeś i miałeś nie tylko Vide Room, ale i Vide Net?

 

4 minuty temu, rotkeh napisał:

Ozi  na szybko sprawdzałem ,jednak zrzut na CWU nie nastąpi, jeśli jest poza programem. Natomiast obydwa układy jak w tym samym czasie pracują to zrzuca na CO i CWU . 

W momencie osiągnięcia temp. zadanej +5 st zaczyna wygaszać i  następuje zmiana wartości zadanej na CO na wartość taką jaką ustawisz w polu Tco zadana ręcznie . Na filmikach jakie wrzuciłem widać ten moment. Tam miałem wtedy zadaną 60 st,C teraz zszedłem do 35, i mi to wystarcza. Wraca do zadanej po około 10 min. nie sprawdzałem tego dokładnie.

A można ten zrzut jakoś wyłączyć, albo przynajmniej regulować jego czas? Bo jak ma mi zrzucać ciepło tak długo, aż temperatura kotła spadnie poniżej histerezy i w efekcie od nowa odpalić kocioł, to gdzie sens, gdzie logika? No chyba, że on działa tylko w trybie kotła automatycznym i przy wyłączonej stałej pompie?

 

8 minut temu, rotkeh napisał:

Wymieniałem ze względu na brak pracy podajnika przy wartości 2,3 i niżej w trybie skokowym.

Czyli jednak to był błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.