Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: patrząc na wykresy w modułach internetowych konkurencji, to estymowskiemu Vide Netowi duuużo brakuje. Ale ja obecnie i tak nie wyobrażam sobie "zarządzania" piecem bez niego. Sterować można bez tego, ale obserwować efektów jakiś zmian, to albo karimata, flaszka gorzołki i dniówka w kotłowni albo Vide Net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz przydatna i fajna chociaż zbyt słabo rozbudowana. Nadaje się do analizowania wprowadzonych zmian i korekty podstawowych nastaw. Ewentualnie można wyłączyć kocioł zbyt natarczywemu lokatorowi :p. Reasumując i tak trzeba biegać do kotłowni żeby dokonać zmian nastaw z menu serwisowego. Dla zdrowia ok ale za funkcjonalność minus. Poza tym po co jest tam funkcja do przyznawania uprawnień administratora skoro nie można pogrzebać głębiej. Serwisant tekli czy estymy mógłby przecież ustawić nam pięć zdalnie gdyby funkcjonalność była większa a tak lipa. Powiem szczerze że gdyby nie to forum a konkretnie jedna przyjazna osoba to pewnie nadal siedział bym w kotłowni walcząc z nastawami. Gdyby nie Vide Net z kolei to pewnie ta osoba nie mogłaby mi pomóc. Wniosek urządzenie jak najbardziej tak tylko trzeba powalczyć o aktualizację softu która wniesie nowe funkcje i pozwoli na dokonanie szerszych nastaw bez schodzenia do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Estymy jest taka, że to zagrożenie. Z tym, że jeśli czymś można zagrozić, to jest to podniesienie temperatury zadanej za wysoko. A ta akurat nastawa jest dostępna z poziomu Vide Neta.

Mi tam wystarczyłoby dodanie do Vide Neta czasu podawania i punktów krzywej grzewczej. Natomiast dużo większe braki są na wykresach. Jak Sambor wkleił wykres z ecoal to mi gały wyszły. W Vide Necie nawet połowy tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła mi zapalarka w Tekli Compact 12 kw wytrzymała 2 lata i kilka m-cy, drugą już wstawiłem również stalową ale zastanawiam się tak czy istnieje możliwość montażu tam zapalarki ceramicznej ?

Teoretycznie przyglądając się tej obudowie od zapalarki to raczej tak .

Czy już może ktoś montował zapalarkę ceramiczną w tym palniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jaki koszt?

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalarkę kupiłem u lokalnego sprzedawcy koszt 120 zł w internecie można podobne kupić za trochę więcej jak 90 zł.

Ile rozpaleń nie mam pojęcia, w sterowniku nie znalazłem takiej wartości. Mogę tylko napisać że przez palnik "przeszło" jakieś 8 ton peletu. Chodził i zimą i latem.

 

EDIT

Dodaje fotkę tejże zapalarki która padła jest firmy ELIKO 300W

 

post-60574-0-08569600-1486287780_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez Speedstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata, ale ile rozpaleń?

W innych sterownikach jest taki licznik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w innych jest, estyma niestety nie udostępnia takich informacji.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz do poprawki. Ciekawe czy Estyma nas czyta. Na pewno ci, którzy są przed wyborem nowego kotła nas czytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nasz kolega założył już odpowiedni temat:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23402-sterownik-estyma-problemy-lista-%C5%BCycze%C5%84-i-co-jest-dobre

Jeśli jest tak, jak pisze, że Estyma nas czyta, to może niech każdy z nas zbierze to, co tutaj pisał o sterowniku Estymy i tam napisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym może być spowodowane ponowiona próba rozpalania? Dzisiaj drugi raz mi się tak stało. Widzę to na Vide NET, bo tak to nie ma szans, żeby to zaobserwować.

 

Wyglądało to tak:

Godzina 2:33 - temperatura kotła schodzi poniżej histerezy, więc rozpoczyna CZYSZCZENIE (na wykresie jasnoniebieskie pole).
Godzina 2:35 - rozpoczyna się ROZPALANIE (na wykresie żółte pole).
Godzina 2:44 - chyba sie nie udało rozpalić, więc znowu rozpoczyna CZYSZCZENIE.
Godzina 2:45 - druga próba ROZPALANIA.
Godzina 2:47 - chyba się udało rozpalić, więc rozpoczyna się ROZŻARZANIE (na wykresie czerwone pole).
Godzina 2:50 - rozpoczyna się MODULACJA (na wykresie zielone pole).
 
Na podstawie czego sterownik decyduje o tym, czy ma ponowić rozpalanie, czy też przejść do rozżarzania? I od kiedy włącza modulację?
 
W załączniku zrzut z VideNETa. Po lewej cykl pracy palnika z normalnym rozpaleniem, a po prawej cykl, gdzie rozpalanie było ponowione.

post-69617-0-97541800-1486629254_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinek instrukcji sterownika:

 

Próg foto - Jasność w palniku powyżej której regulator uznaje, że jest płomień.

 

A ten płomień oznacza przejście z statusu rozpalanie do rozżarzanie, czy ze statusu rozżarzanie do modulacja?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy braknie pelletu to podejmuje trzy lub cztery próby rozpalenia po czym uaktywnia się alarm braku paliwa. Widać te próby w menu "Kocioł". Jeśli pellet jest a nie udało się rozpalić to myślę że leży jakiś syf w palniku nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam autoczyszczenia, robię to ręcznie. Nie brakło peletu, bo wczoraj dosypywałem. Nie było syfu, bo parę godzin przed tym zdarzeniem ręcznie czyściłem palnik.

Ja bym wręcz to połączył z tym ręcznym czyszczeniem palnika. Za pierwszym razem stało mi się to w nocy z 1 na 2 lutego. Wtedy też parę godzin wcześniej czyściłem palnik i była to pierwsza próba po wyczyszczeniu.

Dzisiaj jednak to nie było pierwsze rozpalenia po ręcznym czyszczeniu, tylko drugie.

W międzyczasie jednak czyściłem dwa razy palnik i nic takiego się nie zdarzyło aż do dzisiaj.

 

 

Pojawienie się płomienia powyżej 30 (fabrycznie) to przejście do rozżarzania

 

Pisze to gdzieś w instrukcji, czy zaobserwowałeś?

A kiedy przechodzi do modulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kończy się Tobie pellet w zasobniku? Jest on tak skonstruowany że pellet zawiesza się o łączenia ścianek w przypadku małych ilości. Jeżeli jest źle wypoziomowany to pracujący świder przenosi drgania na zbiornik. Pelet który zawiesił się na łączeniu opada. Zaobserwowałem to u siebie jakiś czas temu. Inna opcja to brudna foto komórka. Palnik czyści się jeżeli mijają np 2 h pracy kotła jeżeli masz tak ustawione i palnik rozpala się na nowo jeżeli jest taka potrzeba ( uzależnione od poszczególnych nastaw). Sprawdź czy palnik nie jest zapchany popiołem bo pomimo trybu samoczyszczenia czasem trzeba wygarnąć z palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobra pisałeś to w tym samym czasie co ja. Poczytaj mój wcześniejszy wpis: nie mam samoczyszczenia, peletu nie brakło, palnik był wyczyszczony ręcznie.

 

Z tego co napisałeś, to w grę wchodzi jedynie brudna fotokomórka. Ale jeśli tak, to dlaczego od tej pory już 4 razy mi się normalnie rozpaliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie test, jak wygląda palnik po nie czyszczeniu przez ileś dni.

 

Palnik po 1 dniu (spalone 40 kg)


 

Palnik po 2 dniach (spalone 90 kg)


Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbiłem na dwa posty, bo widzę, że w jednym moga być tylko dwa filmiki.

 

Palnik po 3 dniach (spalone 130 kg)


 

Palnik po 4 dniach (spalone 180 kg)


 

U was przy braku automatu samoczyszczącego macie gorzej, czy lepiej? Według was jak często w takim razie powinienem czyścić palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.