Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, arek810316 napisał:

Bede pomalu wiercial.

Mam styropian i tynk ale myślę,że jak będę uważał to chyba dam radę 

Zanim zaczniesz upewnij sie czy tam nie ma jakiego żelbetu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał:

Ja robię tak:

wiercę od zewnątrz - najpierw wycinam dziurę w styropianie, a następnie nawiercam

Nawiercasz odrazu na zadana srednice np Fi 180 czy po trochu od mniejszej srednicy? I czy odrazu wieetlem na przelot czy stopniowo?

Tam jest pustak szary dziurawy tzw szlakowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ręki fi 180 to nie da rady wywiercić a na styropianie wiertnicy nie osadzisz, wiercę udarowo na wylot wiertłem ok fi 18-22, otwór obok otworu i wybijam środek.

Jak masz wiertło koronowe do puszek elektrycznych to można stopniowo i wybijać nawiercone rdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jestem w trakcie zakupu kanałów do mojej zetki. Czy kanał o wymiarach 220x55 mm bezie odpowiedni czy szukać większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie czy taka budowa zetki jest odpowiednia. Jest ona wykonana z kanału wentylacyjnego Fi 150 i zakończona od zewnątrz kratką. Kocioł znajduje się około 2 metrów od jej wylotu.

IMG_20191123_113158.jpg

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okienko w którym jest zamontowana kratka jest bezpośrednio nad gruntem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem możliwości wypuszczenia tej rury aż 2 metry ponad grunt. Dokładając rękę do wylotu rury czuć przepływ powietrza więc chyba w jakiś sposób spełni swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam kotłownie w piwnicy i nie ma mozliwosci zrobienia zetki przez ścianę bezpośrednio. Czy mogę przebić się w kotłowni 30cm do innego pomieszczenia i potem kolankami wyprowadzić "zetke" pod sufitem na zewnętrzu? 

Chodzi o to czy zetka może być trochę "powyginana"? Można użyć giętkich rur wentylacyjnych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kotłownie w piwnicy i nie ma mozliwosci zrobienia zetki przez ścianę bezpośrednio. Czy mogę przebić się w kotłowni 30cm do innego pomieszczenia i potem kolankami wyprowadzić "zetke" pod sufitem na zewnętrzu? 

Wejście do kotłowni będzie z drzwiami. 

Chodzi o to czy zetka może być trochę "powyginana"? Można użyć giętkich rur wentylacyjnych? 

Edytowane przez enforces
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.12.2014 o 10:13, AdamGuitar napisał:

Mozna dać w drzwiach. Jednak nie piszesz czy to drzwi zewnętyrzne. jeśli tak to może być problem z nawiewaniem śniegu zimą.

Mam do kotłowni okno zewnętrzne , szczelne (niedawno wymieniałem ) oraz drzwi do piwnicy wewnętrzne . Czy wystarczy wywiercenie kilku otworów w drzwiach żeby zapewnić wentylację ? Mogę oczywiście drzwi zostawić otwarte, ale mój biały kot wchodząc do kotłowni przypadkiem , pare razy wyszedł czarny, bo mam tam składowany ekogorszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, czy tak zamontowany dopływ powietrza jest w prawidłowo zamontowany? Czy Lepiej aby zetka kolankiem poleciała w dół do posadzki? (Słaby ciąg w piecu)

PS. w zasadzie to nie powinno się u mnie nazywać zetka tylko rura w ścianie.

20190912_163551.jpg.9c7d09d2114d46a2afa69e9b49ff6cd3.jpg

Edytowane przez DeIntegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura z kolankmi od gory w dol jest na duže plus,bo cieplo od gory nie može z ta dziura uciekac i potrzebna ilosc czarstwego powietrza idzie grawitacyjnie w dol.Klima w tym pomieszeniu kotlowym dužo zfajnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.