Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jaka kolego snoopi masz moc kotla ustawiona? A te obroty to ustawiasz jako went roboczy czy obroty?

Edytowane przez lechumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc 80%, obroty tam gdzie jest oryginalnie 80-310. Spaliny max 160.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak takie ustawienia wychodza ci w praktyce? Wskakuje w nadzór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj mi wszedł kilka razy a pare dni juz tak pale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja radość była przedwczesna, dzis piec wszedł w nadzor a na piecu podajnik 60 stopni , przy wydmuchu 72 stopnie a temperatura spalin 244 , jeszcze takiej nie widzialem wszystkie pajaki z komina pouciekały.

 

Mimo wydmuchu i wygaszenia pieca w podajniku dalej sie tli.

 

Masakra

 

A kto wie co to jest ten wydmuch i czemu on ma niby służyć? Po zdjęciach autora wpisu to chyba po to żeby ślimak upalić.

 

Nie napisałeś że palisz peletem (a może ja nie doczytałem). Serwisanci Defro też tego pewnie nie wiedzieli, ponieważ te ustawienia nadzoru to do groszku mi pasują.

 

Koledzy dobrze Ci radzą zamontuj rck. Nawet jesli nie pomoze to napewno nie zaszkodzi.

 

Jesli wyczerpiesz juz możliwości to sprawdz szczelność połączenia kocioł - podajnik tak jak napisałem kilka postów wcześniej.

 

I na koniec: masz piec z palnikiem rynnowym to pisz w tematach o rynnie bo niektórym może się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do kolegi bleto...posiadam piec 12kw eko komfort też mam problem z wysoką temp.podajnika..myślę że temperatura powyżej 44 stopni to trochę dużo. Czytałem tu forum że jednemu z kolegów doradziłeś jak obniżyć temperaturę,jeśli Byłbyś tak miły to również poproszę o jakieś sugestie...z góry dziękuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam też problem z wysoką temperatura podajnika 62 stopnie...Sterownik iryd pid piec skam 12 kw.podajnik appmd1.Czas podawania 6,5 s.100 %- 38s.dmuchawa 15.,1%-2.30s dmuchawa1 .Podtrzymanie 12 min.dmuchawa-10.krotnosc-1.Temperatura 50 stopni...może pomożecie jak obniżyć ta temperaturę podajnika .....

Witam mam też problem z wysoką temperatura podajnika 62 stopnie...Sterownik iryd pid piec skam 12 kw.podajnik appmd1.Czas podawania 6,5 s.100 %- 38s.dmuchawa 15.,1%-2.30s dmuchawa1 .Podtrzymanie 12 min.dmuchawa-10.krotnosc-1.Temperatura 50 stopni...może pomożecie jak obniżyć ta temperaturę podajnika .....

Edytowane przez Nyny4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube lub tu na forum jest duzo materiałów związanych z problemem wysokiej temp podajnika. Kolega woytek nawet wstawil filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zbyt wysoko temperatura podajnika i zalączanie się alarmu było spowodowane nieszczelnością zasobnika na ekogroszek. Mikroskopijne otworki w pojemniku i nie było ich zbyt wiele a w miejscach tych widoczne były jedynie rdzawe plamki, powodowały zaburzenia pracy kotła. Kupiłem szpachlę wodoodporbą w OBI - puszka to koszt 15 złotych i po oczyszczeniu podejrzanych miejsc szczotką drucianą nałożyłem cienką warstwę szpachli. Po wyschnięciu szpachli i uruchomieniu pieca problem zniknął. Powodem może być również źle ułożona lub uszkodzona uszczelka pokrywy zasobnika. 

Pozdrawiam,

pmarcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, miałem podobny problem z wysoką temperaturą podajnika. 

Wymieniłem czujnik obrotów wentylatora, gdyż wyskakiwał błąd lecz i to nie pomogło.

Temp. podajnika sięgała 55-60 stopni Dym cofał się do podajnika.

Po sezonie grzewczym, wyczyściłem komin, dokładnie retorę i co równie ważne kanaliki dolotu powietrza w retorze, pomogłem sobie odkurzaczem.

Teraz temperatura podajnika w granicach 30 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie defro 15 kW... Pale z PID... Temp podajnika doszla do 50.... Mialem na ustawianiach fabrycznych, zmienilem min. czas podawania z 4 na 6 s, I max czas podawania z 5 na 6 s... Do tego dalem podajnik do przodu na 1,5 min zeby uniesc groszek.. Oczywiscie nadzor Tez troche podnioslem I skrocilem czas.... Temp spadla do 35 juz drugi dzien bez problemu... 

Musze tylko po kombinowac z nawiewem bo lekkie spieki wychodza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. 

czytam wasze doswiadczenia w temacie przegrzewajacego sie podajnika i rozniez jestesm nieszczesliwym posiadaczem kotła Defro AKM15 z podajnikiem tłokowym z tym problemem. 

sezon grzewczy sie zaczal i problem wrocił. Od 10 lat chodze do kotłowni kilka razy dziennie sprawdzac jaka temperature ma podajnik. wieczoram jest czasami ok, chlodny, a rano zasypane cale palenisko bo alarm sie wlaczyl. probowalem wszystkiego. 

Ale chetnie poslucham waszych doswiadczeń i licze na jakas pomoc. czytalem zeby sprawdzic szczelnosc kotła. bede mial wolny dzien to wygacze kociol za tydzien i sprobuje to posprawdzac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.