Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

W starszych rynnach można było czyścić przez odkręcenie wentylatora. W zestawie z kotłem była chyba nawet taka szpatułka dopasowana rozmiarem właśnie do szerokości kanału. W nowych już tego nie ma. Pod palnikiem są 2 nakrętki na klucz chyba 17 jak pamiętam i odkręca się spodnią część paleniska. Wysypuje się to co się tam nagromadziło. Można do tego zdjąć tą blachę z otworkami i resztę towaru wygrzebać paluszkami, pędzelkiem czy jak kto woli.

 Dorzucam foto mojego wykresu, jara się miałem z odrobiną pelletu z funkcją pid.

8fb480a8ed3e1268med.jpg

Akurat tego dnia nie była grzana cwu. Przy załączonym boilerze są tylko wahnięcia o 5-6 stopni przez kilka minut. Od października piec pyka non stop i nie odkręcałem tych srób. Mam zamiar zrobić to na koniec sezonu. Najważniejsze wg mnie są ściany i półki wymiennika oraz czujnik pid. To obmiatam z pyłu nawet 2x w tygodniu jak jest chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to u Ciebie kolego wygląda :) Powiedz mi jeszcze czujnik PID to masz na myśli czujnik temperatury spalin czy jest jakiś jeszcze inny? Masz jakiś sprawdzony sposób na czyszczenie ścianek wymiennika czy skrobaczka w dłoń i do dzieła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeme2 tak, chodziło mi o czujnik temp spalin, a na czyszczenie ścianek to nie mam żadnego sposobu tylko tą skrobaczką dołączoną do kotła obskrobuje po prostu  ścianki od góry do dołu, potem wszystko zgarniam na sam dół i wybieram razem z popiołem w szufladzie. Butcher, ja tam mam inny kociołek i nie wiem jak to jest u ciebie ale domyślam się że chodzi o to że podajnik i palnik jest w moim przypadku od boku kotła a u ciebie z tyłu, ale skoro namacałeś te 2 śruby z nakrętkami pod palnikiem to chyba nie ma innego wyjścia jak rozkręcać to i jakimś sposobem dostać się tam, czy to odkurzaczem czy czymkolwiek się da. Osobiście przymierzam się do zakupu odkurzacza do kominka i myślę spróbować wyciągnąć ten cały pyłek z kanałów ale mam obawy że jest on zbyt drobnej frakcji i po prostu filtr takiego odkurzacza nie da rady zatrzymać tego w sobie lub od razu się zapcha  i towar pójdzie w atmosferę na kotłownie. Próbował ktoś może czegoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie zmieniłem wentylator na taki z dodatkową dmuchawką, zainstalowałem oprogramowanie na V3 i faktycznie piecyk pracuję lepiej, spalanie mniejsze, spieki mniejsze aczkolwiek nadal występują. Mam pytanie w innej kwestii od dwóch-trzech dni zauważyłem dziwną przypadłość odnośnie CWU, mianowicie biorę prysznic (zużycie wody nie duże) temperaturę zadaną na bojlerze mam ustawioną 55 stopni i bardzo szybko temperatura spada do 49-48 stopni, co jest dziwne termometr wbudowany na bojlerze pokazuję nadal temperaturę w okolicach zadanej, wcześniej kąpała się cała rodzina i temperatura spadała o 1-2 stopnie. Wiecie może czy może to byś spowodowane? Dodam tylko że mam pompkę cyrkulacyjną ustawioną na włączenie się co 15 minut, raz jest włączona raz wyłączona, a w godzinach 22-5 jest wyłączona całkowicie aczkolwiek od pewnego czasu zaczęła dość głośno chodzić? Może te spadki spowodowane są uszkodzoną pompką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem. Ja nie mam pompy cyrkulacyjnej. U mnie w roli bojlera jest pompa ciepła 200l i też jest różnica w temperaturach. Ster kotła pokazuje 40 stopni a ster pompy jak włączę to powyżej 50, różnica wydaje mi się stąd iż czujnik temp dla kotła jest w połowie wysokości pionowo usytuowanego zbiornika a czujnik temp pompy może być na górze zbiornika, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według moich obserwacji ma. Ja mam ustawiona 55. Ciezko mi zejsc do 50 przy małym zapotrzebowaniu z powodu dobrego ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy temperatura kotła ma wplyw na ilosc spalania paliwa  ile macie na kotłach  temp

A wchodząc do kotłowni odczuwasz że jest w niej cieplej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura kotła ma wpływ na temp w kotłowni mam małe pomieszczenie na piec i małe straty ciepła

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widoczne przyłącze w kotłowni i rury w niej i poza nią oraz inne elementy systemu zwłaszcza zasilającą część  masz ogaconą?

Czy sprawdzałeś izolację kotła, czasami producent nie stara się zrobić tego dokładnie i miejscami jest kocioł obudowany tylko blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam proszę o poradę sam niewiem czy dobrze mi sie spala pale mialem piast w rynnie

dom 120m2 ocieplony nowy piec 15 kw cwo 120l moje ustawienia to

moc dmuchawy 39

czas podawania 3 sek

przerwa podczas palenia to 48 sek

czas podawania na postoju 3 sek

czas postoju 44min

piec ustawiony od 23 30 do 15 30 na53st c od 15 30 na 58st c

problem taki ze na rynnie rano jest kalafior popiołu który troche blokuje płomien jak piec sie załączy

 

555fbfba9eec911f58beb1d4f96b9949.jpg

3433d8940d3241e6a04c57c5e0ca0660.jpg. Popiul miękki raczej przepalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tym razem pisze w sprawie przegrzewania rury podajnika.

 

Poniewaz ciepło za oknem i piec mozna spokojnie odstawic od uzytkowania, jest czas na drobne korekty po zimie.

 

Od dluzszego czasu mialem problem z temperatura rury podajnika, ktora dochodzila do 60 C. Proby z ustawieniami podawania i nadmuchu nie przynosily znaczacego efektu. Postanowilem głębiej przygladnac sie tematowi. Rozebralem podajnik i zaskoczylo mnie polaczenie rury z palnikiem - konkretnie szczelina pomiedzy rura a obudowa nadmuchu powietrza. Kiedys byl tam silikon wysokotemperaturowy (czerwony) ale pozostal tylko brud po węglu i powietrze dmuchalo tamtedy az milo podsycajac spalanie w tym miejscu. Ślimak (końcówka) nadpalona i nadawala się tylko do odcięcia.

 

Kupilem arkusz klingierytu 2mm i uszczelniacz krzemionkowy do piecow, wyczyscilem, uszczelnilem i .... jest znaczaco lepiej, temperatura rury nie przekracza 40C.

 

Pytanie do wszystkich ktorzy rozbierali ten element pieca, czy u Was rowniez jest takie polaczenie palnika i rury? Zastanawialem sie nad zaspawaniem tego i bylby spokoj na zawsze... Prosze o opinie.

 

 

 

 

post-70489-0-20798800-1501234469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tym razem pisze w sprawie przegrzewania rury podajnika.

 

Poniewaz ciepło za oknem i piec mozna spokojnie odstawic od uzytkowania, jest czas na drobne korekty po zimie.

 

Od dluzszego czasu mialem problem z temperatura rury podajnika, ktora dochodzila do 60 C. Proby z ustawieniami podawania i nadmuchu nie przynosily znaczacego efektu. Postanowilem głębiej przygladnac sie tematowi. Rozebralem podajnik i zaskoczylo mnie polaczenie rury z palnikiem - konkretnie szczelina pomiedzy rura a obudowa nadmuchu powietrza. Kiedys byl tam silikon wysokotemperaturowy (czerwony) ale pozostal tylko brud po węglu i powietrze dmuchalo tamtedy az milo podsycajac spalanie w tym miejscu. Ślimak (końcówka) nadpalona i nadawala się tylko do odcięcia.

 

Kupilem arkusz klingierytu 2mm i uszczelniacz krzemionkowy do piecow, wyczyscilem, uszczelnilem i .... jest znaczaco lepiej, temperatura rury nie przekracza 40C.

 

Pytanie do wszystkich ktorzy rozbierali ten element pieca, czy u Was rowniez jest takie polaczenie palnika i rury? Zastanawialem sie nad zaspawaniem tego i bylby spokoj na zawsze... Prosze o opinie.

 

ja rownież teraz przerabiam problem z przegrzewanie podajnika (temp dochodzi do 60st i więcej i włącza się alarm temp. podajnika) tez posiadam defro duo uni 15kw. próbowałem juz wszystkiego i nic teraz doczytałem ten wpis. myśle PioBin że u mnie moze byc to samo. rozbiore w najblizszych dniach i dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , Panowie chialem Was zapytac co ile czyscicie i czy trzeba czyscic palenisko w piecu rynnowym , czy trzeba tam cos rozkrecac , kociol jaki posiadam to Defro akm unii II 22kw , ten kociol ma tak daleko to palenisko ze nie wiem jak tam sie dostac zeby cos rozkrecic reka tam nie idzie siegnac , a slyszalem ze niby trzeba czyscic bo sie kanaliki powietrzne zatykaja , doradzcie Panowie jak to jest z tym czyszczeniem .pozdro 

Cześć

Mam ten sam piec i ten sam problem... ja żeby oczyścić wchodzę do połowy do pieca odkręcam jedna ręką 4 śruby i wysypuję zawartość samo oczyszczenie to ok. 1 minuty roboty a żeby to odkręcić i przykręcić do pierdzielenia na 30 minut i drugie tyle na szorowanie w łazience..... za którymś razem ta uszczelka skruszyła mi się i zadzwoniłem do DEFRO żeby zamówić nową, myślałem że nie będzie problemu, że dzwonię podaje jaki mam piec i czego potrzebuję najpierw był problem ze zlokalizowaniem o co mi chodzi a jak juz się dogadałem to powiedziano mi że oni takiej nie mają i przyślą mi coś zbliżonego, jak przysłali to  w ogóle nie trzymała rozmiarów i tyle rozmowy było...nie ma i koniec tematy... generalnie jestem średnio zadowolony z pieca z osiągów etc. a jak u Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie czym najlepiej (najefektywniej) oczyścić piec - jego wnętrze z sadzy etc. skrobanie niewiele daje.

 

W okresie letnim używam rusztu zastępczego i palę drzewem i mam założoną pokrywę osłaniającą na rynnę i jak zakładałem ją to już ciężko było i teraz zanim zacznę palić grochem chciałbym to jakoś wyczyścić kupiłem w markecie jakiś proszek co to miał niby wypalić ale nic to nie dało....

 

Jeżeli macie jakieś metody lub środki przeznaczone do tego to napiszcie

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli palileś iglastym to pewnie masz coś w postaci zastygnietej smoly ja tak miałem po paleniu owsem ale po sezonie letnim jak nie było palone to większość sama odeszła resztę dosuszylem palac groszkiem a później skrobanie

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie mam możliwości wyłączyć pieca na dłużej (bo rozumiem że wtedy coś się zadzieje że ta "smoła" zaczęłaby się odklejać a jeśli palę codziennie i zaraz chcę przejść na groszek to co zostaje tylko szczota druciana i nurkowanie w piecu....

 

też tak myślałem że to od iglastych i w przyszłym sezonie przerzucę się na liściaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglaste ma duzo żywicy i dlatego pamiętaj żeby liściaste było suche sezonowane. Spróbuj zacząć palić groszkiem może jak podsuszy piec to łatwiej będzie odchodzić

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie skrobie szpachelka + szczotka druciana. Ogolnie to masakra! Jak drzewo suche (mam brzoze) to troche mniej syfu ale mokre po kilku paleniach i jest skorupa. Kiedys to zostawilem w cholere i po jakims czasie samo odpadlo - zlazilo platami jak farba ze scian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.