Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Panowie jeszcze jedno pytanie. Jeżeli mam temp co1 ustawioną na 50* i ochronę powrotu 50* i bardzo rzadko osiągam te temperatury to co może być przyczyną. Jeżeli na powrocie osiągne już 50 stopni to i na co1 mam odrazu koło 50.Kocioł pracuje na ustawienia robikf. I jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje na wykresach widzę ze kocioł pracuje cały czas na 15% mocy. Czyli tak jakby na dolnym ograniczeniu PID standard. nie wiem czy to dobrze czy jak to dolne ograniczenie zmienie np na 30% to szybciej osiągnę zadane temp co1 i ochronę powrotu?? 

Jak realizujesz ochronę powrotu?

Czyli chcesz powiedzieć, że kocioł dochodzi do zadanej temp. na 15% mocy? Czyli w momencie jak pracuje na 15% to jaka jest aktualna temp. na kotle i jaka jest zadana temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na 4minuty postój. Moc wentylatora tak aby pelletu nie zrzucał.

Ok. Dziękuję. Zmienię ustawienia i zobaczę jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan podtrzymania, o ktorym piszecie to ten Tryb nazdoru czy jeszcze cos innego? Bo jezeli tak to tez mam tak iz w momencie jak kociol wchodzil w tryb nadzoru to tracił płomien calkowicie, a podajnik caly czas pracowal co skutkowalo zawaleniem popielnika pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfika sterownika Tech jest taka, że na trybie PID jak temperatura zadana zostanie przekroczona o 5* to kocioł przechodzi w tryb nadzoru. To nie jest coś strasznego i nie jest błędem. Tryb nadzoru zawsze się odpala przy pierwszym uruchomieniu oraz gdy nadmiar ciepła nie ma gdzie ujść... Tryb nadzoru można w dwojaki sposób ustawić - 1. Kocioł przechodzi na taki tryb "podtrzymania" i ustawia się mu parametry: CZAS PODAWANIA - Xs; PRZERWA PODAWANIA - Xmin, CZAS PRACY WENTYLATORA - Xs, CZAS PRZERWY WENTYLATORA - Xmin, SIŁA NADMUCHU- Xbieg, gdzie X to jakaś wartość. Gdy temperatura zejdzie poniżej zadaną histerezę, kocioł przechodzi w tryb PID. 2. W trybie nadzoru kocioł się wygasza i ponownie rozpala przy zejściu temperatury o histerezę.

 

Tryb nadzoru jest jakby takim czymś jak podtrzymanie, ale na sterowniku tech w trybie PID tutejsze ustawienia podane na forum do sterownika recalart mogą nie bardzo się sprawdzić. Prędzej może się to sprawdzić jakbyś wyłączył PID i przeszedł na ustawienia manualne. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba nie ma czegos takiego jak "podtrzymanie". Zeby byla jasnosc posiadam sterownik zPID450. W nadzor wchodzi jak przekoroczy bodajże o 5 stopni zadana temp pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 15% mocy to bez znaczenia jak pid wyłączony i piec pracuje palenie-podtrzymanie.

 

Pokazuje tyle ile jest "dolne ograniczenie mocy". To tylko liczba,bez znaczenia w sumie.

oki dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później jak nie zgaśnie to stopniowo zwiększaj.

 

Rymol podał pozostałe ustawienia.

Niestety i przy 4 minutach postoju gaśnie, więc nie wiem czy jeszcze zmniejszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Może ktoś podeśle jakieś rozsądne ustawienia dla SASA BIO SLIM 17KW. Dotychczas na ustawieniach fabrycznych piec dużo palił i miał problem z osiągnięciem zadanej temperatury tj. 55 stopni. Wczoraj ustawiłem go tak jak polecał kolega RobikF. spalanie się zmniejszyło, tempertura spalin wacha się w granicach 100 stopni gdy wcześniej bywała około 200 lecz nadal piec osiąga temperaturę w granicach 50 stopni i m problem z jej zwiększeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączeniu kilka fotek instalacji , może coś ułatwią w doradzeniu jakiś ustawień. Ogólnie odniosłem dzisiaj tez wrażenie jakby przekłamywał  czujnik temperatury (termometr) dziś rano rozpalałem w kotle, początkowa temperatura 19 stopni, przez około 7 minut od rozpalenia temperatur wzrosł o 1 stopień, po 15 minutach od rozpalenia osiągneła około 30 - 32 stopni i nie chciała się zwiększać. temperatura spalin wahała sie około 80-100 stopni, gdy otworzyłem piec i kontrolnie sprawdziłem dłonią jego ciepło wewnątrz stwierdziłem, że temperatura 32 stopnie nie odzwierciedla temperatury jak jest wewnątrz kotła (gorąco) na wszystkich pólkach, na dwóch ostatnich mam położone zawirowacze. proszę o pomoc może ktos ma jakis pomysł? może coś nie tak z tym pomiarem temperatury?

post-71938-0-21856900-1485078327_thumb.jpg

post-71938-0-92744200-1485078342_thumb.jpg

post-71938-0-40364600-1485078380_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączeniu kilka fotek instalacji , może coś ułatwią w doradzeniu jakiś ustawień. Ogólnie odniosłem dzisiaj tez wrażenie jakby przekłamywał  czujnik temperatury (termometr) dziś rano rozpalałem w kotle, początkowa temperatura 19 stopni, przez około 7 minut od rozpalenia temperatur wzrosł o 1 stopień, po 15 minutach od rozpalenia osiągneła około 30 - 32 stopni i nie chciała się zwiększać. temperatura spalin wahała sie około 80-100 stopni, gdy otworzyłem piec i kontrolnie sprawdziłem dłonią jego ciepło wewnątrz stwierdziłem, że temperatura 32 stopnie nie odzwierciedla temperatury jak jest wewnątrz kotła (gorąco) na wszystkich pólkach, na dwóch ostatnich mam położone zawirowacze. proszę o pomoc może ktos ma jakis pomysł? może coś nie tak z tym pomiarem temperatury?

a nie masz czasami wyziębionego budynku i sterownika ustawionego tak, aby włączał pompy przy temp. 30*C na kotle?

 

ptaku28, tu jest temat dla ciebie -> https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21618-schemat-do-oceny/page-6

ja jeszcze nie mam takiej pompy, ale będę miał tuż tuż i zrobię jak radził Sambor (dzięki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek owszem jest niezamieszkaly jeszcze i niezbyt wygrzany. Pale tak aby podłogowa osiągnęła w pomieszczeniu 15 stopni. Pompy mam ustawione na załączenie powyżej 40 stopni chyba nawet 45 także uważam że do 45 stopni to powinien dojść w kilka minut od rozpalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekR, ja mam podobną sytuację do ciebie, podobny metraż, podobny kocioł, też dogrzewam niezamieszkały budynek. Kocioł z 15*C do 45*C rozgrzewa mi się w 22 min, w tym czasie oczywiście pompy nie chodzą, zawór 4D ustawiony na 0. Mam ustawiony PID standard, moc: auto, dla mocy max mam: podawanie 3, postój 12, moc wentylatora 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.