Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę napisać, czego bym nie zrobił. Histerezy 0,1 to ja osobiście bym nie ustawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt. Ale Ty, możesz się tego dowiedzieć, na drodze praktycznego testu. Ustaw nieco wyższą histerezę np. 0,3 i sprawdź jaki efekt przyniesie. Zawsze możesz zmienić. Tylko nie za szybko i nie chaotycznie, bo musisz to też zgrywać z temperaturą zasilania. No i chyba nie muszę dodawać, ale dodam, że przepływy w pętlach podłogowych, powinny być tak wyregulowane, żeby cała powierzchnia, nagrzewała się w miarę równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,  Tekla Bio Compact 12. Zauważyłem pewien błąd w działaniu sterownika.  Jestem teraz na etapie testowania pracy skokowej, jednak jeśli z podawanie zejdę poniżej wartości 2,3 to w trakcie pracy na mocy 1 podajnik palnika wogole się nie uruchamia. Natomiast podajnik zasobnika cyklicznie dozuje pellet w efekcie po kilku minutach palnik się wygasza.Przy wartościach wyższego podawania 2,4 i więcej nie ma problemu. Czy ktoś z was zaobserwował u siebie takie zachowanie sterownika.  Sterownik ingeo slim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprawdzić jaki jest płomień podczas spalania pelletu. Czy można normalnie otworzyć drzwiczki. Jak to zrobić bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie otworzyć

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyone else who has the Videnet getting the message “error” from time to time?

Sometimes also “offline” but that is normal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It's normal. I also have such a error sometimes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "offline" robi się coraz bardziej denerwujące. Dwa lata wstecz tego nie było. Rok temu czasem. Teraz już często. Podejrzewam że to efekt oszczędzania miejsca na serwerze przez Estymę. Mam w Vide Net kilka osób obserwowanych i każdy ma tak samo, więc to nie wina mojego Internetu. Z zadziwiającą regularnością offline mija po jakiś dwóch minutach. Tylko że bardzo często z powodu offline do sterownika nie dociera żądanie zmiany jakiejś nastawy z poziomu portalu igneo.pl, bo nigdy nie wiadomo kiedy te offline nastąpi... Przydałoby się Estymie zainwestować w serwer, żeby nie skończyło się to tak, jak z Recalartem, którego użytkownicy z tego forum planują podać do sądu, bo przestał działać serwer zbierający dane z modułu internetowego. Albo raczej nie jego tylko SASa, który swoje kotły sprzedawał z tymi sterownikami...

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chojrakrock napisał:

Możesz spokojnie otworzyć

 

Wpuszczając przy tym dodatkową dawkę powietrza, która kompletnie zmienia warunki panujące w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu podejrzenia płomienia na 10s myślę że nic się nie stanie. Czytaj ze zrozumieniem.

Wpuszczając przy tym dodatkową dawkę powietrza, która kompletnie zmienia warunki panujące w komorze spalania.


Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że diametralnie zmienią się warunki spalania, co będzie miało wpływ także na płomień, to oczywiście nic tragicznego się nie stanie. Nigdzie przecież nie napisałem, że takie manewry skutkują pożarem. Ale takie obserwacje, dają nieco fałszywy obraz tego, co dzieje się podczas normalnej pracy kotła, który ma być szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań odnośnie Igneo Touch (nie wiem czy w Slimie też to wszystko jest).

1. Co oznacza próg foto? Teraz mam ustawiony na 30. Co daje regulacja tego parametru.

2. W opcjach palnika mam coś takiego jak wentylator wspomagający gdzie też można ustawić krzywą nadmuchu. Czy w takim razie mam dwa wentylatory nadmuchu w palniku?

3. Czy czas mieszacza 4D w ustawieniach kocioł i ustawieniach ogrzewanie powinien być taki sam (obecnie mam odpowiednio 180s i 140s).

4. W ustawieniach ogrzewanie jest taka funkcja jak „Obniżenie Tco dla ochrony powrot”. Czy powinno to być włączone czy wyłączone (teraz mam wyłączone).

W instrukcji jest napisane ze moc nominalna kotła wynosi 7,5kW-25kW. Czy jak kocioł pracuje poniżej 7,5kW to dzieje się coś złego. Pytam bo zmieniłem zakres pracy mocy kotła na 35% do 100% i jak teraz kocioł dojdzie do zadanych 65C to moc zmniejsza się do np. 40% i wyświetla mi ze piec pracuje na 6kW.

Czujnik pokojowy (bezprzewodowy) - chyba mam z nim problem, a właściwie z jego "bezwładnością". Obok czujnika położyłem dwa termometry elektroniczne, żeby upewnić się na 100%, jak jest temperatura. Obydwa termometry elektroniczne pokazują 21,5C, natomiast wskazania na kotle z czujnika pokojowego pokazują 20,5C. Oczywiście można to znowu skalibrować o ten 1C, ale ja tak codziennie kalibruje i non stop to wskazanie na czujniku pokojowym rozjeżdża się ze wskazaniami z termometrów elektronicznych (wahania od 0,5C do 1C).

Edytowane przez robi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Np. szybsze wyłączenie zapalarki, daje obniżenie tego parametru, ale też nie można z tym przesadzać, tylko ustawić na podstawie obserwacji podczas rozpalania.
2. A masz 2? Jak nie, to nie ma zastosowania u Ciebie ten parametr.

3.Czas mieszacza, wpisuje się na podstawie parametrów siłownika. Jeśli zawór 4D reguluje zasilaniem obwodu CO, to pracuje w oparciu o czujnik CO i powrotu, oraz parametry wpisane w ogrzewaniu.

4. To akurat, zależy od tego, jak sprawnie działa Twoja instalacja, oparta na mieszaczu 4D i jakie utrzymujesz temperatury kotła i powrotu. Jeśli układ jest niewydolny, zaznaczenie tej opcji, może prowadzić do obniżania temperatury zasilania instalacji CO, w celu zapewnienia temperatury powrotu.

P S.

Jest tam jeszcze kilka innych ciekawych opcji, które można wykorzystać, oprogramowując je odpowiednio.

A jeśli chodzi o czujnik bezprzewodowy, to reaguje on z poślizgiem, gdyż częstotliwość pomiaru temp. jest niska. Lepiej działa przewodowy regulator.

 

 

Edytowane przez Dracogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robi007 napisał:

W instrukcji jest napisane ze moc nominalna kotła wynosi 7,5kW-25kW. Czy jak kocioł pracuje poniżej 7,5kW to dzieje się coś złego. Pytam bo zmieniłem zakres pracy mocy kotła na 35% do 100% i jak teraz kocioł dojdzie do zadanych 65C to moc zmniejsza się do np. 40% i wyświetla mi ze piec pracuje na 6kW. 

Moc nominalna wynosi 25kW, a moc minimalna 7,5kW i są to parametry dotyczące oprogramowania palnika, a nie kotła. Kocioł zaś pracuje na takiej mocy, jaką generuje palnik. Praca na niskiej mocy, nie szkodzi dla kotła, ale już palnik może mieć problem z prawidłowym procesem spalania na niskich zakresach mocy. Wszystko powinno być sensownie oprogramowane. Szczególnie, jeśli chodzi o dobranie mocy wentylatora dla poszczególnych zakresów mocy palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I made some masurements and been able to plot an exact chart for the actual power of the burner in percentage. And corelated with the videnet temperature.

My problem is the same as everybody’s. The burner cannot modulate well and estinguishes before reaching the room temperature set.

Igneo touch+big mdoul

4d valve

Stove: auto mode, 60 degrees 

Any ideas? Please respond to me in Polish, I will understand.

 

 

6150DF86-4D6C-405E-BBD7-E3E64C97473E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura pracy kotła 60 w przypadku instalacji z zaworem 4D to nie jest dobry pomysł.

Widać, że system jest niewydolny, skoro temperatura kotła tak gwałtownie spada w momencie startu pompy CO.

Zapotrzebowanie instalacji, też nie jest aż tak duże, skoro temperatura kotła jest tak szybko osiągana, a praca na niskiej mocy, powoduje przekroczenie temperatury kotła i potem temperatury wyłączenia, która w IgneoTouch jest regulowana, więc można ją ustawić wyżej.

Temperatura pokojowa 23,3 do niskich nie należy, więc potrzeba czasu, żeby ją osiągnąć.

Żeby wszystko działało optymalnie, musi zostać optymalnie też oprogramowane. Innej drogi nie ma.

Mały wycinek pracy. Żadnych informacji na temat zastosowanych nastaw i konkretnych parametrów pracy kotła, palnika i ogrzewania. To jest za mało, żeby wypisać gotową receptę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks.

I managed to improve it by lowering the CH Corection factor. I reduced it from 7C to 2C so that are less variations on the demand of instalation.

I also reduced the burner feeding / administration from 3.0s to 2.8s and obiously reduced the ventilator curves accordingly.

 

my settings:

burner:

power 30%-100%

Maximum feeding 2.8 

ventilator 30-45

TEst measured pellet: 20kg/hr

boiler:

auto 60 C

Start histerezis 0 C

stop histerezis 5 C

pump min temperature 53

pump overrun 12min

 

CH:

histerezis 0.2

weather work

45 C, 41 C, 36 C

increase source temperature 23 C

max temp 45 C

correction factor 2 C

CH lowering 7 C

pump constant

return protection no

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ma działać?
Nie przekonują mnie te ustawienia. Nie znam Twojej instalacji ale myślę, że można lepiej zoptymalizować działanie kotła który ją zasila, żeby i ona sama zaczęła sprawniej funkcjonować.

P. S.

A poza tym, to w regulatorze jest dużo więcej opcji, które pozwalają na lepsze zarządzanie pracą palnika.

 

Edytowane przez Dracogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maybe can you give some ideas on where to start?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły są proste.  Na początek cztery.

1 - Zwiększenie temperatury kotła.

2 - Zwiększenie temperatur zasilania ogrzewania, czyli zmiana schematu  krzywej grzewczej.

3 - Zwiększenie histerezy załączenia kotła.

4 - Zwiększenie histerezy wyłączenia kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agree. That is what I did this morning. Already works better but not enough.

Boiler manual 64 C

Both histerezis are now at 5 but I will increase them to see what happens.

CH: increased heating curves by 3 degrees on average

Burner: I increased incandescing power from 35% to 50% to give more initial power

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego temperatura kotła zadana ręcznie?
Ma być zwiększona w trybie automatycznym.

64 stopnie wiele nie zmieniają. Trzeba optymalizować parametry kotła i ogrzewania kompleksowo, a nie zmieniać z trybu automatycznego na ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni jestem posiadaczem kotła Tekla Draco D bio 22kw

Dom nowy jeszcze nie zamieszkały 200m2 po podłogach w tym garaż ogrzewany i kotłownia. Parter podłogowa ,poddasze grzejniki i podlogowka. Dom dość dobrze zaizolowany ściany styropian 20, skosy poddasze piana Pur20cm(skosy żelbet ) posadzka 10cm płyty Pur lambda 0.022

Instalacja zrobiona w ten sposób że jeden obwód grzewczy dwa rozdzielacze jakieś zawory termostatyczne na powrotach pętli podlogowek. Przy każdym grzejniku zawór. 

Jak ten pięć skonfigurować bo spalanie jest masakryczne 50 kg na dzień przy zakręconych grzejnikach na poddaszu. 

Piec dochodzi do temperatur zadanej 60 stopni + jakieś 10 stopni przy wygaszaniu po czym bardzo szybko oddaje ciepło na instalacje, przy   50 czyszczenie rozpalanie i znowu godzinę moduluje i tak w kółko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory 4 drogowe lub 3 drogowe z siłownikami posiadasz?
Czujnik powrotu masz?jaką masz temperaturę powrotu?
Ile w domu aktualnie masz stopni ?
Ogólnie pierwszy sezon... zawsze musi swoje spalić...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.