Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

 

8 godzin temu, Dracogo napisał:

Ale widzę, że towarzystwo wzajemnej adoracji działa sprawnie, więc chyba większość też potwierdza te brednie, które tu głosiłeś. Tylko należy współczuć takich przekonań.

Tyś się miał "towarzystwo wzajemnej adoracji" na trzecie nazywać. Poza jednym wyjątkiem, reszty nicków kłócących się z Tobą i minusujących Cię, nie kojarzę

 

8 godzin temu, Dracogo napisał:

Więc niech się nie wypowiada w tematach, o których pojęcia nie ma, a nie będzie się ośmieszał. Bo dobrze wiedział, że ja mam Toucha, a pisał uwagi odnośnie ustawień mojego regulatora.

Już dwa razy prosiłem Cię o cytat z potwierdzeniem, ale się nie doczekałem. Tutaj też pewnie się nie doczekam...

 

8 godzin temu, Dracogo napisał:

Tego, nie mogę Ci obiecać, bo napisałeś już niejedną bzdurę.

Podsumujmy. Pierwszą "bzdurą", do której się dowaliłeś było to, że stwierdziłem, że w obiegu, w którym wszystkie grzejniki maja termostaty, obecność czujnika pokojowego mogłaby tylko przeszkadzać. Drugą "bzdurą", do której się dowaliłeś było to, że napisałem, że w domu da się utrzymać stabilną temperaturę z odchyleniami +/- 0,1 stopnia. Późniejsze Twoje ślepaki, że przecież w nocy mam chłodniej i w innych pomieszczeniach mam inną temperaturę miały być jakoby potwierdzeniem tego, że to "bzdura". Zostawmy tak, jak jest. Forumowicze sami ocenią, czy to bzdury.

 

A'propos zdjęcia kotła, jakie wkleiłeś i jakie dałeś sobie na zdjęcie profilowe. Czy dwupaleniskowe Draco Duo, jaki podobno masz, nie wygląda czasem inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 13:08, Ozi80 napisał:

Wolimy, aby cały czas biło lekkie ciepło z grzejników, a na Vide Roomie była jedna i ta sama temperatura plus minus 0,1 stopnia. Dlatego też parę dni temu pisałem, że brak możliwości ustawienia zerowej histerezy na czujniku pokojowym, to błąd programisty. 

Widzę, że prosisz się o cytaty, gdzie wypisujesz bzdury, więc proszę bardzo. Masz tu dobry przykład swojej bezmyślności.

Jeśli to jest według Ciebie błąd programisty, to jak sobie wyobrażasz pracę kotła w trybie automatycznym, gdzie palnik wygaszany jest po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu, a ponownie zostaje uruchomiony wtedy, gdy temperatura spadnie o ustaloną histerezę.

Jak to miałoby funkcjonować, jeśli histereza temperatury pokojowej byłaby zerowa?

Wyjaśnij, skoro jesteś mądrzejszy od programistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ja piszę o stałej pompie!!!

Sam se odpowiedz na pytanie, jak przy niej by wyglądała zerowa histereza temperatury pokojowej...

Classic own goal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusję na temat. Prywatne dyskusje proszę prowadzić korzystając z prywatnych wiadomości. Posty nie na temat będą usuwane, a posty obrażające dyskutantów karane ostrzeżeniami.

Wypowiedzi proszę popierać rzeczowymi argumentami. Opinie na temat np. "bezmyślności" innych Forumowiczów proszę zostawiać dla siebie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to wracając do tematu. W ferworze "dyskusji" nie zauważyłem, że Chojrakrock ma nowy soft do Slima. Co tam jest nowego poza temperaturą zewnętrzną na Vide Roomie? Czy na Vide Necie ta temperatura zewnętrzna też jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie....tak trzeba zrobić reset i od nowa. Nie piszmy już wcale na tematy z ostatnich kilku dni... No chyba, że ktoś faktycznie prosi o radę i tej rady udzielmy, a nie śmiejmy, że ma coś źle w domu. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

friends, what actuator motor do you use for your 4D valve? 

I have one with 120s (supplier recomandation). 

But I feel I need one with 240s because at pump start the hot water goes too fast in radiators and the temperature jumps above the set IC with even 6 degrees above the set temperature. The return gets cold, and the pump stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to wracając do tematu. W ferworze "dyskusji" nie zauważyłem, że Chojrakrock ma nowy soft do Slima. Co tam jest nowego poza temperaturą zewnętrzną na Vide Roomie? Czy na Vide Necie ta temperatura zewnętrzna też jest?
Nie posiadak vide neta, z ciekawostek powiem że ta temperatura wskoczyła po podłączeniu sterownika z poprawionym softem, vide rooma nie aktualizowalem teraz. Ze zmian dodatkowo alarm sygnalizowany jest kolorowym znaczkiem.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dracogo, can you put a photo or schematic with your 4D installation? How high is it placed above the boiler? Mine it's only 5 cm higher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może myślisz temperatura min pomp w ustawieniu serwisowym kotła z ustawieniami min temperatura c.o. pomp w ustawieniu ogrzewania. Są to dwie różne sprawy. W ustawieniu ogrzewania jeśli masz podłogowe ogrzewanie to powinno być min 25 stopni.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2018 o 18:50, Chojrakrock napisał:

Nie posiadak vide neta, z ciekawostek powiem że ta temperatura wskoczyła po podłączeniu sterownika z poprawionym softem, vide rooma nie aktualizowalem teraz. Ze zmian dodatkowo alarm sygnalizowany jest kolorowym znaczkiem.

No ja kiedyś aktualizowałem Vide Rooma, bo się pojawiła temperatura zewnętrzna. Okazało się, że ta nowinka działa tylko dla Igneo Touch. Jak widać, dzięki nowej aktualizacja Igneo Slim także i dla niego działa temperatura zewnętrzna na Vide Roomie. Fajnie, że to zrobili, ale mimo wszystko brać urlop, wykręcać sterownik i jechać z nim do Pruchnej tylko po to, żeby na Vide Roomie pojawiła się temperatura zewnętrzna, to trochę za mało. Jeśli byłoby więcej nowinek to może tak. Grzechotnik nie wiesz czasem, co pojawiło się w nowej wersji softu Igneo Slim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej nie zauważyłem że zmian. W vide roomie brakuje mi jeszcze mocy modulacji w kotle i wtedy byłby komplet.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vide Roomie to przede wszystkim brakuje możliwości ustawiania programu czasowego CWU. Tak, jak to można robić z CO. No chyba, że w nowym sofcie już też można?

Co do mocy, to przy skokowej jest napis "moc 1" albo "moc 2". Czyli albo 30%, albo 100%. Przy Fuzzy Logic faktycznie mogłaby być liczba, a nie sam napis "modulacja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program czasowy cwu faktycznie by się przydał, skokowa musze sprawdzić czy jest u mnie bo nie patrzałem.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2018 o 21:50, Grzechotnik napisał:

Może myślisz temperatura min pomp w ustawieniu serwisowym kotła z ustawieniami min temperatura c.o. pomp w ustawieniu ogrzewania. Są to dwie różne sprawy. W ustawieniu ogrzewania jeśli masz podłogowe ogrzewanie to powinno być min 25 stopni.emoji3.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

A to ustawienie min temp pomp w ustawieniu serwisowym kotła do czego służy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach kotła dotyczy minimalnej temperatury KOTŁA (tej rzeczywistej), przy której startują pompy CO i CWU. A w ustawieniach ogrzewania dotyczy minimalnej wyliczonej przez sterownik temperatury CO, przy której startuje pompa CO.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temp. czego te 30 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie zakładałem nowego tematu bo może tutaj dostanę odpowiedź na moje pytania.Temat wrzuciłem też w innym miejscu ale pomyślałem że nie zaszkodzi i tutaj jeżeli można.Zaczynam właśnie używać  kocioł Tekla Tytan Bio 20 KW,czyli troszkę inny niż tutaj omawiane ale sterownik i producent ten sam.Z racji tego że mamy lato tej jesieni nie mogę go porządnie przetestować.Jednakże są teraz chłodniejsze dni,wcześniej też były i postanowiłem go przetestować.Wątpliwości na dzień dobry mam mnóstwo.Napiszę najpierw w jakim domu mieszkam:

1.Dom z 1995 roku piętrowy,z zewnątrz nie ocieplony,w ściany wrzucony tylko jakiś styropian.Nie budowałem go ,taki kupiliśmy.Podpiwniczony o tragicznej izolacji fundamentów.Okna wymienione 6 lat temu.Powierzchnia do ogrzania to jakieś 130 m kwadratowych.W tej chwili temperatura na dworze 10 stopni.Spala około 24 kg na dobę,czyli 1 kg pelletu na godzinę.Temperatura na c.o ustawiona tylko na 37 stopni.Pellet kupiony bez certyfikatu,750 zł za tonę.Kocioł zasila mi ciepłą wodę użytkową i centralne ogrzewanie jeden obieg.

Moje pytania jeżeli chodzi o piec:

1.Czy to normalne żeby rura odprowadzająca spaliny do komina była aż tak gorąca?Jest oczywiście gorąca w trakcie rozpalania,później stygnie.Na stronie producenta jest napisane że:"Wymiennik kotła skonstruowano tak, że obieg spalin został maksymalnie  wydłużony (4-ciągi) co znacznie zwiększa  jego efektywność,  ograniczając jednocześnie straty ciepła do komina."Dla mnie to zwykły marketing bo uważam że podczas pracy palnika mnóstwo ciepła ucieka w komin.Czy pomógłby tutaj regulator ciągu na komin a jeżeli tak to jaki?

2.Uważam że ilość  spalanego opału jest jak na taką temperaturę ustawioną na c.o. bardzo wysokie.Nie wyobrażam sobie ilości spalania pelletu przy temperaturze -10 stopni.Jakie Wy macie spalanie,jakie ustawienia?

3.Nie mogę korzystać z programu czasowego.Po przełączeniu się pieca na temperaturę ekonomiczną o godz, 22, pompka się wyłącza,chociaż palnik akurat w tym momencie cały czas działał i rozgrzewał wodę w kotle.Temperatura na piecu dochodziła do 60 stopni a w kaloryferach stygła.Załączenie pompy na c.o.mam ustawione na 35 stopni więc nie rozumiem dlaczego pompka po przejściu na temperaturę ekonomiczną w programie czasowym wyłącza się jeżeli na piecu jest grubo ponad 35 stopni.Oczywiście w ciągu dnia jest ok,to znaczy mam ustawioną temperaturę na c.o. ręcznie na 40 stopni i tak trzyma,to znaczy też nie do końca bo kaloryfery rozgrzewają się  do 46 st i stygną do 36-37 stopni ale akurat to uważam jest ok.Po włączeni  programu stałego pompka się załącza i działa bez problemów.Czy powodem tego że nie działa mi program czasowy tak jak powinien jest  to że nie mam zamontowanego sterownika,czujnika temperatury pokojowej( w sterowniku ustawione jest na "nie"?A jeżeli tak to dlaczego w ogóle w ustawieniach aktywny jest wtedy program czasowy?A  z drugiej strony przecież można byłoby korzystać z programu czasowego według temperatur ustawionych ręcznie na c.o.Na przykład w dzień temperatura w kaloryferach ustawiona na 50 (temperatura komfortowa) a na noc 40 stopni (temperatura ekonomiczna).Zauważyłem też zależność w programie czasowym funkcji "współczynnik korekcji". Chociaż w instrukcji funkcja ta wyraźnie jest opisana wraz z temperaturami na czujniku pokojowym to w jakimś stopniu działa tez jeżeli nie ma zamontowanego czujnika pokojowego.Otóż jeżeli mam ten współczynnik ustawiony na przykład na 3,temp. na c.o. ustawioną na 40 to o 22,po przełączeni się pieca na temp. ekonomiczną,temperatura z 40 stopni ustawionych ręcznie na c.o. spada właśnie o te 3 stopnie do 37.I wszystko byłoby ok gdyby pompka się nie wyłączała.

4.Temperaturę zadaną na kotle mam w tej chwili 50 stopni.Więc do czego jest w ogóle potrzebna "temperatura zadana na kotle" jeżeli piec i tak rozgrzewa wodę do 67 stopni?

Pytań mam jeszcze wiele ale nie chcę już tutaj Was zanudzać.Może na razie to wystarczy.Ustawienia mam zrobione przez człowieka który sprowadził mi ten piec i zamontował,więc nie chcę za bardzo grzebać w ustawieniach.Firmę ma już dosyć długo.Sam ustawiłem tylko temp. powyżej której załącza się pompka,temperaturę zadaną na kotle,na c.o.Próbuję oczywiście,kombinuję sam ale nie chcę za bardzo bo mogę przekombinować.Instrukcja oczywiście jest ale wyjaśnienie w niej konkretnych funkcji to jakaś kpina.Byłbym wdzięczny za wszystkie odpowiedzi,wyjaśnienia i sugestie.Pozdrawiam.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kriss12 napisał:

Jaki sterownik igno slim czy igneo touch ....czujnik pokojowy jest ?? czujnik temperatury na zewnątrz .....czym to sterujesz??

Sterownik Igneo Slim,czujnika pokojowego nie ma (chyba pisałem wyżej) zewnętrznego też nie ma.Dlatego pytam czy bez czujnika pokojowego można korzystać z programu czasowego bo wydaje mi się że nie. Temp. zadana na kotle to 50 st.,start pomp powyżej 35 st.,temp zadana na grzejniki 40 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Jaka średnica komina? Jaka temperatura spalin (masz termometr spalin)?

Ad.2. Faktycznie chyba za duże masz te spalanie. Ale porównywać ani spalania, ani ustawień z innymi nie masz co. Każdy ma inną instalcaję i inny dom.

Ad.3. Na pewno przy ustawionych 40 stopniach ręcznie na CO, przy współczynniku korekcji na 3 stopnie i przy starcie pomp w CO przy 35 stopnia, wyłącza ci się pompa? Jest tak, jak piszesz: 40 - 3 = 37, więc więcej niż 35, więc pompa nadal po godzinie 22:00 powinna pracować. No chyba, że coś jeszcze odejmuje ci od wyliczonej CO, np. ochrona powrotu? Najlepiej zaobserwuj na sterowniku na ekranie "stan CO" jak o 22:00 zmienia się zadana na CO: z ile na ile. Po co zgadywać.
Aha i poczytaj, co wyżej Grzechotnik i ja pisaliśmy o nastawie "min temp pomp". Są dwie, a ty jesteś kolejną osobą, która je myli (nie przejmuj się, ja też początkowo je myliłem):

Cytat

Załączenie pompy na c.o.mam ustawione na 35 stopni więc nie rozumiem dlaczego pompka po przejściu na temperaturę ekonomiczną w programie czasowym wyłącza się jeżeli na piecu jest grubo ponad 35 stopni.

Ad.4. A masz tryb kotła manualny, czy automatyczny?

 

P.S. Jak już czytasz różne tematy, to zachęcam jeszcze do przeczytania tego:
https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23402-sterownik-estyma-igneo-slim-opinie-problemy-lista-życzeń-i-co-jest-dobre/
Tam z pewnością znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich pytań.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ozi80 napisał:

Ad.1. Jaka średnica komina? Jaka temperatura spalin (masz termometr spalin)?

Ad.2. Faktycznie chyba za duże masz te spalanie. Ale porównywać ani spalania, ani ustawień z innymi nie masz co. Każdy ma inną instalcaję i inny dom.

Ad.3. Na pewno przy ustawionych 40 stopniach ręcznie na CO, przy współczynniku korekcji na 3 stopnie i przy starcie pomp w CO przy 35 stopnia, wyłącza ci się pompa? Jest tak, jak piszesz: 40 - 3 = 37, więc więcej niż 35, więc pompa nadal po godzinie 22:00 powinna pracować. No chyba, że coś jeszcze odejmuje ci od wyliczonej CO, np. ochrona powrotu? Najlepiej zaobserwuj na sterowniku na ekranie "stan CO" jak o 22:00 zmienia się zadana na CO: z ile na ile. Po co zgadywać.
Aha i poczytaj, co wyżej Grzechotnik i ja pisaliśmy o nastawie "min temp pomp". Są dwie, a ty jesteś kolejną osobą, która je myli (nie przejmuj się, ja też początkowo je myliłem):

Ad.4. A masz tryb kotła manualny, czy automatyczny?

 

P.S. Jak już czytasz różne tematy, to zachęcam jeszcze do przeczytania tego:
https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23402-sterownik-estyma-igneo-slim-opinie-problemy-lista-życzeń-i-co-jest-dobre/
Tam z pewnością znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich pytań.

Dzięki za odpowiedź.

1.Nie mam pojęcia jaka jest średnica komina...szczerze mówiąc nie wiem jak to teraz sprawdzić.Dom kupiłem.Wcześniej był stary kopciuch miałowy i pod ten piec chyba budowali komin.Nie mam termometra spalin ale podczas modulacji do rury nie można się dotknąć.

2.Mnie też się wydaje ze za duże...

3.Ustawienia jakie mam: 

USTAWIENIA CO:

MIN Tco pomp 30 st.-Minimalna temp. CO przy której pracuje pompa

Tco zadana ręcznie 40 st

USTAWIENIA KOCIOŁ:

Temp. MIN pomp-Temperatura powyżej której regulator może (dlaczego "może" a nie załącza?)załączyć pompy

4.Automatyczny ale włączałem  też manualny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.