Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosty [Nieskomplikowany] Sterownik Pokojowy


kociołsam

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje prostego sterownika niekoniecznie pokojowego warunek; aby ustawić np temp 21C w pomieszczeniu a on ma sterować elektrozaworem tzn jak spadnie temp . aby dał prąd na elektrozawór wtedy otworzy się zawór i poda wode jak osiągnie zadaną temp w pomieszczeniu aby odcioł napięcie a tym samym zamknie się zawór i dopływ .Zadnych innych regulacji , parametrów. Ma być prosty i nieskomplikowany . Super by było jak by był bezprzewodowy [10m oddalona kotłownia od pomieszczenia] Jaki polecacie ? mam taki od starego kotła gurniaka od sterowania dmuchawy ale jest niedokładny i bardzo duże wachania temp. i bardzo ciężko utrzymać te 21C i odległość czujnika[sterownika] od elektrozaworu w sumie ze 20m ,powinien chyba być z wyświetlaczem był by wtedy dokładniejszy .Czy wogole istnieje coś takiego?

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to, że bezprzewodowy zapłacisz 3 razy tyle co przewodowy.

Przewodowy można kupić za 100 zł.

Poszukaj sobie - euroster, auraton i wiele innych.

Do czego to ma być?

Bo moze lepiej kupić adaptacyjny, taki, który duzo dokładniej utrzyma temperaturę [ale działa inaczej niż napisałeś]

Prosty to Diana D10 za nie więcej niż 100 zł.

Bezprzewodowy i z kalendarzem to Tybox810 za chyba 250 zł.

Wszystkie wymienione są z wyświetlaczem i najczęściej z kalendarzem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma otwierać obieg wody [sterować elektrozaworem ] na zadane 21C czujnik oddalony 20m od zaworu. Adaptacyjny? co to ? nieznam. sam kabel pewnie z 50 zł wiercenie itd to chyba bezprzewodowy będzie lepiej ale nie niemozliwe do zrobienia po kablu

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma sterować całym obiegiem wody to jest 8 grzejników aluminiowych.Temp w obiegu ok 42C W tej chwili steruje mi zwykła czasowka problem polega natym że musze ją przestawiać ręcznie w zależności od temperatury chce to zautomatyzować czy takie coś się nada?;http://allegro.pl/termostat-bezprzewodowy-sarv-p5611-emos-pokojowy-i2121284155.html

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma sterować całym obiegiem wody to jest 8 grzejników aluminiowych.Temp w obiegu ok 42C W tej chwili steruje mi zwykła czasowka problem polega natym że musze ją przestawiać ręcznie w zależności od temperatury chce to zautomatyzować czy takie coś się nada?;http://allegro.pl/termostat-bezprzewodowy-sarv-p5611-emos-pokojowy-i2121284155.html

Ten jest niegłupi.

Pytanie jeszcze jak ten zawór działa - ma jakieś wyłączniki krańcowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dokładnie takiego emosa podpięty do pogodówki a sterują zaworem 4d

Bezprzewodowy spoko daje radę z piętra do piwnicy.

Podłączenie napięciowe lub po wyjęciu zworki beznapięciowe (lub odwrotnie zapomniałem jak z tą zworką było)

Piszesz o rygorystycznej temperaturze ten sterownik ma mało precyzyjne ustawienie tzn. jeśli ustawisz go np.na 21 st to wyłączy przy 21,5 st a włączy przy 20,5 st. Są bardziej precyzyjna ale troszkę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o rygorystycznej temperaturze ten sterownik ma mało precyzyjne ustawienie tzn. jeśli ustawisz go np.na 21 st to wyłączy przy 21,5 st a włączy przy 20,5 st. Są bardziej precyzyjna ale troszkę droższe.

w specyfikacji widziałem histerezę 0,4C (i inne), czyli widocznie jest to ustawialne. 0,4 to znacznie lepiej niz 1,0.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Być może coś zmienili przez te trzy lata W DTR z linku widziałem na wyświetlaczu pomiar do 0.2 st u mnie jest do 0.5 st.

Jesli jest tak jak piszą to najmniejsza histerez 0,4 daje różnicę 0,8 czyli ustawione 21st wyłączy przy 21,4 st a włączy przy 20,6 st

U mnie najmniejsza jest histereza 0,5 st czyli przy 21 st wyłączy 21,5 a włączy 20,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dokładność do 1C mi wystarczy bo teraz mam gorzej .A powidzcie mi bo jestem za bezprzewodowym raczej bo jeśli przewodem to mi wyjdzie jakieś 30m bo musze lecieć dookoła bo są poszdzki betonowe ale nie wykluczam . a jak bym zapodał wifi to jak one się spisują ? Mam tak; nadajnik znaczy czujnik by był w korytarzu sygnał leci przezz 1 ściane wewnętrzną 25 +3metry i zewnętrzną 50 + docieplenie dworem 10m następnie musi wlecieć do piwnicy ściana 50 cm następnie 5m po kotłowni w sumie w prostej jakieś 20m i 2 ściany x50 i 1 x 25 złapie sygnał? powiem tak że wi fi laptopa ledwo przechodzi ale za następną ścianą już nie > A elektrozawor działa jak jest napięcie [otwarty] , niedziała bez napięcia [zamkniety] ale w razie co to można jakiś przekażnik zapodać bo chce połączyć razem z pompą obiegową. Właściwie to takie skomplikowane niezabardzo mi leżą . wolał bym aby był z mniejszą ilością funkcji taki jak w stylu zwykłego termostatu aby utrzymał zadane 21c z hista 1C by bylo ok

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli bezprzewodowy to nie widziałem mniej skomplikowanych i tańszych od tego.

Jest masa zwykłych tańszych termostatów ale one są przewodowe.

U mnie bezprzewodowo działa z piętra do piwnicy przez dwa zbrojone stropy a jak żona stwierdzi że 21 st to za mało to wkłada go do lodówki i też działa :)

W DTR gdzieś jest podana odległość na jaką powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie podają w otwartym terenie ok 60m ale wi fi rożnych urządzeń ktore mam rozbija się o ściany np spliter miał działać na 100m a u mnie ma problem na 10m nie wiem jak jest z tym urządzonkiem no i ze 200 zł może iść w błoto musze jeszcze poszperać o tych na przewodzie chyba będzie najpewniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

zastanawiam sie nad zakupem termostatu pokojowego, głównie po to, aby zmniejszyć zużycie ekogroszku. Mam piec Moderator 25kw i sterownik Metrix i spalanie ok. 40 kg na dobę majac dom 130m. Wg opinii forumowiczów jest to dużo. Zatem taki termostat miałby zmniejszyć to zużycie poprzez wyłaczanie/włączanie pompy co i pozostawienie pieca w nadzorze.

Mam zatem pytanie, czy taka oszczędnosć ekogorszku bedzie tu miała miejsce?

 

Pozdrawiam,

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Mam zatem pytanie, czy taka oszczędnosć ekogorszku bedzie tu miała miejsce? ,,,,

 

Jeżeli temperaturę w domu do tej pory nie regulowałaś poprzez otwieranie okien i wietrzenie, to moim zdaniem zainstalowanie do sterownika kotła termostatu pokojowego niczego nie zmieni w kwestii oszczędności opału.

Problem z nadmiernym zużyciem opału, zapewne znajduje się w kotle.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować sobie możesz, na pewno to krok naprzód przy niewielkiej inwestycji.

Nie wiadomo jakie będą oszczędności, bo najpierw trzeba znaleźć przyczynę a potem ją usunąć.

Tu możliwości jest więcej, jak zauważył Andrzej, więc przewidzieć w ciemno się nie da.

Jeśli masz zamiar kupić sterownik do pompy to przeczytaj post #4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aktualnych warunkach. Próbuje różnych wariantów ustawień pieca i raz jest tak, że spala 33kg w 16 h a innym razem 33kg w 22h ( przy tym samym ustawieniu). Nie wiem od czego to zalezy. Mój piec jest z tych starszych, rok produkcji 2007 i zaczynam zastanawiać sie czy moze trzeba kupić nowszy. Zaznaczam, ze to dopiero pierwszy sezon tego pieca, bo dopiero zamieszkałam latem tego roku. Wcześniej tylko był przepalany sporadycznie.

Biore pod uwagę zły ekogorszek. Podczas spalania na retorcie tworza się wielkie bryły, które nie chcą spadać i od czasu do czasu muszę sama je rozdrobnić, aby spadły do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe spalanie można określić dopiero jak pali się bez przerwy, bez wygaszania przynajmniej 2 doby.

Masz tam jakiś termometr "na pokojach"?

Jak możesz, to zrób parę fotek jak się pali i załącz, bo spalanie wydaje się być dużo za duże - innymi słowy jest się nad czym pochylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.