Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, robi007 napisał:

I just turned on "Tco lowering for return protection" because I had turned off. Mixer 4D is on:

 

FFCA417D-55F2-4998-9FA2-D8CFFDD25F49.jpeg

I changed the settings that Paollo pointed to, but the boiler still calculates the temperature at 60C.

It calculates 60 because of the return protection wich lowers the temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robi007 napisał:

Włączyłem właśnie „Obniżenie Tco dla ochrony powrotu” bo miałem wyłączone. Mieszacz 4D tak jest włączony:

 

FFCA417D-55F2-4998-9FA2-D8CFFDD25F49.jpeg

Zmienilem nastawy które wskazał Paollo, ale nadal kocioł wylicza temperaturę na 60C.

A co to za artysta instalował ten mieszacz w takim miejscu, zamiast umieścić go wyżej?

Może tak byś kolego spisał wszystkie ustawienia kotła i ogrzewania, żeby było wiadomo o czym wogóle jest gadka.

Widzisz chyba, z wcześniejszych wpisów kolegi Paollo, że on sam nie radzi sobie ze swoją instalacją, która też kulawo działa. Tobie zalecił zwiększenie temp. zasilania (i słusznie) choć jeszcze niedawno, dokładnie tyle samo utrzymywał na kotle.

Chciałoby się zawołać - "lekarzu, ulecz się sam!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie działa wam vide net? Bo strona estymy jest w przebudowie i

nie wiem czy to jest z tym związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berserker888 napisał:

Chciałem tylko prostej instalacji żebym nie musiał kupować łóżka do kotłowni.  Regulator to sterownik? Jeśli tak to ten nowszy dotykowy. Teraz pytanie dać szansę tej instalacji czy przerabiać zanim tam zamieszkam?

O co chodzi z tym powrotem? Rozumiem że im cieplejszy to lepiej ?

No i właśnie tu jest problem, gdyż prosta instalacja, nie gwarantuje sprawnego działania i dobrej współpracy z kotłem.

Mając właśnie dość zaawansowany regulator, ten nowy dotykowy IgneoTouch, mogłeś wykorzystać jego możliwości i postawić na automatykę, a nie na prostotę. Bo tylko automatyka, gwarantuje bezobsługowość i precyzję działania. Oczywiście, po odpowiedniej konfiguracji.

Jaką Ty chcesz dawać szansę kulawej instalacji? Myślisz, że jest inteligentna i samoucząca? Ona się sama nie naprawi.

Z powrotem do kotła chodzi o to, żeby był chroniony przed wpływem niskiej temperatury wody wracającej z obiegu grzewczego. A zastosowanie zaworu 4D w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym, to jest totalne nieporozumienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kyciu napisał:

Panowie działa wam vide net? Bo strona estymy jest w przebudowie i

nie wiem czy to jest z tym związane

A co wspólnego ma przebudowa strony Estymy z serwisem igneo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie. Po prostu pytam czy Wam działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis igneo.pl działa, jeśli o to pytasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dracogo can you share your settings please?

1. Do you work with stove in Auto mode even in winter?

2. Do you work with permanent pump on CH?

3. What is your pump start temperature? 

4. For exemple I would increase my pump start temperature. I can not go higher than 60-hysteresis or 60-5 = 55

Edytowane przez Paollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podać, ale każda instalacja jest inna, dlatego wymaga wypracowania własnych ustawień, które zadziałają najlepiej.

1- Praca automatyczna, zawsze.

2- Nie stosuję stałej pompy.

3- Temperatura startu pomp 57 C

4- Musisz zwiększyć temperaturę pracy kotła w trybie AUTO, to uzyskasz lepsze efekty.

A tu masz próbkę pracy mojego kotła, który działa automatycznie i powtarzalnie. Wykonuje zadaną pracę i wygasza palnik, a potem jeszcze odzyskuje część temperatury kotła, dzięki wydłużeniu pracy pompy do 30 minut.

 

 

A1- grzanie CO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych rozwiązania mojego problemu, który opisywałem wcześniej z pracą Automatyczną i niskim interwałem podawania, okazało się że miałem rację. Estyma przysłała tekli najnowszy soft z błędami i ja jako pierwszy w Polsce go otrzymałem :)

Dziś wysyłają mi cały nowy igneo slim z poprawionym softem, abym nie musiał przerywać pracy kotła, a mój sami odbiorą kurierem. Powiem że jestem pod wrażeniem. Dziś mają mi go wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chojrakrock napisał:

Dla ciekawych rozwiązania mojego problemu, który opisywałem wcześniej z pracą Automatyczną i niskim interwałem podawania, okazało się że miałem rację. Estyma przysłała tekli najnowszy soft z błędami i ja jako pierwszy w Polsce go otrzymałem :)

Dziś wysyłają mi cały nowy igneo slim z poprawionym softem, abym nie musiał przerywać pracy kotła, a mój sami odbiorą kurierem. Powiem że jestem pod wrażeniem. Dziś mają mi go wysłać.

Jak to sprawdzić czy ma się ten wadliwy soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dracogo napisał:

Mogę podać, ale każda instalacja jest inna, dlatego wymaga wypracowania własnych ustawień, które zadziałają najlepiej.

1- Praca automatyczna, zawsze.

2- Nie stosuję stałej pompy.

3- Temperatura startu pomp 57 C

4- Musisz zwiększyć temperaturę pracy kotła w trybie AUTO, to uzyskasz lepsze efekty.

A tu masz próbkę pracy mojego kotła, który działa automatycznie i powtarzalnie. Wykonuje zadaną pracę i wygasza palnik, a potem jeszcze odzyskuje część temperatury kotła, dzięki wydłużeniu pracy pompy do 30 minut.

 

 

A1- grzanie CO.jpg

No ale dobrze to rozumuję że grzejesz tylko ciepła wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, berserker888 napisał:

Jak to sprawdzić czy ma się ten wadliwy soft?

u mnie objawiał się krótszym interwałem podawania (8s zamiast 20s) i nie wygaszaniem kotła w trybie auto.

Poniżej wersje (stara i nowa zła)

sys. grzewczy: 1.25 > 1.29

wersja paleniska: 1.29 > 1.31

kustomizacja: 2.67 > 2.70

rdzeń: 1.19 > 1.19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dracogo napisał:

I can give, but each installation is different, that's why you need to develop your own settings that work best.

1- Automatic work, always.

2- I do not use a fixed pump.

3- Starting temperature for 57 C pumps

4- You have to increase the temperature of the boiler in AUTO mode, you will get better results.

And here you have a sample of the work of my boiler, which works automatically and repetitively. It performs the required work and extinguishes the burner, and then still recovers a part of the boiler's temperature, thanks to the pump's extended work time of up to 30 minutes.

 

 

A1- heating CO.jpg

It looks nice. The first time I'm seeing a 4d tekla that can modulate well from start to finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berserker888 napisał:

No ale dobrze to rozumuję że grzejesz tylko ciepła wodę?

Kocioł zawsze grzeje wodę. Czasem ciepłą, a czasem zimną. Na tym wykresie, widać wyrażnie od jakiej temperatury zaczyna grzać i do ilu dochodzi. Widać także na jakie potrzeby kocioł pracuje. Zasila instalację CO, czyli utrzymuje temperaturę zadaną  w pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Paollo napisał:

It looks nice. The first time I'm seeing a 4d tekla that can modulate well from start to finish. 

Dzięki Paollo. Więc wniosek z tego taki, że Polak potrafi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dracogo podpowiedz co konkretnie próbować ustawić w trybie automatycznym żeby kocioł pracował na wyższej temperaturze np. około 70C. U mnie tylko przy starcie kocioł wylicza wysoką temperatuę wynikową 69-72C, potem już gdy pomieszczenia nagrzeją się, to temperatura kotła (wynikowa) maleje do 60-64C.

Może podwyższyć podawanie, żeby przy mocy 100% dawał maksimum kW (teraz ma 4.5 i moc wyświetla 15kW). Wtedy nie byłobychyba takich dużych wahań temperatury kotła. Z tym że pewnie wtedy będzie żarł pellet jak szalony.

Edytowane przez robi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dzisiaj taki wykres przy 4D (w załączniku).

Tryb kotła: stały. Temperatura zadana: 70. Krzywa grzewcza: 33-36-40. Stała pompa: tak. Tryb pracy palnika: skokowy (niestety nie dostępny w Igneo Touch, gdzie jest tylko Fuzzy Logic).

W domu temperatura stabilna, kaloryfery letnie, bez skoków temperatur. W nocy nie grzeję, dopiero rano od 5:00. Tak, że jak wstajemy o 6:00 to już jest fajnie. O 6:00 zaczyna dogrzewać wodę w bojlerze, jeśli dzień wcześniej wypuściliśmy za dużo ciepłej.

Powyższe ustawienia nie sprawdzają się, jak na dworze jeszcze jest w miarę ciepło, dlatego być może jutro wrócę do trybu automatycznego, bo głoszą ocieplenie.

2018-10-29.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Ozi80 wrote:

And today I have such a graph at 4D (in the attachment).

Boiler mode: permanent. Preset temperature: 70. Heating curve: 33-36-40. Fixed pump: yes. Burner operation mode: stepped (unfortunately not available in Igneo Touch, where only Fuzzy Logic is available).

At home, stable temperature, summer radiators, no temperature jumps. At night I do not smoke, only in the morning from 5:00. So that when we get up at 6:00 it's cool. At 6:00 am, the water in the boiler begins to warm up.

The above settings do not work, as it is still warm, maybe they're still in the room.

2018-10-29.PNG

Your stepped settings look like a modulation. Very well indeed, and I know how you have a very low consumption of pellets(compared to the house you are heating). But I have Touch.

Edytowane przez Paollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi twoje ustawienia mam już dawno zapisane i napewno będę próbował grzać trybem ciągłym, tylko czekam na chłodniejsze dni.

Szukam narazie optymalnych ustawień pod tryb automatyczny. Zastanawiam się jak utrzymać wysoką temperaturę kotła przy tym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robi007 napisał:

Dracogo tell me what exactly to try to set in automatic mode that the boiler would work at a higher temperature, e.g. around 70C. For me only at the start, the boiler calculates a high resultant temperature of 69-72C, then when the rooms are heated, the boiler temperature (resultant) decreases to 60-64C.

It can increase the feed, so that at 100% it gives a maximum of kW (now it has 4.5 and the power displays 15kW). At that time, there were no such large fluctuations in the temperature of the boiler. With that probably then he will eat pellets like crazy.

Increase the source in the CH settings (standard is 10 I think and maximum is 30).

It decreases because of 2 reasons:

Correction factor is set to high. Lower it.

Return protection setting is on - and that lowers the CH temperature gradually until the return temperature that is set in your settings is achieved. After that is increasing again.

My opinion, not necessary the best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, robi007 napisał:

Szukam narazie optymalnych ustawień pod tryb automatyczny. Zastanawiam się jak utrzymać wysoką temperaturę kotła przy tym trybie.

Tryb CO: nie pogodowy, tylko ręczny. Temperatura zadana na CO: 70 stopni. Histereza kotła: zero. Start pomp: co najmniej 50.

Tylko, że jak nagrzeje dom i bojler, to palnik się wyłączy, więc siłą rzeczy kocioł się wychłodzi. Aż do następnego grzania.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ozi80 napisał:

Tryb pracy palnika: skokowy (niestety nie dostępny w Igneo Touch, gdzie jest tylko Fuzzy Logic).

Dlaczego "niestety"?

Ja mam IgneoTouch i nie muszę zmieniać trybu pracy kotła, w przypadku zmiany temperatur zewnętrznych.

Ogrzewanie pracuje stale, niezależnie od pogody i pory dnia, więc stale jest też utrzymywana temperatura pomieszczeń, w zakresie ustawionej histerezy czujnika pokojowego.

Jedyne co zmienia pogoda, to ilości spalanego pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, robi007 napisał:

Zastanawiam się jak utrzymać wysoką temperaturę kotła przy tym trybie.

Ty się nie zastanawiaj, tylko spisz w końcu te swoje ustawienia i podaj do wglądu.Ile razy mam o tym pisać? Ciągle tylko narzekacie, a żaden nie umieścił kompletnego zapisu swoich nastaw, tylko jakieś wybrane strzępki informacji, które nic czasem nie mówią o konfiguracji. Czy to jest taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.