Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem z ciekawości do firmy która sprzedaje kotly windhagera cena kosmos ale nie o tym i tam zalecają grzanie według pogodowo tylko pogodowo dlatego pytam ponieważ oba czujniki naraz wprowadzają zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ten próg 30% mocy to wymóg klasy 5  - modulacja w zakresie 30 - 100% mocy, ą że ster jest uniwesalny - czyli do wielu różnych palników to ustawia sie tylko moc 100, a resztę robi elektronika.

Kolega Lama ma starszą wersję steru, więc może mieć inaczej, 

Jak kupował swój kocioł to klasa 5 była dopiero wdrażana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tego nie doczytaliśmy? Gdzie to jest napisane?

2addbe028eb016ef23903ec96bbf7569.jpg

 

To jest aktualne ze strony tekli.

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z ciekawości do firmy która sprzedaje kotly windhagera cena kosmos ale nie o tym i tam zalecają grzanie według pogodowo tylko pogodowo dlatego pytam ponieważ oba czujniki naraz wprowadzają zamieszanie

Nie wprowadzaja zamieszania.

 

Czujnik pogodowy polaczony jest z krzywa grzewcza i wystarczy do ogrzewania domu.

W estymie mozna dolaczyc do tego czujnik pokojowym, a wtedy on dodatkowo koryguje krzywą grzewczą w zaleznosci od aktualnej temp. W pokoju.

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha dzięki za wytłumaczenie.

Czyli jak jeden czujnik wystarczy to po co kombinować

 

Lepsze termostaty na grzejnikach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2addbe028eb016ef23903ec96bbf7569.jpg

 

To jest aktualne ze strony tekli.

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze jedno. Czy zgodnie z ta instrukcją naprawde nie mozecie w pozycji moc min wcisnac ok i zmienic z 30 na np 40 ?

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ten próg 30% mocy to wymóg klasy 5 - modulacja w zakresie 30 - 100% mocy, ą że ster jest uniwesalny - czyli do wielu różnych palników to ustawia sie tylko moc 100, a resztę robi elektronika.

Kolega Lama ma starszą wersję steru, więc może mieć inaczej,

Jak kupował swój kocioł to klasa 5 była dopiero wdrażana.

Sambor fakt kociol już ma chyba 4 lata. Zakres mocy ten sam, ustawienia też :) i szczerze mówiąc to nie mogę uwierzyć w to co koledzy piszą. Wyglada na to że sterownik uwstecznia się. Ja mogę ustawic moc 1 i 2, a w nowej wersji mozesz miec moc1=30%, a moc2=100%.

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem tego pierwszego wpisu Lamy z godziny 19:43. Tak, czas podawania podaje sie dla mocy 2, wobec czego dla mocy 1 jest obliczana proporcjonalnie mniejsza (30 %). Cały problem polega na tym, że nie da się ustawić np. mocy 1 na 10kW, a mocy 2 na 20kW. Jakby bowiem nie kombinować, to moc 1 będzie zawsze 30% wartości mocy 2.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Czy zgodnie z ta instrukcją naprawde nie mozecie w pozycji moc min wcisnac ok i zmienic z 30 na np 40 ?

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Tak, jak wcześniej pisałem: możemy sobie tam wpisać co chcemy, ale przy typie modulacji skokowej sterownik na to nie patrzy.

Wygląda na to, że sterownik się uwstecznia.

Sambor czemu w kotle 5 klasy jest taki wymóg? I czemu obowiązuje tylko w typie modulacji skokowej, a w fuzzy logic już nie? W fuzzy logic mogę moc min ustawić sobie nawet na 80%.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jeden czujnik wystarczy to po co kombinować

Żeby nie biegać parę razy na dzień do kotłowni zmieniać krzywą grzewczą, jak ja zanim kupiłem Vide Rooma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam czujnik zew, czujniki pokojowe na dwa osobne obwody, do tego głowice termostatyczne w 3 pokojach i nic się nie gryzie. Wystarczy wszystko dobrze zgrać i czujniki się uzupełniają.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu ozi ma takie problemy

Czemu do kotłowni znajomy ma sterownik do pieca w korytarzu przy wyjściu

Edytowane przez Hadziajluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor czemu w kotle 5 klasy jest taki wymóg? I czemu obowiązuje tylko w typie modulacji skokowej, a w fuzzy logic już nie? W fuzzy logic mogę moc min ustawić sobie nawet na 80%.

Zgodnie z tym co dopuszcza norma EN 303-5:2012, kotły mogą być eksploatowane przy mocy od 30-100%.

Dla mocy zredukowanej 30% temperatura spalin wylotowych może wynosić nawet 70C.

Tak wysokie schłodzenie spalin jest wymagane zachowaniem wymaganej sprawności kotła (88% i więcej).

Fuzzy logic to w ogóle żyje odrębnym życiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu ozi ma takie problemy

Czemu do kotłowni znajomy ma sterownik do pieca w korytarzu przy wyjściu

I steruje na nim pogodówką, czyli ustawia punkty krzywej grzewczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no jak inny sterownik to może. W Estymie z poziomu "zdalnego sterownika", czyli vide rooma, czy z poziomu modułu internetowego "vide net" niestety nie da się ustawiać krzywej pogodowej. W dodatku większość forumowiczów, posiadaczy Tekli, z tego co widzę, nie posiada ani vide net, ani vide room. Więc ze wszystkim biega do kotłowni. Tak jak ja przez pierwsze dwa miesiące posiadania kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiadam tyle ile wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja vide rooma posiadam i kombinuje teraz jak zdobyć vide neta hehe

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co dopuszcza norma EN 303-5:2012, kotły mogą być eksploatowane przy mocy od 30-100%.

Dla mocy zredukowanej 30% temperatura spalin wylotowych może wynosić nawet 70C.

Tak wysokie schłodzenie spalin jest wymagane zachowaniem wymaganej sprawności kotła (88% i więcej).

Fuzzy logic to w ogóle żyje odrębnym życiem

He he. No dobra mój kocioł ma sprawność 90-92%, kupiłem go wpazdzierniku 2013, norma jest z 2012, obecnie zmieniła sie trochę nazwa kotła, rysunki na stronie bez zmian, wyglad ten sam.

W deklaracji którą znalazlem wczoraj na stronie producenta w normach wymieniona jest EN 303-5:2012. Czy mój kocioł jest klasy 5 przypadkiem ?

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja vide rooma posiadam i kombinuje teraz jak zdobyć vide neta hehe

Może kupić? ;)

Nie wiem kiedy kupowałeś Vide Rooma, ale jak ja kupowałem, to były w Tekli takie pakiety "Komfort", że kupowało się razem Vide Rooma z Vide Netem i to wychodziło tak, że ten Vide Net był mniej więcej za 1/3 swojej "normalnej" ceny. Grzechem byłoby nie skorzystać.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, były takie pakiety, ja vide rooma miałem załatwionego po znajomości teraz czaje się na vide neta. Jak kupowałem piec rok temu to nie były dostępne jeszcze bo bym kupił od razu taki pakiet.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. No dobra mój kocioł ma sprawność 90-92%, kupiłem go wpazdzierniku 2013, norma jest z 2012, obecnie zmieniła sie trochę nazwa kotła, rysunki na stronie bez zmian, wyglad ten sam.

W deklaracji którą znalazlem wczoraj na stronie producenta w normach wymieniona jest EN 303-5:2012. Czy mój kocioł jest klasy 5 przypadkiem ?

 

 

Od 2014 roku nowe kotły na paliwo stałe wpro­wa­dzane na rynek muszą speł­niać kry­te­ria normy PN-EN 303–5:2012. Kry­te­ria te doty­czą emi­sji tlenku węgla, sub­stan­cji smo­li­stych, pyłów oraz usta­lają mini­malną wyma­ganą spraw­ność nie tylko przy pracy na peł­nej mocy, ale też dla 30% mocy nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.