Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Własnego Pomysłu


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

same oh i ah a co z krytyką ?

spece od dolnego spalania nie czytają forum?

pozdro RedEd

 

Ależ czytają , oglądają... Ale najważniejsze, żebyś podzielił się uwagami (o ile to możliwe szczerymi)

o tym, jak się sprawuje na co dzień? Taka normalka- łatwość obsługi, zużycie dzienne lub dobowe,

stabilność pracy, usuwanie popiołu, czy nie zawiesza węgla komorze, co wylatuje kominem itd.

Robota widzę sprytna, tak trzymać. Ale jak znam życie, zawsze jeszcze można coś poprawić?

Co by nie powiedzieć, cenne doświadczenie. Pozdrawiam HS

 

Edit: widzę, że Przemysław zdążył przede mną coś napisać...poczytam.

Minusik za dmuchawę...

 

Taki wielki ciąg bez dmuchawy co oznacza ? Czyżby wysoką temperaturę spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa komory wymiennika to 24x30 więc i tak musiała by być tu wyczystka co nie za mocno zwiększyłoby odbiór ciepła a tak czyszczenie wymiennika zajmuje mi ok 2min łącznie z wzięciem szczoty fi 5cm z za pieca i odłożeniem jej, komora mogła by być trochę większa ale to poprawisz wraz z następnym "cudem dolnospalającym"

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heso z komina nic nie widać bo ja otworzę wymiennik to też nic nie widać czysto co do zawieszania to trochę za gruby węgiel mam i jak nie zauważę to duża potrafi się zawiesić i ruszta planuję przerobić na uchylne jak w dakonie i podobnych i podnoszone no i spróbuje miarkownik ale nie wszystko na raz

 

pozdrawiam RedEd

 

ps na piecu 59 powrót 54.3 komin 90c trochę za popielone ruszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój projekt i moja odpowiedzialność na razie jest pozytywnie zobaczymy jakie wady znajdę i jak się zachowa przy różnym opale wielkość komory jest odpowiednia dla moich wymagań większy ruszt mógłby generować za dużo gazu do spalenia i znowu by szło w komin albo sałna w domu

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pomysł mój zwracam honor

pozdrawiam RedED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miarkownik honeywell kupiłem wieczorem instalacja, decyzja zapadła po zabawie terminatorem dmuchawy i na razie tym będzie poruszał miarkownik

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jest zainstalowany miarkownik ok1,5h od rozpalenia, ustawienia 60 miarkownik powietrze dodatkowe ok 2mm szczeliny

temperatury 61 wyjście 55,4 powrót 105 spaliny mniej więcej stabilne zobaczymy później

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do kol. reded jak sprawuje sie ten ruchomy ruszt czy dobrze odpopiela. moze to jeszcze za predko ale jakies wnioski z eksploatacji tego kociolka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewgodny może być sposób ładowania, trochę wysoko, moim zdaniem można było zrobić pod jakimś niewielkim kątem, z drugiej strony warmet ma podobnie. Wymiennik rozwiązany jak w litewskim, trzeba kopiować dobre rozwiązania. Nie widzę klapy krótkiego obiegu? Zrezgynowałeś również z regulacji na czopuchu, czasem się przydaje zwłaszcza na miarkowniku. Generalnie świetny kocioł, jeśli to nie tajemnica, jaki był całkowity koszt robociznny z materiałem, no i kiedy rusza seryjna produkcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ruchomy ruszt będzie inny obrotowy to rozwiązania na próbę nie do końca się sprawdza,

do ładowania pomocny jest mały podest

więcej info w sobotę/niedzielę

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewgodny może być sposób ładowania, trochę wysoko, moim zdaniem można było zrobić pod jakimś niewielkim kątem, z drugiej strony warmet ma podobnie. Wymiennik rozwiązany jak w litewskim, trzeba kopiować dobre rozwiązania. Nie widzę klapy krótkiego obiegu? Zrezgynowałeś również z regulacji na czopuchu, czasem się przydaje zwłaszcza na miarkowniku. Generalnie świetny kocioł, jeśli to nie tajemnica, jaki był całkowity koszt robociznny z materiałem, no i kiedy rusza seryjna produkcja?

na drugim zdjęciu jest widoczna dźwignia (kulka) a na trzecim fragment klapy krótkiego obiegu (środkowy ciąg), czopuch nie przewidziany do sterowania spalaniem, na zdjęciach widać postument po poprzedniku (krawężnik) który służy za podest ale i bez tego nie ma problemów z zaglądaniem i załadunkiem i czyszczeniem bynajmniej dla mnie (182cm)

czekam aż się wypali i będę mógł obejrzeć i wyczyścić i pewnie coś zmienić

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ciągłe zmiany dziś kocioł dostał palnik a właściwie trzy zrobiony z kolanek i materiału ogniotrwałego

trudno to było rozpalić , oglądał ktoś palenie w urlichu instruktażowe ??? ja nie mam klapy łączącej komorę u góry z ciągiem pierwszym a by się przydało, trudno zbudować warstwę odgazowującą a może przez to że to wszystko mokre jeszcze było,

teraz po 2h od rozpalenia jest na miarkowniku płomień ładnie słychać miarkownik prawie zamyka przepływ z komina nic nie widać (rano zobaczę) jak podniosę pokrywę cichnie temperatury: ok72 piec 63,6 powrót i ok110 spaliny,

ta wersja zostaje na dłużej zobaczymy jak się sprawdzi a przekrój łączny kolan ok50cm

 

pozdrawiam RedED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps przy najbliższej okazji zrobię foto teraz było wszystko szybko zrobione i za brudno do aparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto podgląd płomyka przy prawie zamkniętym miarkowniku

post-35989-0-64251200-1329775172_thumb.jpg

tyci tyci lekko niebieskawy jak patrzeć przez doloty powietrza dodatkowego,

każde z kolanek palnika ma powietrze wtórne z pod rusztu otworem pionowym "samoczyszczącym"

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obniżyłem do 55c miarkownik bo i tak przeciąga trochę za dużo (wygląda że trzyma temperaturę nastaw=powrót), zobaczymy jutro

 

pozdro RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto fotki palnika przed wypełnieniem materiałem ogniotrwałym

widok z góry:

post-35989-0-30463100-1329777932_thumb.jpg

widok od strony paleniska:

post-35989-0-92636700-1329778004_thumb.jpg

 

pozdrawiam cieplutko RedED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to cudo, teraz będzie wałkowany opał: zużycie, gatunki itp no chyba że ten palnik nie sprawdzi się to będzie następny

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dymu z komina nie widać spaliny rano ok100c kocioł 67 powrót ok60 kontrola po południu,

proszę bardziej doświadczonych konstruktorów o opinie

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblicz przekrój tego kolana może być trochę za mało cm2 nie wiem jak się nazywa ten materiał jak się dowiem to napiszę

 

pozdro RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin jak masz jeszcze dostęp do tego betonu (a jest to zapewne TB110) to może pokusiłbyś się o coś takiego:

post-13940-0-81842700-1329853307_thumb.png

Bo może się okazać że przy mrozach ten palniczek nie wydoli (miałbyś go na wiosna/lato) Najlepsze było by podanie powietrza na łączeniu tych pierwszych dwóch el. ale jest to problematyczne.

Jako szablonu to polecam styropian ekstrudowany a z zewnątrz jakaś sklejka. Muszę wykorzystać twoje możliwości/kontakty aby samemu się czegoś naumieć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa propozycja ale montaż, to chyba odlać by było w piecu od razu trzeba, zmienił by się odbiór ciepła,

a te obecne i tak nie mają zbytnio co robić takie mam wrażenie, trzeba parę dni obserwacji i będą wnioski może zamknę środkowy i zobaczę jaki to da efekt,

 

pozdrawiam RedED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.