75bob Opublikowano 25 Marca 2015 #76 Opublikowano 25 Marca 2015 (edytowane) próbował ktoś może zrobić przeróbkę w stronę podniesienia palnika w defro ? Zapisałem się w kolejkę do testowania SPP od boleckiego, dzięki Makog. Edytowane 26 Marca 2015 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
mariuszek522 Opublikowano 6 Maja 2017 #77 Opublikowano 6 Maja 2017 witam planuje kupic kociolek defro komfort eko 12 zauwazylem ze 12 nie ma dekla od spodu w rurze od palnika ( w srodku pieca) 15 juz ma taki dekiel wiec mozna zawsze odkrecic i latwo wyczyscic jak wyglada kwestia czyszczenia w tym palniczku ? pozdrawiam Cytuj
wwoytek Opublikowano 7 Maja 2017 #78 Opublikowano 7 Maja 2017 Czyszczenie odbywa sie b.szybko z zewnatrz, odkrecasz 4 sruby mocujace krotki kanal powietrza z wentylatorem i bezposrednio z tego kanalu wybierasz resztki ktore sie tam dostaly (Defro dodaje do pieca wyprofilowana lopatke) czysci sie szybko bez brudzenia rak. Wszystko w instrukcji pieca na stronie Defro. Cytuj
Pmarcin Opublikowano 29 Października 2017 #79 Opublikowano 29 Października 2017 Witam Posiadam piec defro duo uni 15kw, pale pelletem Problem z przegrzewajacym sie podajnikiem jest u mnie duży. Po przejsciu pieca w nadzór temperatura podajnika wzrasta do 75stopni. Temperatura na wyjsciu i powrocie pokazuje po 65 stopni. Po czasowym ustawieniu palenia w kotle i wygaszeniu w rynnie dalej jest widoczny płonień. Parametry w nadzór Czas podawania 7sekund Prze. Podawania 15minut Czas pracy. Went. 20sekund Czas przerwy went. 15minut Siła nadmuchu 30% Moc kotła ustawiona na 70% Zawor 4d ustawiony na 5/10 Ktoś cos poradzi co robić? Cytuj
Pmarcin Opublikowano 29 Października 2017 #80 Opublikowano 29 Października 2017 Witam, myślałem, że tylko ja mam problemy z wysoką temperaturą podajnika, a tu proszę jest nas więcej. Od października 2014 jestem użytkownikiem pieca Defro EKR 10 kW ze sterownikiem Eco Clasic (bez PIDa) + zawór czworodrożny ze sterownikiem TECHa, ogrzewam dom typu "bliźniak" ocieplony o powierzchni 80 m2. Praktycznie od uruchomienia pieca temperatura na podajniku nie schodzi poniżej 50 oC. Testowałem wiele konfiguracji ustawienia parametrów pracy i niestety nie na wiele się to zdało. Sytuacja poprawia się przy spadku temp. zewnętrznej poniżej zera, gdy odbiór ciepła z pieca jest większy i tym samym częściej załącza się cykl grzania. Niestety przy obecnych temp.otoczenia piec w ciągu dnia praktycznie grzeje tylko bojler i temp. na podajniku wzrasta do ok. 70 oC, a czasem przekracza 75 oC z załączeniem alarmu i wypychaniem groszku z rury podajnika i palnika. W listopadzie zeszłego roku wykonałem nawet telefon do kierownika serwisu Defro z tym tematem, ale gość zbył mnie stwierdzeniem, że muszę dobrać odpowiednie ustawienia i poduczyć się o samym procesie spalania. Był to początek mojej przygody z tym typem pieców, więc pomyślałem, że może ma rację i mu odpuściłem. Niestety, pomimo kilkumiesięcznego doświadczenia, nie udało mi się wyeliminować problemu. Proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w tym temacie. Co prawda temat na forum dotyczy pieców 12 kw, ale myślę że jest to generalnie problem pieców Defro o niskich mocach i rozwiązania będą podobne. Postanowiłem również wysłać zgłoszenie problemu na oficjalnej stronie serwisu Defro i zachęcam do tego innych użytkowników, może da im to trochę do myślenia i wykażą trochę zainteresowania. Witam Czy udłao sie rozwiazać problem z podbijaniem temperatury podajnika do 75 stopni? Mam ten sam problem teraz Cytuj
PioBin Opublikowano 29 Października 2017 #81 Opublikowano 29 Października 2017 Sprawdz tutaj https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8428-jak-palić-w-kotle-z-palnikiem-rynnowym-defro-duo-uni/?p=310761 Nie Ty jeden masz ten problem Cytuj
Pmarcin Opublikowano 29 Października 2017 #82 Opublikowano 29 Października 2017 (edytowane) Pale w piecu od 3 tygodni, to nowy kocioł , myślisz że juz może mieć nieszczelnosci? Zauważylem teraz jak wieje na zewnątrz silny wiatr mam duży ciąg kominowy, jak otworze gorne drzwiczki to cały osad jest natychmiast wciagany przez komin, nie pozwala to tez na całkowite wygaszenie . Mimo że na wyswietlaczu jest komunikat wygaszony to w podajniku dalej sie pali. Mam przeslone w rurze wylotowej do komina zasłonięta na 3/4 ale i tak jest taki ciąg że przesłona od wentylatora lata we wszystkie strony. Edytowane 29 Października 2017 przez Pmarcin Cytuj
Pmarcin Opublikowano 29 Października 2017 #83 Opublikowano 29 Października 2017 (edytowane) Liczę że sie jakos z tym uporam. Edytowane 29 Października 2017 przez Pmarcin Cytuj
Dancych Opublikowano 29 Października 2017 #84 Opublikowano 29 Października 2017 zamontowalem ostatnio regulator ciagu do wyczystki komina. wszystkie moje problemy z kopczykiem skończyły się. Polecam bo to nie sa pieniądze wyrzucone w błoto. w ostatnie wiatry moglem zaobserwowac jak pracuje. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka Cytuj
krisgie Opublikowano 29 Października 2017 #85 Opublikowano 29 Października 2017 Dokładnie, zwróci się na opale w ciągu jednego sezonu z nawiązką ;). Jak dzisiaj patrzyłem to strzelał na maxa z dużą siłą, aż się zastanawiałem czy się w tej pozycji nie zablokuje... A na palniku jakby nigdy nic ;) Cytuj
wwoytek Opublikowano 30 Października 2017 #86 Opublikowano 30 Października 2017 To "słów kilka" do tytułu wątku ;) Cytuj
Snoopi21898 Opublikowano 30 Października 2017 #87 Opublikowano 30 Października 2017 Kol. Dancych jak masz ustawiony rck bo ja tak jak w instrukcji. Cytuj
Pmarcin Opublikowano 1 Listopada 2017 #88 Opublikowano 1 Listopada 2017 Witam ponownie Po rozmowie z serwisem defro wprowadzilem nastepujące zmiany Parametry w nadzór Czas podawania 1sekund Prze. Podawania 6minut Czas pracy. Went. 10sekund Czas przerwy went. 6minut Siła nadmuchu 35% Moc kotła zmieniona na 110% Wentylator korekta na -12 Dzis od godziny 8 rano jak rozpaliłem do tej pory piec wszedł tylko 2 razy w tryb nadzoru, powoli się to wszystko nagrzewalo, podłogowka dobila na 32* ale męczyła sie cały dzień , zasilanie 55 stopni , powrót 45 . Troche mało ale jakoś nie może chwycić wyższej temperatury. Grzejniki cieple ale nie gorące. Co ważne klapkę na wentylatorze dociążyłem max do dołu.przesłona na rurze wykotowej do komina przysłonieta do połowy. Temperatura kotła ustawiona na 60 stopni i dobija do tej temperatury. Podajnik który nagrzewal się do 75 stopni teraz oscyluje miedzy 38 a 42 stopnie. Poobserwuje kilka dni i dam znac jak to dalej wygląda. Cytuj
Dancych Opublikowano 2 Listopada 2017 #89 Opublikowano 2 Listopada 2017 Kol. Dancych jak masz ustawiony rck bo ja tak jak w instrukcji.Ja mam na 10 bo mam fi200 komin systyemowy i ciungnie ostro. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka Cytuj
Pmarcin Opublikowano 3 Listopada 2017 #90 Opublikowano 3 Listopada 2017 (edytowane) Witam Jak narazie po zmianie ustawien problem przegrzewania sie podajnika zniknął. Podajnik nagrzewa się do 43 stopni. W domu ciepło 24 stopnie. Sprawdziałem dzis to na około przez 2 dni piec pobrał jakieś 15/20 kg pelletu. Wykres na piecu książkowy. Edytowane 3 Listopada 2017 przez Pmarcin Cytuj
PioBin Opublikowano 3 Listopada 2017 #91 Opublikowano 3 Listopada 2017 A jakich zmian dokonałeś w ustawieniach ze pomogło? Na zdjęciu temperatura spalin mniejsza od temperatury kotła - chyba powinieneś czujnik spalin przeczyścić Nie rozumiem po co ustawiłeś moc kotła na 110% skoro w PID'zie pracuje i tak na 1% Cytuj
dormario Opublikowano 3 Listopada 2017 #92 Opublikowano 3 Listopada 2017 Korekta mocy podnosi tylko Górny zakres nastawień dolny zostaje bez zmian. Przy tych temperaturach to rzeczywiście większego sensu nie ma. Cytuj
Pmarcin Opublikowano 3 Listopada 2017 #93 Opublikowano 3 Listopada 2017 A jakich zmian dokonałeś w ustawieniach ze pomogło? Na zdjęciu temperatura spalin mniejsza od temperatury kotła - chyba powinieneś czujnik spalin przeczyścić Nie rozumiem po co ustawiłeś moc kotła na 110% skoro w PID'zie pracuje i tak na 1% Czujnik jutro przeczyszcze a temperatura spalin mniejsza niż kotła bo minute wcześniej był piec w nadzorze. Na 110 % kazali mi w serwisie defro ustawić. Pale w piecu od miesiąca gdzieś wiec się dopiero ucze Cytuj
Pmarcin Opublikowano 3 Listopada 2017 #94 Opublikowano 3 Listopada 2017 (edytowane) A jakich zmian dokonałeś w ustawieniach ze pomogło? Na zdjęciu temperatura spalin mniejsza od temperatury kotła - chyba powinieneś czujnik spalin przeczyścić Nie rozumiem po co ustawiłeś moc kotła na 110% skoro w PID'zie pracuje i tak na 1% Co do parametrów zmienionych Po rozmowie z serwisem defro wprowadzilem nastepujące zmiany Parametry w nadzór Czas podawania 1sekund Prze. Podawania 6minut Czas pracy. Went. 10sekund Czas przerwy went. 6minut Siła nadmuchu 35% Moc kotła zmieniona na 110% Korekta wentylatora na -12 Edytowane 3 Listopada 2017 przez Pmarcin Cytuj
lechumb Opublikowano 4 Listopada 2017 #95 Opublikowano 4 Listopada 2017 Ja posiadam komfort eko 15 na palniku defro. Przy tych temp. piecyk wchodzi w nadzor. Moc na 50% wiatr -2% w serwisowych podawanie 1-4s przerwa 40-90s, a i temp spalin na max170°. Sterownik k1pv2 z dolozona turbina i soft od k1pv3. Moze ma ktos doswiadczenie z regulacja sily wiatru w takim zestawie z turbina. Cytuj
Pmarcin Opublikowano 4 Listopada 2017 #96 Opublikowano 4 Listopada 2017 Niestety moja radość była przedwczesna, dzis piec wszedł w nadzor a na piecu podajnik 60 stopni , przy wydmuchu 72 stopnie a temperatura spalin 244 , jeszcze takiej nie widzialem wszystkie pajaki z komina pouciekały. Mimo wydmuchu i wygaszenia pieca w podajniku dalej sie tli. Masakra Cytuj
lechumb Opublikowano 4 Listopada 2017 #97 Opublikowano 4 Listopada 2017 Kurcze kolego wydaje mi sie ze u ciebie problem jest spowodowany za dużym ciagiem w kominie i ciagnie powietrze przez wentylator i dlatego zar sie utrzymuje i rozgrzewa palnik. U mnie byl taki problem ale po montażu rck i ustawieniu na 15 ciag sie zmniejszyl i temp spalin tez spadla. Cytuj
Pmarcin Opublikowano 4 Listopada 2017 #98 Opublikowano 4 Listopada 2017 (edytowane) Jest co możliwe. W poniedziałek bedzie gość zeby to sprawdzic . A U Ciebie rck gdzie jest zamontowany? W wyczystce czy rurze ? Edytowane 11 Listopada 2017 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
lechumb Opublikowano 4 Listopada 2017 #99 Opublikowano 4 Listopada 2017 (edytowane) Ja mam w wyczystce. Pieniadze napewno dobrze zainwestowane. Mam komin 200mm ociepliny welna i zaciagalo bardzo dobrze. Teraz walcze w przechodzeniem w nadzór. Edytowane 4 Listopada 2017 przez lechumb Cytuj
Snoopi21898 Opublikowano 4 Listopada 2017 #100 Opublikowano 4 Listopada 2017 Też mam w wyczystce rck i polecam jak najbardziej. W takich temperaturach to kociołek też przechodzi w nadzór. Testuje nowe ustawienia podawanie 1-6 przerwa 18-90 obroty turbinki 40-100 i zaobserwowałem, że lepiej działa algorytm i kopczyk większy. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.