Skocz do zawartości

75bob

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek typu "bliźniak" 80 m2, ocieplony
  • Kocioł
    Defro EKR 10 kW z podajnikiem

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia 75bob

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. próbował ktoś może zrobić przeróbkę w stronę podniesienia palnika w defro ? Zapisałem się w kolejkę do testowania SPP od boleckiego, dzięki Makog.
  2. Moje ustawienia do dzisiaj: Temp. zadana na piecu 60 oC Grzanie: histereza 2 czas podawania 6s przerwa 60 s siła nadmuchu 30% Podtrzymanie: podawanie 12s pauza 15 min. nadmuch praca 40 s pauza 20 min siła nadmuchu 20% Sytuacja z temp.podajnika trochę się poprawiła, kocioł dochodzi do zadanej temp. wolniej, w końcu przerwy w grzaniu na podajniku max. jest 68 oC przy temp. otoczenia 15 oC (czyli praktycznie kocioł grzeje tylko na bojler). To i tak za dużo niż być powinno ale przynajmniej nie łapie alarm. Na palniku jest jeszcze za duży kopczyk groszku, delikatnie niedopalonego, dlatego zwiększę przerwę w grzaniu do 65 s. Nie chcę zwiększać siły nadmuchu, bo wzrośnie szybkość nagrzewania i temp. podajnika. Podejrzałem u znajomego kocioł derfo 15 kw i tam faktycznie palnik znajduje się zdecydowanie wyżej nad rurą ze ślimakiem, u mnie w 10 kw palnik jest praktycznie bezpośrednio na tej rurze. U niego temperatura podajnika nie przekracza 40 oC. Może faktycznie z wadą konstrukcyjną defro 10 i 12 kw jest coś na rzeczy. Może nie chodzi o samo cofanie żaru, tylko temp. na podajniku rośnie przez przewodzenie od nagrzanego palnika.
  3. z tym SPP na testy to gdzie załatwiać ? Bleto napisz coś więcej co z tymi wadami konstrukcyjnymi paleniska wymienionych kotłów. A i dzięki za porady wszystkim, zmieniam powoli ustawienia i obserwuję.....
  4. ok.podam moje ustawienia, może na konkretnym przykładzie łatwiej będzie to ogarnąć. Temp. zadana na piecu - 60 oC Grzanie: histereza 1 czas podawania 14s przerwa 70 s siła nadmuchu 45% Podtrzymanie: podawanie 12s pauza 15 min. nadmuch praca 40 s pauza 20 min siła nadmuchu 20% przy tych ustawieniach grzanie załącza się poniżej 59 oC, temp. spada jeszcze do ok 57oC i zaczyna rosnąć, grzanie wyłącza się przy 60 oC, temp. dalej rośnie do ok. 67 - 68 oC. temp. podajnika jest najwyższa przed uruchomieniem grzania, czyli skrócenie przerwy pomiędzy cyklami grzania faktycznie powinno pomóc. poprawcie mnie jeśli źle myślę, ale wg mnie aby osiągnąć zamysł makog'a trzeba obniżyć ustawienia na grzaniu,czyli skrócić czas podawania, przerwę oraz obniżyć siłę nadmuchu. Spróbuję zmienić ustawienia w tym kierunku i podzielę się efektami
  5. Czyli u mnie sprowadza się to do takiego ustawienia aby piec pracował jak najdłużej w podtrzymaniu? Co ciekawe, kierownik serwisu Defro sugerował zupełnie odwrotnie, czyli ustawienie najdłuższej pauzy w podtrzymaniu. Praca ciągła u mnie raczej odpada bez PIDa.
  6. Witam, myślałem, że tylko ja mam problemy z wysoką temperaturą podajnika, a tu proszę jest nas więcej. Od października 2014 jestem użytkownikiem pieca Defro EKR 10 kW ze sterownikiem Eco Clasic (bez PIDa) + zawór czworodrożny ze sterownikiem TECHa, ogrzewam dom typu "bliźniak" ocieplony o powierzchni 80 m2. Praktycznie od uruchomienia pieca temperatura na podajniku nie schodzi poniżej 50 oC. Testowałem wiele konfiguracji ustawienia parametrów pracy i niestety nie na wiele się to zdało. Sytuacja poprawia się przy spadku temp. zewnętrznej poniżej zera, gdy odbiór ciepła z pieca jest większy i tym samym częściej załącza się cykl grzania. Niestety przy obecnych temp.otoczenia piec w ciągu dnia praktycznie grzeje tylko bojler i temp. na podajniku wzrasta do ok. 70 oC, a czasem przekracza 75 oC z załączeniem alarmu i wypychaniem groszku z rury podajnika i palnika. W listopadzie zeszłego roku wykonałem nawet telefon do kierownika serwisu Defro z tym tematem, ale gość zbył mnie stwierdzeniem, że muszę dobrać odpowiednie ustawienia i poduczyć się o samym procesie spalania. Był to początek mojej przygody z tym typem pieców, więc pomyślałem, że może ma rację i mu odpuściłem. Niestety, pomimo kilkumiesięcznego doświadczenia, nie udało mi się wyeliminować problemu. Proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w tym temacie. Co prawda temat na forum dotyczy pieców 12 kw, ale myślę że jest to generalnie problem pieców Defro o niskich mocach i rozwiązania będą podobne. Postanowiłem również wysłać zgłoszenie problemu na oficjalnej stronie serwisu Defro i zachęcam do tego innych użytkowników, może da im to trochę do myślenia i wykażą trochę zainteresowania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.