Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak bym coś wymyślił to nie miał bym takich pięknych spieków

po walce z różnymi wersjami zaklejania szczelin i dziurek pali możliwie nabliżej środka, nic więcej z tego już się nie wyciśnie

wypróbowałem już wszystkie rodzaje grochu jakie mogłem dostać w okolicy, na gorszych sortach było po prostu gorzej

najmniej spiekał mi się pieklorz/skarbek, u znajomego na starej fajce pali się na popiół

teraz mam eko z wesołej, bardziej spieka, ale lepsza wydajność

jeśli palisz retopalem to nie polecam, u mnie wisiały firanki spieków, na fajce też się spiekał

teraz przymierzam się do zeszlifowania przeciwzwoju, tylko to pewnie na koniec sezonu jak się cieplej zrobi

wtedy będę znów próbował zmniejszenia palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przeciwzwoju to też mi chodzi po głowie tym bardziej iż w nowych wersjach już stosują zmodyfikowany

wszyscy którzy tozrobili nie narzekają - ja bym chciał zrobić to jeszcze w sezonie, przed wygaszeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o oszlifowanie dalszej połówki przeciwzwoju tak aby przestał mielić eko. Jak przerobię to wrzucę foty

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

jaki masz opał?

może niska temperatura topnienia popiołu i stąd takie kwiatki?

spróbuj jeszcze z innej beczki

zostaw nadmuch w spokoju a skróć przerwę podawania- może wypchnie wyżej złoże i problem ustąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik po czterech dniach bez czyszczenia, sypie glutami z lewej strony, z prawej też trochę spieka ale bez porównania mniej

Wrzucilbym swoje zdjecia ale mam to samo. Po kombinacjach z zalepianiem otworów, wsypywaniem wapna, uszczelnianiem korony tworza sie kalafiorzyska jak ta lala. Jedyna korzyść to ta, iż po wsadzeniu cegiel i plyt szamotowych nie tworzy się smoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

jaki masz opał?

może niska temperatura topnienia popiołu i stąd takie kwiatki?

spróbuj jeszcze z innej beczki

zostaw nadmuch w spokoju a skróć przerwę podawania- może wypchnie wyżej złoże i problem ustąpi

Najprawdopodobniej powstaną niedopały, lub niedopaly wtopione w spieki żużlowe. Mam cos takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON

węgiel to            post-36078-0-69794600-1483025869_thumb.jpg

powracam do ustawień 5/46/24% serwis 15-50, zadana piec 67, CO 50, podł. 31 i zmiana na 5/40/24% serwis 15-50, 

 

do Grum i Jasiek i in.

czy macie u siebie otwory dosuszające jak na fotce            post-36078-0-99284100-1483025859_thumb.jpg

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho, tego ruska spaliłem w zeszłym sezonie tonę, mocno się spieka

otworów dosuszających nie stwierdziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, nie rozbieralem jeszcze podajnika ale znalazlem ciekawą dyskusję na ten temat.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/10764-palnik-ekoenergia-brucer-i-mały-nadmuch/page-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho, tego ruska spaliłem w zeszłym sezonie tonę, mocno się spieka

u mnie pół wsi tym pali i powiem szczerze widziałem na oczy jak się może spalić - już o tym pisałem, prawie na popiół.

ja w tym roku walczę okropnie. kupię chyba na próbę inny lub może zacznę mieszać.

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko porównanie do znajomego co ma starą fajkę pancerpola

najlepiej mu się pali skarbkiem, sam popiół, u mnie lekkie spieki ale da się zyć, tyle że on drogi i średnio wydajny

ten rusek już mu się trochę spiekał, u mnie porażka tak jak i u ciebie

w tym sezonie mam wesołą, efekt widziałeś, jedynie pocieszenie że najwydajniejszy z tych co paliłem, a mam taniej niż tego ruska

retopal nawet fajkę blokował a u mnie robił jakieś fantazyjne kurtyny spieków od palnika do szuflady

 

jak chcesz mieszać co daruj sobie pellet i poszukaj owsa, całkiem fajnie się pali i redukuje spieki

pellet masakruje kocioł jak stoi w podtrzymaniu

Edytowane przez Grum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady

daj znać jak zrobisz porządek ze ślimakiem. ja się przymierzam może w przyszłym tygodniu - u nas ciepło, więc można by było wygasić.

ale generalnie nie zmienia to mojej opinii iż ten piec jest skopany

próbowałem już wszystkiego, od przeróbek różnego rodzaju po węgiel - paliłem pieklorzem, retopalem, dosypywałem owsa, pelletu. wychodzi że po 5 latach d..pa ze mnie a nie palacz  :)

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, mamy kocioł kiepskiej konstrukcji, na dodatek uraczony wielkim, problematycznym palnikiem którego nie ma jak modulować mocą

i nie poleciłbym go nikomu, korzyść mają chyba tylko instalatorzy z dobrego rabatu za jego montaż

 

w sobotę rano skończył mi się opał w zasobniku, na zewnątrz temp na plusie, więc skusiłem się wyszarpać ślimaczka

 

stan 0 czyli po wyjęciu, jak na 4 sezony wygląda całkiem dobrze

post-48118-0-45798700-1483348312_thumb.jpg

 

a tu po 3 godzinnej zabawie szlifierką

 

post-48118-0-26906900-1483348357_thumb.jpg

post-48118-0-71994400-1483348362_thumb.jpg

post-48118-0-05465900-1483348364_thumb.jpg

post-48118-0-77054600-1483348364_thumb.jpg

 

z wstępnych obserwacji: wypychanie opału przesunęło się zdecydowanie na palniku z dalszą stronę od zasobnika, miału nie stwierdzono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulować Ważne by pomogło Dawaj znać na bieżąco z efektów Ja chyba w tym tygodniu biorę się do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grum

opisz jeszcze dla potomnych - najpierw wyciąłeś a potem szlif czy od razu szlif.

jakiej tarczy używałeś???

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem do dyspozycji szlifierkę kątową 115, kupiłem dwie tarcze do stali, jedną cieniutką do cięcia, drugą grubszą do szlifu

większa kątówka chyba nawet niezbyt wskazana bo mało miejsca na manewry

zaznaczyłem początek i koniec wycinki a później wycinałem żeliwne trójkąty z grzbieta, od dużych do coraz mniejszych

jak zostały poszarpane ząbki zmieniłem tarczę i zabawiłem w szlifierza

żeliwo stosunkowo miękkie więc jakoś szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko wkleiłem wczoraj kawałek szamotówki od strony podajnika (prawa strona) i zmniejszyłem rozmiar palnika do 14 cm

miału nadal nie widzę, opał wypycha teraz elegancko pośrodku zmniejszonego palnika

zmieniłem trochę napowietrzanie, zszedłem z nadmuchem z 25 na 18 a przerwę wydłużyłem na 75 z 50, podawanie 5 sek

pali się na całej powierzchni, spieków znacząco mniej,

niestety nadal mi w jednym narożniku produkuje mega spiek, na szczęście wywala go na zewnątrz, czeka mnie dalsza zabawa z regulacją nadmuchów

 

post-48118-0-58985300-1483384056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmodyfikowałęm też trochę system osuszania podajnika: zamontowałem dodatkowo zawór klapowy, teraz otwiera się tylko jak chodzi wentylator

 

post-48118-0-76179400-1483384278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak  wyglada sprawa z paleniem samego miału czy musi byc mocno suchy czy ma znaczenie czy jest workowany czy luzem (cena i u mnie na składach nie chcą go workowac ) .

Po co kupować groszek jak on jest i tak prawie w połowie mielony przez slimak i powstaja w 2 czesciach palnika inne warunki do spalania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grum

możesz spróbować w miejscu gdzie spieka zakleić silikonem jeden otwór nadmuchowy powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze że spieka na stronie gdzie jest dwa razy mniej szczelin nadmuchowych, gdzieś chyba dodatkowe powietrze dostaje

pomału reguluję spalanie na zmniejszonym palniku, póki co jestem bardzo zadowolony z efektu

zdecydowanie łatwiej teraz modulować mocą, pali się ładnie na całej powierzchni, mniej spieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z mieleniem wstaw jakiś filmik i napisz jakie masz ustawienia went - główne i serwisowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wygasiłem i zalepiłem nawiew gdzie spiekało, mąki w palniku nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.