Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarny38

Pado

Jeżeli jesteś wielbicielem ciepłych grzejników cały dzień to na cuda nie licz.

Ja utrzymuję 21* przez całą dobę i taki sposób palenia pelletem może się opłacić, nie będzie jednak komfortowy, gdy grzejnik jest zimny nie ma promieniowania cieplnego i odczucie temperatury jest mniejsze niż faktyczne. Poniżej wklejam wykres wczorajszego dnia i poniżej spalanie za luty przy moim sposobie grzania.

post-66388-0-78275800-1487921306_thumb.jpg

post-66388-0-96710700-1487921315_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pado stropu ocieplonego nie mam, ale rok temu sobie ociepliłem dach poddasza wełną mineralną (10 cm). W efekcie gdy na zewnątrz jest minus, to zamiast 5 stopni na strychu, jakie miałem przedtem, mam tam teraz 15 stopni. Ale i tak dalej ucieka mi tam dużo ciepła. Stropu nie robię, bo mam zamiar zrobić kiedyś na poddaszu pokoje. Do przyszłej zimy na pewno ocieplę ten dach jeszcze dodatkowymi 15 cm wełny. Być może zamontuję tam też już kaloryfery.

 

W załączniku wysyłam moje spalanie w lutym (na 16 lutego nie patrz bo robiłem test paliwa) i wczorajszy dzień.

post-69617-0-50135300-1487922181_thumb.png

post-69617-0-03246000-1487922187_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Dom bez piwnicy z 1998 r, podłogi styropian 5cm, ściany cegła + styropian 5cm, dach wełna 35 cm, stropy też wełna 35 cm, jak widać żadnych cudów, powiedziałbym nawet że słabo ocieplony jak na dzisiejsze standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo to jest jakaś nadzieja i u mnie, że kosmicznego spalania nie będzie

 

 

a jakiego peletu uzywacie? kupujecie ten najdrozszy  ca 900PLN/to np olimp, lava czy coś tanszego da sie tez palic?

 

i pytanie- czy opłaca się/warto dokładac pogodówkę? czy ona nie za bardzo będzie mieszać w sterowniku?

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Przyznaję ja palę tylko lavą za 849zł, kupioną latem bo teraz kosztuje 899zł. Próbowałem innych ale nie miałem szczęścia i odpuściłem wolę dać nieco więcej a zapomnieć o tym że mam kocioł.

Albo robiły się spieki i trzeba było co chwilę grzebać w palniku bo gasło, albo miałem kiedyś dębowy który nawet nieźle się palił i popiołu nie było prawie wcale, za to ten popiół zatykał wszystko po drodze do wylotu z komina, czyszczenie palnika, rusztu, wymiennika i czopucha musiałem robić co tydzień, o kaloryczności już nawet nie wspominam, gdy lavy spaliłem 15kg to nonejma 20kh.

 

Pogodówkę warto, ale trzeba umieć ją ustawić, co nie jest łatwe, widać po wpisach na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsponiałem u mnie 540 metrów do ogrzania. Dom ocieplony (ściany wełną, dach też dodam, że jest płaski). Niestety nie znam szczegółów docieplenia).

Spalanie jak widać, najniższe nie jest, ale takiego domu tanio nie da się ogrzać. Do początku stycznia paliłem pelletem ukraińskim, potem był bukowy 1 tydzień stycznia). Teraz jest Ok. Pellet z drzew iglastych jest najlepszy. Różnice w spalaniu czasami są duże bo z Ozim szukamy optymalnych ustawień. b0c7f33627d94a4c3ce4450c979d2ddd.jpg065443689ca54031fe2f33ab94b2c10e.jpgef3f365c25e7b7d0561140ee2d543871.jpg

 

Jak widać nie zawsze się udaje. Na szczęście teraz jest Ok a diabeł tkwił w szczegółach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodówka to niewielki koszt, nie ma się co zastanawiać, tylko brać. To dobra rzecz, szczególnie gdy się nie pali zero-jedynkowo, jak Czarny (który ma grzejniki albo na 60 stopni, albo całkiem zimne), tylko tak, jak ja (w zależności od temperatury na zewnątrz idzie mi na grzejniki więcej albo mniej).

 

Ja mam ten sam pelet, co Robert, od lokalnego dostawcy i sobie chwalimy. Przy obecnej temperaturze na zewnątrz mógłbym, przez tydzień nie czyścić pieca.

http://www.drewnomark.pl/pelet.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Pado jeżeli mogę Ci coś doradzić, nie pakuj się w żadne zawory 4D z siłownikiem bo szybko dołączysz do grupy niezadowolonych na tym forum.

Ja mam najprostszą z możliwych instalacji, ochrona powrotu zrobiona na zaworze 3D bez żadnej elektroniki tylko czysta fizyka, prosta i działająca.

post-66388-0-37137600-1487925286_thumb.jpg

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do peletu, to teraz po 4 dniach tak wygląda mój palnik:

 

Wcześniej na innym pelecie wyglądał tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pado jeżeli mogę Ci coś doradzić, nie pakuj się w żadne zawory 4D z siłownikiem bo szybko dołączysz do grupy niezadowolonych na tym forum.

Ja mam najprostszą z możliwych instalacji, ochrona powrotu zrobiona na zaworze 3D bez żadnej elektroniki tylko czysta fizyka, prosta i działająca.

dzięki za poradę, własnie lokalny dostawca doradzał 4d i siłowni

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze, że w DTRce z Tekli jest dupny napis, że:

 

10fooe1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

dzięki za poradę, własnie lokalny dostawca doradzał 4d i siłowni

Dostawca doradza to na czym więcej zarobi, a dobry instalator doradza to z czym będzie miał najmniej reklamacji, dlatego ja kupiłem kocioł od firmy która go instalowała i ma autoryzację Tekli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi jak teoria spiskową. Ale sprzęt elektroniczny da się zaprogramować na zepsucie. Natomiast jaki sposób zaprogramować Kocioł na zepsucie?. Zaleca się Montaż zaworu cztery D który po jakimś czasie doprowadzić do szybszej korozji kotła.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez robert004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Może trochę odbiegnę od tematu, miałem kiedyś auto z 12 letnią gwarancją na nadwozie, oczywiście pod warunkiem corocznych przeglądów które kosztowały krocie, kiedy auto zaczęło korodować okazało się perforacja jest wtedy gdy blacha przerdzewieje na wylot.

Od tego czasu w nosie mam gwarancje których uznanie są zależne od humoru producenta.

 

A wracając do tematu, mnie autoryzowany sprzedawca zainstalował 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawca doradza to na czym więcej zarobi, a dobry instalator doradza to z czym będzie miał najmniej reklamacji, dlatego ja kupiłem kocioł od firmy która go instalowała i ma autoryzację Tekli.

 

Ja też kupiłem kocioł od firmy, która go instalowała i ma autoryzację Tekli, a mimo to mi wcisnęli 4D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS ja tez mam namiary na instalatora/sprzedawce, dostłem je od Tekli , może źle napisałem, sprzedawca taki zawór mi policzył, nie, że nalegał, czy doradzał- za pewne jak powiem, że chce 3D to da i taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zapytałem instalatora, dlaczego nie zamontował mi 3D, to powiedział, że wg niego 4D lepszy. I pogodane... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam pelet, co Robert, od lokalnego dostawcy i sobie chwalimy. Przy obecnej temperaturze na zewnątrz mógłbym, przez tydzień nie czyścić pieca.

http://www.drewnomark.pl/pelet.php

 

znam ich, kupowałem tam sztachety :rolleyes: , dobrze wiedzieć, że pelet także tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do peletu, to teraz po 4 dniach tak wygląda mój palnik:

 

Wcześniej na innym pelecie wyglądał tak:

 

głupie pytanie- jak się ma ten mechanizm czyszczacy to tez trzeba to czyscic co jakis czas, czy wtedy to odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierścień z tego co widzę to przesuwa ten syf po prostu do przodu palnika robiąc miejsce na wsypanie nowego peletu. Nie mógłby iść dalej i zepchnąć ten syf poza palnik?

 

 

znam ich, kupowałem tam sztachety :rolleyes: , dobrze wiedzieć, że pelet także tam jest

 

Wiórów im pewnie wiele zostaje, to je prasują i mają pelet. Oby tylko nie poszli w ilość kosztem jakości.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.