Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pilna sprawa, zapalarka chyba nie rziala. Kupiłem zły pelet i tak palulem, palnik się zapychal spiekami, ale czyscilem i rozpalalem ponownie. Dzisia po wyczuszczeniu pięć nie odpalił. Podajnik podake, ma wyświetlaczu pojawoa się napis rozpalanoe, słychać proces jakbu się grzałka wlaczala ale nic, zaraz czysxvzenie i ponowne podawanie. Czy hrzalka mogła die zapchac, zalepic, gdzie ona się znakduje?

Jesli jest czysto w palniku, pelet jest suchy, podajnik,dmuchawa dziala to musi sie rozpalic. No chyba ze zapalarka padla tak jak bylo u mnie. Zapalarka jest z lewej strony sam ja wymienialem. Odkrecasz obudowe, po lewej stronie palnika masz oslone z grubej blachy przekrecona dwoma nakretkami i do tego oslone przed cieplem odkrecasz i juz widzisz miejsce gdzie jest zapalarka a sama zapalarka jest dodatkwow w metalowej obudowie. Generalnie dojdziesz do miejsca po kablu bo podpiecie jest opisane Zapalarka.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19634-opinie-na-temat-tekla-draco-bio-tekla-draco-bio-compact-12-kw/?p=295096

Edytowane przez Speedstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuje schemat podłączenia magistrali can do sterownika oraz podłączenia vide room oraz vide net. Może ktoś zerknąć jak ma podłączone w swoim kotle?

dzis przyszlo to kurierem, a w instrukcji jest to opisane bardzo lakonicznie.

can ma 3 kable, grubszy czarny i 2 cienkie brązowy i biały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

kasius41

Tak naprawdę schemat jest niepotrzebny, musisz jedynie zwrócić uwagę żeby nie pomylić kabelków, na każdym urządzeniu masz 3 konektory o nawie G, H, L.

G to masa i powinien do niej być użyty ekran czyli ten grubszy czarny, H i L to komunikacja i łączysz od sterownika do np. vide neta i dalej do vide roma, pamiętając że H łączymy do kolejnych H a L do kolejnego L. W środkowym urządzeniu usuwamy zworkę taką małą czarną, ta zworka powinna być na końcu magistrali czyli ostatnim urządzeniu, zależy w jakiej kolejności u siebie je zamontujesz. Mam nadzieje że to zrozumiałe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ci odpiszę. Najpierw jednak napisz jaki masz kabel do tego. Ja w paczce miałem tylko kabel przy Vide Net do połączenia go z piecem. Jeszcze musisz mieć kabel do połączenia Vide Rooma z Vide Netem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vide Neta pół metra od pieca, podłączonego z nim tym kablem, który był w pudełku z Vide Netem.

Vide Rooma mam dwa piętra wyżej, a kabel z niego idzie do Vide Neta. Jedynie żyła z zasilania Vide Rooma idzie bezpośrednio do pieca. Tak mi powiedzieli w Estymie i tak mi to działa.

Zworki są na pierwszym (wyświetlacz) i ostatnim (Vide Room) urządzeniu tej magistrali. Na dwóch środkowych (sterownik i Vide Net) zworki są wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem tak, jak na poniższym zdjęciu.

Z VIDE ROOMa puściłem zwykły 8-żyłowy kabel internetowy. Trzy żyły nieużywane zakleiłem jak widać szkotem. Trzy żyły wpuściłem do VIDE NETa. Dwie żyły puściłem do sterownika kotła na zasilanie (wejście 51 i 52).

Jako, że VIDE NET ma swoje zasilanie (zasilacz dołączony w pudełku), to wystarczy kabel 3-żyłowy, który też był w pudełku. Tym właśnie kablem podłączyłem VIDE NETa do sterownika kotła do trzech wyjść CAN (45, 46, 47).

Na wyjściach 45, 46, 47, 51, 52 w sterowniku masz już podłączony wyświetlacz. Ja to poluzowałem i włożyłem ku temu żyły, o których wyżej pisałem, więc do każdego z tego wejścia wchodzą mi teraz po dwie żyły.

Poniższe zdjęcie sterownika jeszcze bez połączonego VIDE NETa i VIDE ROOMa - znalazłem jakieś stare, nowego zdjęcia z podłączonym VIDE NETem i VIDE ROOMem nie znalazłem.

 

Co do zworków, to po prostu przy połączeniu takim, jak moje, musiałem go wyciągnąć z VIDE NETa, a w VIDE ROOMie i na wyświetlaczu zostawić (nawet nie wiem, czy ze wyświetlacza da się wyciągnąć). Natomiast na sterowniku przełącznik "T" (zaraz obok wejścia 47) trzeba przełączyć na... i tu własnie nie pamiętam. Czarny, pomocy...

post-69617-0-33729000-1487783009_thumb.jpg

post-69617-0-81197500-1487784116_thumb.jpg

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie słabe zdjęcie bez lampy, gdzie widać na sterowniku jak mam podłączone w te wejścia 45, 46, 47, 51, 52 po dwie żyły.

Widać na nim, że zworka "T" na sterowniku jest przełączona do góry na OFF. Chyba tak ma być, nie Czarny?

 

No i znalazłem zdjęcie, jak podłączałem VIDE ROOMa. W lewym dolnym rogi widać zworkę, która zostaje. Taką zworkę musisz wyciągnąć z VIDE NETa, o ile oczywiście zdecydujesz się na taki sposób podłączenia, jak ja.

post-69617-0-87496900-1487784888_thumb.jpg

post-69617-0-54455700-1487784901_thumb.jpg

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert to ty wpuszczasz do wejść 45, 46, 47 po trzy żyły? Z wyświetlacza, z VideNeta i z Vide Rooma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko razem "do kupy"

Zmieściło ci się to do tych dziurek? :D

Chyba jednak wygodniej kabel z VideRooma podłączyć do VideNeta, a nie wciskać jako trzecie żyły do wejść sterownika.

 

 

jak łączysz szeregowo to trzeba kombinować ze zworkami

Nie no tutaj musi by połączenie równoległe. Zworki użyłem tylko po to, żeby przedłużyć te dwie żyły z VideRooma do zasilania sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę 100 razy sprawdzić zanim podłącze, ponieważ w pierwszym tygodniu od uruchomienia kotła padły 2 sterowniki /wymienione na gwarancji  , teraz mam trzeci.

 

Do sterownika podłączam nowy can 

 

czarny gruby do 46 H

brązowy cienki do 45 L

biały cienki do 47 GDN  

 

drugi koniec can do vide net pod te same oznaczenia

czarny do H

brązowy do L 

biały do Gnd

 

wyciągam zworkę w vide net  *ta czarna pomiędzy zieloną kostką a gniazdem internetu

 

 

do vide net w zieloną kostkę podłączam kabel do vide room zachowujac to samą kolejność

 

Dodatkowo do room podłączam zasilanie  ze sterownika

 

51 12V do +U na vide room

52 GND do GND na vide room

 

zostawiam zworkę na vide room

post-71698-0-53153800-1487786841_thumb.jpg

post-71698-0-86637100-1487786851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasius chyba dobrze. Ja mam inaczej kolory, ale one nie mają znaczenia. Choć z drugiej strony nie wiem, czy ten czarny nie jest właśnie dlatego gruby, żeby szedł do GND? Nie jestem elektronikiem, więc nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ma regulator pokojowy, wiec po podłączeniu vide room nic nie zmieniam w ustawieniach,

vide room robi również za regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasius chyba dobrze. Ja mam inaczej kolory, ale one nie mają znaczenia. Choć z drugiej strony nie wiem, czy ten czarny nie jest właśnie dlatego gruby, żeby szedł do GND? Nie jestem elektronikiem, więc nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Powinno się używać grubszego do GND dzięki temu urządzenia będą lepiej zabezpieczone przed zakłóceniami itp

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz regulator pokojowy i go wywalisz, a zamiast niego dasz Vide Rooma?

 

Ja mam tak:

L VideRoom -> biało-brązowy -> L VideNet -> biały -> L sterownik (45)
H VideRoom -> brązowy -> H VideNet -> brązowy -> H sterownik (46)
GND VideRoom -> niebieski -> GND VideNet -> gruby-czarny -> GND sterownik (47)
12V VideRoom -> zielony -> 12V sterownik (51)
OUT VideRoom -> biało-zielony -> OUT sterownik (52)
 
Tak, jak pisałem: nie wiem, czy czasem ten gruby-czarny nie jest celowo gruby, żeby był do GND.
 
P.S. Kolejne pytanie: dlaczego Estyma ma taką ciulatą instrukcję, że trzeba tam wydzwaniać i wypytywać, jak to podłączyć? Ewentualnie pytać na forum... Grrr...
Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.