Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma inną instalację, inny dom. U mnie niestety dwa lata walczyłem z Fuzzy Logic i nigdy nie działało to tak, jakbym chciał. Z ograniczonymi możliwościami w Igneo Slim albo za szybko się wygaszało, albo nie umiał się dogrzać. Skokowa za to działa ok, więc trzeci rok się już nie zamierzam z tym kopać.

Dla mnie, a przede wszystkim dla mojej rodziny, utrzymywanie stałej temperatury w zakresie histerezy czujnika pokojowego nie wystarcza. Nagrzanie domu do zadanej temperatury pokojowej, a później dwie godziny czekania z zimnymi kaloryferami aż temperatura spadnie poniżej histerezy to słaby komfort. Wolimy, aby cały czas biło lekkie ciepło z grzejników, a na Vide Roomie była jedna i ta sama temperatura plus minus 0,1 stopnia. Dlatego też parę dni temu pisałem, że brak możliwości ustawienia zerowej histerezy na czujniku pokojowym, to błąd programisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ozi80 napisał:

Tryb CO: nie pogodowy, tylko ręczny.

 

To po co wcześniej podawałeś swoje ustawienia krzywej grzewczej, które nawet u Ciebie nie mają teraz znaczenia, a co dopiero dla innych użytkowników, którzy muszą wypracować własne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem dwa różne zestawy ustawień.

Tryb CO zmieniam na ręczny wtedy, gdy na zewnątrz robi się ciepło i przełączam kocioł w tryb automatyczny.

Gdy jest zimno, to mam tryb kotła stały i wtedy włączam tryb CO pogodowy z bardzo niską krzywą grzewczą.

Co oczywiście nie znaczy, że u innych też może się to sprawdzić. Każdy ma inną instalację i inny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ozi80 napisał:

Dla mnie, a przede wszystkim dla mojej rodziny, utrzymywanie stałej temperatury w zakresie histerezy czujnika pokojowego nie wystarcza. Nagrzanie domu do zadanej temperatury pokojowej, a później dwie godziny czekania z zimnymi kaloryferami aż temperatura spadnie poniżej histerezy to słaby komfort. Wolimy, aby cały czas biło lekkie ciepło z grzejników, a na Vide Roomie była jedna i ta sama temperatura plus minus 0,1 stopnia. Dlatego też parę dni temu pisałem, że brak możliwości ustawienia zerowej histerezy na czujniku pokojowym, to błąd programisty.

Co Ty tu wypisujesz za dyrdymały?

Może tak trzeba to porównać z innym Twoim wpisem? Proszę bardzo, oto cytat.

"W nocy nie grzeję, dopiero rano od 5:00. Tak, że jak wstajemy o 6:00 to już jest fajnie. O 6:00 zaczyna dogrzewać wodę w bojlerze, jeśli dzień wcześniej wypuściliśmy za dużo ciepłej."

Napisałeś, że w nocy kocioł nie pracuje i załącza się dopiero rano, żeby dogrzać po nocy dom. A podczas przerwy w grzaniu, temperatura w domu nie spadnie nocą o więcej niż 0,1 stopnia?

Przecież większa różnica temperatury Was nie zadawala.

Utrzymywanie stabilnej temperatury w pomieszczeniach w granicach 0,1 C jest zwyczajnie nieosiągalne, a pisanie o tym w ten sposób to zwyczajne brednie. Różnica temperatury w granicach 1 stopnia C, jeszcze nikogo nie zabiła i zapewnia wystarczający komfort cieplny. A to, że grzejniki nie są stale ciepłe, nie oznacza wcale, że w pomieszczeniach robi się odrazu zimno.

P. S.

I jeszcze moja rada na koniec. Najpierw dogrzewaj bojler, wykorzystując priorytet CWU, a po jego dogrzaniu dopiero CO. Efekt będzie szybszy i spalanie nieco mniejsze. Jeśli oczywiście, sensownie to oprogramujesz.

 

Edytowane przez Dracogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy nie ogrzewamy, bo śpimy. W nocy nam lepiej się śpi, jak jest chłodno. I nie tylko nam. Rano się nagrzeje dom do zadanej, a następnie aż do nocy utrzymujemy stałą temperaturę plus minus 0,1 stopnia. To znaczy np. jest zadana 22,7, to mamy minimum 22,6, a maksimum 22,8. Jeśli tobie się tak nie udaje lub też nie próbujesz tego osiągnąć, to nie znaczy, że to są dyrdymały i nieosiągalne brednie. Ja mam dowód w postaci wykresów na igneo.pl. Czasem przekroczę tą granicę 0,1, ale to efekt pewnych "działań" w domu, tylko otwieranie okien, czy np. odkurzanie.

Jasne, że różnica w granicach 1 stopnia nikogo nie zabiła. Ale dla mojej rodziny to nie jest wystarczający komfort i nie uważam, żeby to był powód do tego, żeby to negować. Tym bardziej, że nie jestem jedyny na tym forum, który tak ma. Poza tym większe jest poczucie ciepła w domu, gdzie np. jest 22,5 stopni, a z kaloryferów lekko promieniuje ciepło, niż jak jest 23 stopnie, a kaloryfery są zimne. Przynajmniej dla mnie i mojej rodziny. I dla innych z tego forum też.

Zaczynamy schodzić na tematy osobistych preferencji, co wg mnie mija się z celem. Każdy woli co innego i ma do tego prawo.

Za rade z priorytetem CWU dziękuję, spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że o upodobaniach się nie dyskutuje, ale takie opowieści o odchyłkach od komfortowej +/- 0,1 C, to już jest lekka przesada, gdyż nawet tryb pogodowy, nie gwarantuje takiej stabilności temperatury, a co dopiero tryb pracy ręcznej, ze stałą temperaturą zasilania obiegu grzewczego, w połączeniu ze zmiennymi warunkami zewnętrznymi.

Ja nigdzie też nie twierdziłem, że inni mają stosować moje ustawienia i się dostosowywać do moich upodobań.

Ale za to Ty, na każdym kroku powtarzasz, że inni też mają takie jak Ty upodobania i ustawienia ogrzewania. Taka mała próbka.

"... Tym bardziej, że nie jestem jedyny na tym forum, który tak ma. Poza tym większe jest poczucie ciepła w domu , gdzie np. jest 22,5 stopni, a z kaloryferów lekko promieniuje ciepło, niż jak jest 23 stopnie, a kaloryfery są zimne. Przy najmniej dla mnie i mojej rodziny. I dla innych z tego forum t eż..."

Nie wiem, ilu jeszcze potwierdza Twoją teorię, że 22,5 stopnie z lekko ciepłymi grzejnikami, dają lepszy komfort cieplny, niż 23 stopnie w pomieszczeniu, bo przecież grzejniki nie promieniują zimnem. Stojąc na środku salonu, który ma ok. 9m długości i grzejniki po obu stronach, nijak nie mogę poczuć promieniowania grzejników wtedy, gdy są nawet gorące, a co dopiero lekko ciepłe. Więc dla mnie, to jest jakaś nawiedzona teoria, gdyż ja nie siedzę w domu, przyklejony do grzejnika. Liczy się temperatura powietrza z dala od grzejników, bo tam instaluje się czujnik temperatury pokojowej, a temperatura w pobliżu grzejników podczas ich grzania jest wyższa, choć Ty oczywiście twierdzisz, że wszędzie masz jednolitą temperaturę, co jest oczywistą nieprawdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podaje moje wszystkie ustawienia kotła. Obecnie kocioł pracuje w trybie automatycznym. Jakie dobrać nastawy żeby kociołw miarę płynnie chodził i żeby utrzymywać sensowną temperaturę powrotu.

 

Kocioł – tryb pracy automatyczny (czasowy od godz. 9:00 do 21:00):

Temperatura zadana – 65C

Histereza załączenia – 5

Histereza wyłączenia - 7

Minimalna temperatura pomp – 55C

Wybieg pompy – 20 minut

Minimalna temperatura powrotu – 50C

Czas mieszacza – 180s

Rezerwa paliwa stop – 15kg

 

Palnik:

Korekta powietrza % - 0

Moc min % - 50

Moc max % - 100

Moc dmuchawy modulacja % – 20(55%) – 40(64%) – 60(71%) – 80(78%) – 100(85%)

Podawanie max – 4,5s

Wstępna dawka paliwa (s) – 15

Próg foto – 25

Moc dmuchawy rozpalanie % - 50

Moc dmuchawy rozżarzanie % - 50

Moc dmuchawy wygaszanie % - 55

Czas rozżarzania (min) – 1

Rozżarzanie paliwo % - 20

Czas wygaszania (min) – 3

Ilość paliwa test – 16 kg/h

Wartość opałowa – 4,9 kWh/kg

Sterowanie Lambda – wyłączone

Tlen dla mocy 30% - 12.0

Tlen dla mocy 100% - 8.0

Liczba czyszczeń rusztu – 1

Odstęp czyszczenia – 4 godz.

 

Ogrzewanie – tryb pracy pogodowy

Temperatura komfortowa - 22C

Temperatura ekonomiczna - 18C

Histereza - 0,3

Kalibracja czujnika pokojowego - - 0,8C

Tryb pracy – pogodowy

Temperatura CO zadana ręcznie – 60C

Temperatura CO dla -20C – 57

Temperatura CO dla 0C - 45

Temperatura CO dla 10C - 38

Źródło – kocioł

Zwiększenie temperatury źródła – 10C

Czujnik pokojowy - CTP2

Temperatura maksymalna – 70C

Czujnik CO – włączony

Współczynnik korekcji t.CO (C/C) – 6

Max Tzew pomp komf – 22C

Max Tzew pomp ekon – 15C

Obniżenie temperatury CO – 5C

Minimalna temperatura pomp CO – 20

Czas mieszacza – 140s

Stała pompa – wyłączona

Obniżenie Tco dla ochrony powrotu – włączone

 

Bojler CWU – tryb pracy czasowy od godz. 17:00 do 22:00

Temperatura komfortowa – 55C

Temperatura ekonomiczna – 30C

Histereza – 5C

Priorytet CWU - wyłączone

Zwiększenie temperatury źródła – 5C

Delta załączenia pompy CWU – 5C

Temperatura maksymalna – 70C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w pierwszej kolejności zmienić z trybu pogodowego na ręczny np. 45st. Sterownika nie znam ponieważ mam slim i nie mam takich funkcji o których piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie temperatury źródła c.o. daj 20 stopni
Temperaturę powrotu mierzysz na czujniku?czy na termometrze.pytam ponieważ masz go w złym miejscu umieszczonym.powiniwn być na rurze powrotnej do kotła z zaworu 4d. A nie na rurze powrotnej z instalacji..
Zwiększenie zródla na cwu też 10 stopni

Histereza cwu daj ewetualnie 10 stopni
Temperatury max pracy pomp masz wysokie. u siebie mam 18 stopni komfortową i 12 economiczna


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie już Ozi wcześniej pisał żeby przejść z pogodowego na ręczny tryb przy pracy automatycznej.

Temperaturę powrotu mierzę odrębnym termometrem, który jest podłączony przy króćcu powrotu, czyli pomiędzy 4D i kotłem (ten okrągły na zdjęciach to oczywiście termometr ale powrotu z CO).

Na razie wszystkie Wasze  propozycję notuję sobie i na papierze rozpisuje. Jutro wszystko poustawiam i zobaczę jak będzie działać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechotnik napisał:

Temperatury max pracy pomp masz wysokie. u siebie mam 18 stopni komfortową i 12 economiczna
 

A to ustawienie na co konkretnie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie cieplej niż np 18 stopni w dzień (temperatura komfortowa) to wyłączy ci pompę.i tak samo do ekonomicznej.
Krótko mówiąc jeśli jest czujnik zewnętrzny można sporo zaoszczędzić przy temperaturach przejściowych jakie są np teraz raz 7 stopni a drugiego dnia 20



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotnik jak dam zwiększenie temperatury źródła c.o. na 20 stopni, przy zadanej ręcznie CO na 70 stopni (przy trybie automatycznym kotła), to na ile sterownik wyliczy temperaturę zadaną wynikową kotła (bo chyba nie na 90 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegdy nie osiągniesz 70 na co. Zresztą masz 57 stopni do -20 stopni ustawioną także jak przyjdą syberyjskie mrozy kocioł na 57+20 (dodatkowa temp. Nadwyżka)=77 stopni.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak tryb pogodowy będzie wyłączony, to chyba wówczas przy trybie ręcznym CO,  sterownik nie będzie brał tej krzywej grzewczej pod uwagę, tylko to co ustawię jako zadaną na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temp co ręcznej masz 60stopni+20 daje 80 stopni.
Polecam pogodowe.ale co kto woli.
Nawet jak dasz ręczna temperaturę c.o. to wyłączanie pompy co będzie działać jak na zewnątrz będzie ciepło jak pisałem wyżej.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Grzechotnik napisał:

Niegdy nie osiągniesz 70 na co. Zresztą masz 57 stopni do -20 stopni ustawioną także jak przyjdą syberyjskie mrozy kocioł na 57+20 (dodatkowa temp. Nadwyżka)=77 stopni. emoji3.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Widzę kolego, że nie czytasz uważnie, bo robi007 pisał o temperaturze zadanej ręcznie a nie pogodowo, więc w takim trybie, nie ma problemu z uzyskaniem wysokiej temp. zasilania, jeśli tylko ktoś będzie chciał. A że nie ma to sensu, to już jest inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dracogo napisał:

Pewnie, że o upodobaniach się nie dyskutuje, ale takie opowieści o odchyłkach od komfortowej +/- 0,1 C, to już jest lekka przesada, gdyż nawet tryb pogodowy, nie gwarantuje takiej stabilności temperatury, a co dopiero tryb pracy ręcznej, ze stałą temperaturą zasilania obiegu grzewczego, w połączeniu ze zmiennymi warunkami zewnętrznymi.

Trochę się pogubiłeś w tym, co piszę, dlatego napiszę jeszcze raz.
- Odchyłki rzędu +/- 0,1 stopni mam przy trybie kotła ciągłym, stałej pompie, trybie CO pogodowym i niskiej krzywej grzewczej. A takie nastawy mam w okresie zimowym. "Włączyłem" je tydzień temu, ale możliwe, że jutro wyłączę, bo ma być znowu ciepło.
- W okresie, gdy na zewnątrz jest cieplej, to mam tryb kotła automatyczny, tryb CO ręczny z wysoką temperaturą zadaną na CO. Wtedy też mam histerezę pokojową 0,3 stopnia i wtedy ciepło na CO idzie raz-dwa razy dziennie. Gdybym miał ustawioną histerezę pokojową na 1 stopień, to przy temperaturze na zewnątrz rzędu 15 stopni, to - nie licząc ogrzewania CWU - kocioł odpalałby mi się raz na dwa dni, albo i rzadziej.

Jak ocieplisz kiedyś dom, to przekonasz się, że to co napisałem powyżej jest możliwe.

 

Cytat

Ale za to Ty, na każdym kroku powtarzasz, że inni też mają takie jak Ty upodobania...

Raczej na odwrót. To ja mam takie upodobania, jak niektórzy z tutejszych forumowiczów, którzy o tym tu pisali, a ja to wyczytałem. Poza tym na igneo.pl swoje kotły udostępniło mi 5 osób z tego forum i z tego co kojarzę, to każdy w zimie ma stałą pompę i każdy ma tak stabilną temperaturę w domu, jak ja.
Z tą "nawiedzoną teorią" odnośnie promieniowania ciepła z grzejników tak samo - najpierw wyczytałem tutaj, później zastosowałem i zdałem sprawę z tego, że to racja.
No ale ja nie mam 9-metrowego pokoju, a teorie mają to do siebie, że każdy może mieć inną. Świat idzie do przodu, więc może właśnie Ty teraz otwierasz nowy rozdział świadomości użytkowników obalając wszystkie teorie, jakie się pojawiły tutaj na stu stronach tego tematu. Być może ktoś pójdzie Twą drogą, ale wybacz, ja histerezy pokojowej na 1 stopień nie ustawię, choćbym nawet przez to miał spalić 3 tony więcej na sezon. Rozwodu z żoną nie będę ryzykował ;)

 

Cytat

Ale za to Ty, na każdym kroku powtarzasz, że inni też mają takie jak Ty (...) ustawienia ogrzewania

Nie kojarzę, żebym tak napisał. Raczej zawsze powtarzam, że każda instalacja i każdy dom jest inny. Ale może się mylę, więc proszę zacytuj.

 

Cytat

choć Ty oczywiście twierdzisz, że wszędzie masz jednolitą temperaturę, co jest oczywistą nieprawdą.

Też nie kojarzę, żebym tak napisał. Wręcz sięgam pamięcią, jak pisałem, że w sypialni, czy kuchni mam o 1 stopień mniej, bo niestety nie mam termostatów. No ale może znowu się mylę, więc proszę zacytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi czy u Ciebie między trybem automatycznym i stałym jest jakaś różnica w zużyciu pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem trochę pokrętnie.
Gdybym w okresie cieplejszych dni miał tryb stały, to bym spalił więcej, niż przy automatycznym.
Gdybym zimą miał tryb automatyczny, to może bym nie spalił więcej, niż przy stałym, ale na pewno komfort cieplny w domu miałbym gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a'propos trybu ręcznego CO. Dlaczego go włączam przy trybie automatycznym kotła? Z lenistwa. Ten sam efekt miałbym, gdybym zostawił tryb pogodowy, ale zwiększając krzywą grzewczą np. do 65-65-70 - jeden z bardziej doświadczonych użytkowników tego forum na przykład tak ma. Ale wtedy przełączając z powrotem na tryb stały kotła, musiałbym krzywą grzewczą zmniejszać do mojego 33-36-40. Nie chce mi się. A dlaczego taka wysoka zadana na CO (obojętnie czy wskazana ręcznie, czy też krzywą grzewczą)? Ano żeby kocioł wyliczył sobie zadaną więcej, niż te minimalne 50 przy trybie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robi007 napisał:

Poniżej podaje moje wszystkie ustawienia kotła. Obecnie kocioł pracuje w trybie automatycznym. Jakie dobrać nastawy żeby kociołw miarę płynnie chodził i żeby utrzymywać sensowną temperaturę powrotu.

 

Kocioł – tryb pracy automatyczny (czasowy od godz. 9:00 do 21:00):

Temperatura zadana – 65C / 75C

Histereza załączenia – 5

Histereza wyłączenia - 7

Minimalna temperatura pomp – 55C / 45C gdyż ustawianie wysokiej temperatury startu, nie przynosi korzyści w niewydolnych układach ochrony powrotu.

Wybieg pompy – 20 minut - a można więcej, ale to zależy od kotła i instalacji.

Minimalna temperatura powrotu – 50C / 45C dlatego, że ten układ ochrony powrotu jest niewydolny.

Czas mieszacza – 180s

Rezerwa paliwa stop – 15kg

 

Palnik:

Korekta powietrza % - 0

Moc min % - 50

Moc max % - 100

Moc dmuchawy modulacja % – 20(55%) – 40(64%) – 60(71%) – 80(78%) – 100(85%)

Podawanie max – 4,5s

Wstępna dawka paliwa (s) – 15

Próg foto – 25

Moc dmuchawy rozpalanie % - 50

Moc dmuchawy rozżarzanie % - 50 / 67

Moc dmuchawy wygaszanie % - 55 / 65

Czas rozżarzania (min) – 1 / 3

Rozżarzanie paliwo % - 20 / 50

Czas wygaszania (min) – 3 / 4

Ilość paliwa test – 16 kg/h

Wartość opałowa – 4,9 kWh/kg

Sterowanie Lambda – wyłączone

Tlen dla mocy 30% - 12.0

Tlen dla mocy 100% - 8.0

Liczba czyszczeń rusztu – 1

Odstęp czyszczenia – 4 godz.

 

Ogrzewanie – tryb pracy pogodowy

Temperatura komfortowa - 22C

Temperatura ekonomiczna - 18C

Histereza - 0,3 / 0,5

Kalibracja czujnika pokojowego - - 0,8C

Tryb pracy – pogodowy

Temperatura CO zadana ręcznie – 60C / 50 C

Temperatura CO dla -20C – 57 /?

Temperatura CO dla 0C - 45 /?

Temperatura CO dla 10C - 38 /?

Źródło – kocioł

Zwiększenie temperatury źródła – 10C / 5C

Czujnik pokojowy - CTP2

Temperatura maksymalna – 70C / 55C

Czujnik CO – włączony

Współczynnik korekcji t.CO (C/C) – 6 / 3

Max Tzew pomp komf – 22C / 18C

Max Tzew pomp ekon – 15C / 12C

Obniżenie temperatury CO – 5C

Minimalna temperatura pomp CO – 20 / 35C

Czas mieszacza – 140s

Stała pompa – wyłączona

Obniżenie Tco dla ochrony powrotu – włączone

 

Bojler CWU – tryb pracy czasowy od godz. 17:00 do 22:00

Temperatura komfortowa – 55C

Temperatura ekonomiczna – 30C / 45C

Histereza – 5C / 15C

Priorytet CWU - wyłączone /włączony

Zwiększenie temperatury źródła – 5C / 20C

Delta załączenia pompy CWU – 5C

Temperatura maksymalna – 70C

Kilka uwag i propozycji, naniosłem w cytowanej wypowiedzi. To są propozycje, które podlegają weryfikacji i korektom, w oparciu o obserwacje pracy kotła po ich zastosowaniu, gdyż każda instalacja jest inna i wymaga wypracowania indywidualnych ustawień. A Twoja, ma wyraźny problem z funkcjonalnością ochrony powrotu, więc stosowanie wysokiej temperatury powrotu, ograniacza uzyskiwanie temperatury zadanej zaworu.  Tylko wysoka temperatura pracy kotła, może nieco zniwelować te niedomagania, ale źle wykonanej ochrony powrotu nie naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozi80 napisał:

Też nie kojarzę, żebym tak napisał. Wręcz sięgam pamięcią, jak pisałem, że w sypialni, czy kuchni mam o 1 stopień mniej, bo niestety nie mam termostatów. No ale może znowu się mylę, więc proszę zacytuj.

Może sięgasz pamięcią zbyt daleko, do wypowiedzi, które mnie nie interesują. Bo ostatnio, pisałeś tak.

"Rano się nagrzeje dom do zadanej, a następnie aż do nocy utrzymujemy stałą temperaturę plus minus 0,1 stopnia. To znaczy np. jest zadana 22,7, to mamy minimum 22,6, a maksimum 22,8. Jeśli tobie się tak nie udaje lub też nie próbujesz tego osiągnąć, to nie znaczy, że to są dyrdymały i nieosiągal ne bredn ie. Ja mam dowód w postaci wykresów na ign e o .pl ."

Wersja jak widać, mocno się zmienia w czasie i zależnie od postępu dyskusji, bo wtedy można się dowiedzieć, że te początkowe +/- 0,1 stopnia osiąga nawet - 1 stopień w niektórych pomieszczeniach. Więc szkoda nawet czasu, na takie bezsensowne dyskusje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty serio piszesz, czy jaja sobie robisz?
+/- 0,1 stopnia to odchylenie odczytu na Vide Roomie, gdzie mam zadane 22,6 stopnia. Regulator ten znajduje się w salonie, gdzie przebywamy większość czasu. W innych pomieszczeniach, jak np. sypialnia, gdzie tylko śpimy, jest chłodniej. W kuchni też jest chłodniej z uwagi na położenie w domu. Tam tylko debil dałby czujnik temperatury, bo wiadomo, że się gotuje, pierze, myje, otwiera okna itp. itd., przez co wahania temperatury są naturalnie wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po co wcześniej pisałeś te brednie o braku komfortu, w przypadku zmian temperatury większych, niż +/- 0,1 stopnia?

To są dopiero jaja, ale to nie ja je robię, bo to Ty pisałeś tak.

"Dla mnie, a przede wszystkim dla mojej rodziny, utrzymywanie stałej temperatury w zakresie histerezy czujnika pokojowego nie wystarcza. Nagrzanie domu do zadanej temperatury pokojowej, a później dwie godziny czekania z zimnymi kaloryferami aż temperatura spadnie poniżej histerezy to słaby komfort."

Przestań się ośmieszać i skończ tą bezsensowną dyskusję, bo naprawdę szkoda na to czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.