Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 na minusie w nocy u mnie 25 kg

pozdrawiam......

Jak wy to robicie? Jakie macie ustawienia? Ja już sam nie wiem co o tym sądzić u mnie przez dwa dni tj załadunek 8 worków po 15 kg rano w piatek 6 stycznia i w niedziele tj dzisiaj rano PUSTO!!! *** 120 kg przez dwa dni!!! Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi zjadł 50 kilo na dzień....

też nie mam pojęcia jak to oni czarują....

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą czarować, z 1kg pelletu masz ok 12MJ ciepła= 3,3kWh, więc jak dom potrzebuje ciągle ok 10kW

to trzeba spalić w ciągu godziny 3kg, godzin w dobie jest 24h, czyli 24x3 daje teoretycznie nawet 72kg /dobę

Przez poprzednią dobę mój spalił - pierwszy raz od 5 lat -  ponad 30kg/24h.

Przeciętnie w okresie grzewczym pali 10- 12kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą czarować, z 1kg pelletu masz ok 12MJ ciepła= 3,3kWh, więc jak dom potrzebuje ciągle ok 10kW

to trzeba spalić w ciągu godziny 3kg, godzin w dobie jest 24h, czyli 24x3 daje teoretycznie nawet 72kg /dobę

Przez poprzednią dobę mój spalił - pierwszy raz od 5 lat -  ponad 30kg/24h.

Przeciętnie w okresie grzewczym pali 10- 12kg.

Ja w ostatnie 5 dni spaliłem 13 worków 15 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

 

20,30,50kg na dobe. Ale czy akceptujecie łączny roczny koszt ogrzania domu?

 

U mnie tak "na oko" wyjdzie 5ton razem z cwu. Koszt do 3500zł. Dla mnie ok.

 

 

Ok zgoda koszt akceptowalny tylko po co pisać że kocioł pali 20 kg na dobę? Chyba tylko po to żeby kotły na pełen się dobrze sprzedawały.

Mój dom 164m2 użytkowe ocieplony 15 styropianu mieszkam drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym forumowiczem także proszę o wyrozumiałość oraz o pomoc w ustawieniu pieca:)

Posiadam piec SAS BIO SMART 10kw z palnikiem Multiflame oraz sterownikiem ST-450 z PID.

Ogrzewam 90m2 w kamienicy (5 grzejników aluminiowych, jeden łazienkowy, 140l cwu).

Do tej pory piec cały czas chodził na pid z ustawieniem na wygaszanie.

temp zadana 56st

histereza 8st

temp spalin 110-150st

spalanie ok 20 kg peletu lava

Czy może mi ktoś pomóc w prawidłowym ustawieniu pieca tak aby zmniejszyć spalanie? Bo wydaje mi się że mogę osiągnąć lepszy wynik;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak Wy liczycie te ustawienia w swoich sterownikach Recalart? RobikF swego czasu pisał, że on obliczył swoje ustawienia

no bo jak Ptaku28 pisał w poście #521, że spalił 25kg przy -20* a powierzchnię ma dość podobną.... to myślę, że u mnie też by się dało jeszcze coś zejść ;) 

może coś zastosowałbym z Waszych obliczeń do mojego sterownika :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... ustawienia sterownika... podawanie, wentylacja... ?

 

nie raz widziałem jak ktoś wpada tu, mówi że ma recalart i że spala mu tone na dobę ;)

wpada RobikF i mówi spróbuj tych ustawień co tam w pliku mam, lub coś takiego i zadowolona osoba wraca mówi: super, spala 25kg/dobę przy -20 ;) na przykład :)

swego czasu na innym temacie RobikF wspominał, że on obliczył ustawienia do swojego sterownika... jestem ciekaw jak to się liczy? :) może przełożę to jakoś na st450zpid ;-)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widziałem, ze nie raz było podawane.. jednakże nasze sterowniki trochę się różnią a także ustawienia... chodzę aktualnie na pid gdzie podawanie jest 2-4sek, z przerwą 10-60s, a wentylacja 20-39bieg w ustawieniach serwisowych. W ustawieniach zwykłych mam możliwość modulacji parametrów podawania w procentach +/-30%, a wentylację w jednostkach +/-18bieg....

EDIT: oczywiście sterownik dopasowuje podawanie, wentylację w zależności od tego co się dzieje z temperaturą na kotle oraz z temperaturą spalin. Wolę PID bo jest bezpieczniejszy, są też ustawienia manualne - dwustanowe, z którymi był niejednokrotnie problem z wygaszeniem żaru i zawaleniem podajnika pelletem...

 

czy da się jakoś, dajmy na to w excelu/kalkulatorze, przeliczyć optymalne dawki paliwa z odpowiednią wentylacją ? :) bo jakoś tak to zrozumiałem co napisał RobikF :)

 

EDIT2: jak czytałem, to u Was jest jakby taki... pół PID ;) albo rozszerzony manual. U mnie na manualu mam wybór tylko praca/podtrzymanie i moc wentylacji bez max/min co myślę, że też by inaczej się działo....

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Jak nowy na forum.

Pisze z zapytaniem : jak wasze wrażenie z użytkowania Sas-a. Niebawem będę wybierał kocioł do domu ok 90m, ok 500m podłogowka i 2 grzejniki. Sas jest chyba w miarę sensowny jeśli chodzi o kocioł na pellet? Osprzet jakiej firmy do tego byście polecili? Chodzi o zawory, pompy i sterowniki.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat Dzi4d3k. Takze jestem uzytkowniiem pid450 i tak jak kolega pisal wielu mozliwosci przy ustawieniach przy dzialajacym pidzie nie posiadamy. Zgadzam sie takze, ze przy wylaczonym pidzie trfia sie opcja wygaszenia calkowitego kotla (a podajnik wciaz podaje pellet). Dlatego bezpeczniej zdecydowanie jest posiadac wlaczona opcje pid. Szczerze mowiac u mnie przy wspolczynniku podawania +10 czy - 30 podajnik dziala w takich samych odstepach czasowych wiec nie wiem od czego jest to uzaleznione. Fajnie by bylo jakby ktos kto uzywa tego kotla i stweronika podzielil sie z nami swoimi doswiadczeniami jezeli ma na to jakies swoje patenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol wybacz, z tapatalka się rejestrowałem i nie widziałem nic do wypełnienia profilu.

 

Jestem z Zielonej Góry.

Ogólnie tutaj jest kiepski dostęp jeśli chodzi o kotły z podajnikami na pellet ( Chyba, że masz sporo $ i sobie ściągniesz)

a ja znalazłem firmę ok. 50 km ode mnie która sprzedaje właśnie kotły sas z montażem.

 

Do tego co wyżej napisałem czyli podłogówka + 2 grzejniki + CWU chciałbym jeszcze dołożyć w przyszłym roku

panele do grzania wody na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.